Macie jakieś hobby?

Ogólnie o osobowości schizoidalnej.
Gbur
Posty: 636
Rejestracja: pt sty 08, 2016 12:00 am
Kontakt:

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: Gbur » śr wrz 09, 2020 7:53 pm

Też myślałem o pozycjonowaniu linków, ale jak się wpisze te linki w google, to wychodzą 2-3 wyniki, czyli większości tych postów "spambotów" nawet google nie zaindeksowało (no i wszystkie są na forach). Nie znam się zbytnio na tym, ale wydaje mi się, że do pozycjonowania linków używane są takie prawdziwe mechaniczne boty, które wrzucają te linki byle gdzie, na masową skalę.
"Było nie ma - poszło w dym. Tylko popiół został w rękach."

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: zima » pn paź 05, 2020 8:37 pm

Napiszę o moim drugim hobby, jakim jest zbieranie lalek. Nie tylko Barbie, ale też tych mniej znanych, kolekcjonerskich. Parę lat temu odkryłam lalki firmy Tonner i kupiłam sobie jedną (ona jest najdroższa w mojej kolekcji, bo kosztowała na Allegro 800 zł), mam także lalki w typie Phicen, tzn. takie ze stalowym "szkieletem" w środku i silikonowym ciałem, które zgina się prawie tak jak człowiek (szczególnie lubią je niektórzy faceci, wiadomo dlaczego, ale ja kupiłam je do robienia zwykłych niezboczonych zdjęć). Najnowszy nabytek to BJD, której zdjęcia wrzuciłam na bloga, tu podaję link do posta:

https://mutyzm-chce-przemowic.blogspot. ... a-abe.html

No i oczywiście, jak wspomniałam, Barbie mam również, Fashionistas, bo są ciekawe. Najbardziej z tych ostatnich lubię LA Girl, którą obecnie bardzo trudno dorwać w Polsce, więc nawet jej nie rozpakowałam.
Porcelanowych nie mam, bo mi się nie podobają.
Wariatka ze mnie, wiem, ale co mi tam.

Vorenus
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 30, 2018 1:27 pm

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: Vorenus » śr paź 07, 2020 9:50 am

Bardzo fajne hobby.
Ja zbieram figurki wiewiórek - ale tylko taki kupione na straganach z pamiątkami z wyjazdów.
solus contra omnes

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: zima » śr paź 07, 2020 6:04 pm

To ja nawet nie wiedziałam, że sprzedają figurki wiewiórek. Widziałam tylko słonie, konie, rycerzy itd. Albo jestem ślepa, albo za mało łażę, albo Ty masz talent do znajdowania wiewiórów :P

Vorenus
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 30, 2018 1:27 pm

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: Vorenus » czw paź 08, 2020 8:26 pm

Ja mam fioła na punkcie wiewiórek :lol:
Figurek na rynku jest masa, ale takich jako typowe pamiątki dla turystów, trafiają się rzadko. Ostatnio kupiłem taką w Sanoku.
solus contra omnes

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: zima » czw paź 15, 2020 6:31 pm

Vorenus pisze:
czw paź 08, 2020 8:26 pm
Ja mam fioła na punkcie wiewiórek :lol:
Figurek na rynku jest masa, ale takich jako typowe pamiątki dla turystów, trafiają się rzadko. Ostatnio kupiłem taką w Sanoku.
Ciekawe czy w Malborku takie są :?: musiałabym popaczać.
Ja się znowu napaliłam, bo gdybym miała kupić prawdziwą lalkę BJD, to bym wydała jakieś 2500 zł z dostawą do Polski. Straszna cena jak za lalkę, ale chciałabym. Piękne są, szczególnie Minifee. To będzie teraz mój ulubiony typ chyba :P aż mnie nosi. Szok.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: chudzielec » czw gru 17, 2020 10:52 am

Jeśli hobby definiować jako zajecie do którego się z chęcią wraca i wykonuje z przyjemnością to od dawna nie ma dla mnie czegoś takiego. Od lat nic mi się nie chce.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: chudzielec » śr gru 23, 2020 7:35 pm

Paradoksalnie takie coś mi algorytmy FB podpowiedziały:
Most unhappy people are unhappy for the exact same reason

If you wanted to give advice based on this research, it would be very simple: Put down your phone or tablet and go do something – just about anything – else.

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: zima » czw lip 01, 2021 4:51 am

Pisałam o kupieniu legalnej, niepodrobionej lalce BJD, no i taką kupiłam :lol: przyszła w poniedziałek i faktycznie jest lepsza niż podróbka, więc cieszę japę. Tego gucia z aliexpress się pozbywam, żeby została mi tylko ta jedna porządna.
Nawet zrobiłam fotorelację z unboxingu, bo jak można inaczej :P

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: chudzielec » pt lip 02, 2021 7:39 am

zima pisze:
czw lip 01, 2021 4:51 am
Pisałam o kupieniu legalnej, niepodrobionej lalce BJD, no i taką kupiłam

Była dużo droższa?
zima pisze:
czw lip 01, 2021 4:51 am
Tego gucia z aliexpress
Tez mam takie doświadczenie że Chińskie produkty są bardzo tanie ale gorzej wykonane.

Ja robię duże zakupu ale nic mnie nie cieszy i wszystko poźniej lezy w szufladzie.

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: zima » pt lip 02, 2021 5:37 pm

Kosztowała ok. 4x tyle co tamte.
Kupujesz, bo masz nadzieję, że w końcu coś Cię ucieszy czy z innego powodu?

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: chudzielec » pt lip 02, 2021 6:41 pm

zima pisze:
pt lip 02, 2021 5:37 pm
Kosztowała ok. 4x tyle co tamte.
To podobnie jak moje rzeczy elektroniczne.
zima pisze:
pt lip 02, 2021 5:37 pm
Kupujesz, bo masz nadzieję, że w końcu coś Cię ucieszy czy z innego powodu?
Wydaj mi się ze coś mnie interesuje. Jak już to mam mnie nie interesuje.

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: zima » pt lip 02, 2021 9:17 pm

Ja w sumie z niektórymi rzeczami też tak mam, ale tylko z niektórymi, tzn. z takimi, które okazały się w rzeczywistości nie tak dobre jak się wydawały. Jednakże Twój przypadek jest, powiedzmy, bardziej zaawansowany od mojego. No i niefajny w sumie.

SerceAniola
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 06, 2021 1:03 am

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: SerceAniola » wt lip 06, 2021 5:28 pm

Hobby... hmmmm? od dziecka lubiłem rysować, aktualnie rysowanie przerodziło się w "grafikę komputerową" i wszystko co z tym związane. Jak mam dobry dzień to i zdjęcia popykam przyrodzie( faza fotografii minęła) tzn. nie jest to priorytet ,wole oczami
rejestrować otoczenie i cieszyć się chwilą. Od wielu lat... prowadziłem BLOG ; koontyuje tą tradycje po dziś dzień.
Nie jest to sprawozdanie... z dnia, a raczej wierszowane spostrzeżenia, konkluzje...- moje spojrzenie na zadany temat ,to wszystko jest oprawione grafiką ,zdjęciami ,rysunkami. gifami. Jetem obserwatorem otoczenia. Prowadzenie stron jest czasochłonnym zajęciem, ale to mój konik(hobby), który nadaje mi "sensu życiu", daje Fan zadowolenie,spełnienie.
Obrazek

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: W » pt wrz 03, 2021 11:11 pm

chudzielec pisze:
pt lip 02, 2021 6:41 pm
zima pisze:
pt lip 02, 2021 5:37 pm
Kupujesz, bo masz nadzieję, że w końcu coś Cię ucieszy czy z innego powodu?
Wydaj mi się ze coś mnie interesuje. Jak już to mam mnie nie interesuje.

Ja zdecydowanie kieruję się użytecznością, oczywiście mam też nieudane zakupy które trafiły do szafy. Zdecydowanie mam skłonność odmawiania sobie zakupu, który potencjalnie mógłby dać mi jakąś satysfakcję, ale nie mam pewności czy będę go używał tak jak wydaje mi się że mógłbym.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość