16personalities

Posty niepasujące do pozostałych działów.
W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: 16personalities

Postautor: W » ndz lip 19, 2020 3:22 am

pobudzenie i zahamowanie – oddzielne kategorie mogą występować jednocześnie lub jednocześnie nie występować.


Co zawiera otwartość? Otwartość na doświadczenia, otwartość poznawczą, intelektualną, otwartość na ludzi, emocjonalną? Zwróć uwagę, że przy ogólnych kategoriach sposobem ich opisania jest ich rozwinięcie w listę różnych cech i okazuje się, że w praktyce w jej ramach możesz mieć różne mieszanki np. pod jakimś względem być otwartym a pod innym nie.

hotaru27

Re: 16personalities

Postautor: hotaru27 » pn sie 31, 2020 2:18 pm

Rozwiązywałam kiedyś ten test i wyszedł mi typ INFJ. Częściowo się zgadza. Wydaje mi się, że warto spróbować.

Gbur
Posty: 636
Rejestracja: pt sty 08, 2016 12:00 am
Kontakt:

Re: 16personalities

Postautor: Gbur » pn wrz 07, 2020 3:57 pm

W starym temacie była ankieta:

viewtopic.php?f=2&t=56
"Było nie ma - poszło w dym. Tylko popiół został w rękach."

hotaru27

Re: 16personalities

Postautor: hotaru27 » pt wrz 11, 2020 1:40 pm

Gbur pisze:
pn wrz 07, 2020 3:57 pm
W starym temacie była ankieta:

viewtopic.php?f=2&t=56
Przy okazji przypomniałam sobie, że gdy pierwszy raz rozwiązywałam test to wyszło mi zupełnie co innego:D. Albo z wiekiem to wszystko tak mocno się zmienia, albo ten test to bujda na resorach🤣

Gbur
Posty: 636
Rejestracja: pt sty 08, 2016 12:00 am
Kontakt:

Re: 16personalities

Postautor: Gbur » wt lut 02, 2021 6:01 am

Ja szczerze mówiąc trochę żałuję mojego, dosyć głębokiego, zainterosowania modelem MBTI. Dało mi to tylko kolejną okazję do pogłębionej retrospekcji, zupełnie jałowej analizy (często "zagnieżdżoną" - czyli "myślenie o myśleniu") własnej psychiki, tłumaczenia zachowań własnych i innych ludzi za pomocą funkcji kognitywnych - a więc racjonalizowania ich. Właśnie złapałem siebie na tym, że próbuję rozwiązać własne problemy życiowe, albo też problemy z komunikacją z innymi, za pomocą analizy (niemal obsesyjnej) wszystkich doświadczeń przez pryzmat tego modelu - i to przypomina dosłownie rozwiązywanie wzorów matematycznych - "obliczysz układ całek i wyjdzie rozwiązanie co mam robić, żeby wszystko naprawić". I to jest bardzo kuszące dla mojego umysłu, że można leżąc na łóżku i myśląc szukać rozwiązania, przebywając na bezpiecznej płaszczyźnie intelektu rozwiązywać problemy, nie podejmując żadnych realnych działań.
"Było nie ma - poszło w dym. Tylko popiół został w rękach."


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości