Uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób z OS

Posty niepasujące do pozostałych działów.
Ashwagand
Posty: 37
Rejestracja: wt lis 06, 2018 7:22 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób z OS

Postautor: Ashwagand » sob paź 19, 2019 5:30 pm

Temat z przymrużeniem oka ale ...

Czasami się zapominam i wydaje mi się ze jestem normalny.

Ostatnio zapisałem się na studia podyplomowe.

Plan był taki by zdobyć dyplom, nowe umiejętności i co za tym idzie nową pracę.

Zajęcia okazały się koszmarem.

Wykładowcy zamiast robić wykłady zadawali ćwiczenia których wyniki kazali prezentować przed całą grupą. Dla mnie samo przedstawienie się przed grupą grozi śmiercią, a co dopiero pokazanie swojej pracy czy wyniku zadania.

Wytrzymalem półtorej dnia i zrezygnowałem ze studiów. Nie byłem w stanie znieść stresu i ataku paniki w oczekiwaniu na moją kolej by publicznie powiedzieć to czy tamto.

Kto tego nie ma nie zrozumie ...

Ogólnie jestem bardziej niż tylko załamany.

Ale nie o to chodzi ...

Czy nie myśleliście kiedyś dlaczego są miejsca przyjazne LGBT, niepełnosprawnym, rodzicom z dzieckiem, a nawet osobom autystycznym, a nie ma miejsc przyjaznych dla osób z fobią społeczną, schizoidòw i introwertykòw?

Podejrzewam że nie jestem jedyną osobą która anulowała swoje plany ze względu na "nieprzyjazne" środowisko.

Co by nie mówić jest to marnowanie potencjału ludzkiego.

Jest to także marnowanie realnych korzyści dla przedsiębiorców. Z drugiej strony gdyby tylko przedsiębiorcy zrobili ukłon w stronę takich osób mogli by wygrać ( ja np. wybieram TESCO bo mają kasy samoobsługowe czy KFC i McDonalda za samoobsługowe menu do zamawiania. Zawsze też wybieram "strefę ciszy w PKP").

Gdyby tylko pojawiła się uczelnia która oferuje studia dla wszystkich ale jest wrażliwa na osoby "nieśmiałe" od razu złożył bym tam papiery. Podejrzewam że wielu absolwentów szkół średnich także wybrałoby też tę uczelnie bo np. nie lubią wygłaszać referatu przed całą salą.

Może warto popularyzować wiedzę i uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby osób "nieśmiałych"?

Czy uważacie że coś takiego miało by sens?

niewiem2137
Posty: 15
Rejestracja: pn cze 22, 2020 9:18 pm

Re: Uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób z OS

Postautor: niewiem2137 » ndz cze 28, 2020 6:58 pm

nie sądzę by były potrzebne specjalne miejsca dla introwertyków (no chyba, że zaburzonych, bo introwertyzm sam w sobie nie jest zaburzeniem, zdrowy introwertyk czegoś takiego nie będzie potrzebował, jakieś krzywe stereotypy o nim krążą)

niewiem2137
Posty: 15
Rejestracja: pn cze 22, 2020 9:18 pm

Re: Uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób z OS

Postautor: niewiem2137 » ndz cze 28, 2020 7:01 pm

ale co do reszty masz racje, tyle się trąbi też o samej depresji, a o skrajnej nieśmiałości za wiele sie nie mówi
ja sama przeżywałam koszmary na uczelni jak miałam coś prezentować przed grupą

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób z OS

Postautor: Więzień_nienawiści » wt lip 07, 2020 9:22 am

Myślicie że kogoś obchodzi wasze zaburzenie osobowości?
Każdy dba o swój komfort i jak ktoś zaczyna być uciążliwy to się taka osobę odcina.
Niestety.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób z OS

Postautor: chudzielec » wt lip 07, 2020 2:59 pm

Więzień_nienawiści pisze:
wt lip 07, 2020 9:22 am
Myślicie że kogoś obchodzi wasze zaburzenie osobowości?
Ja o tym pisałem dawno ale ktoś usunął posty.
Więzień_nienawiści pisze:
wt lip 07, 2020 9:22 am
Czy nie myśleliście kiedyś dlaczego są miejsca przyjazne LGBT, niepełnosprawnym, rodzicom z dzieckiem, a nawet osobom autystycznym, a nie ma miejsc przyjaznych dla osób z fobią społeczną, schizoidòw i introwertykòw?
Jak by to miało wyglądać bo wyliczać można w nieskończoność rożne dziwactwa.
Idę na rozmowę o prace a tam kadrowiec otwiera niemal 1000 stronicowy podręcznik DSM-5 i szuka hasła "schizoid instrukcja postępowania"?

Trzeba być na tyle normalnym żeby sobie radzić bo nikt się nie będzie dostosowywał do setek różnych zaburzeń.
Więzień_nienawiści pisze:
wt lip 07, 2020 9:22 am
Każdy dba o swój komfort i jak ktoś zaczyna być uciążliwy to się taka osobę odcina.
Dlatego ja odcinam prawie wszystkich ludzi a ty tylko sam wiesz kogo.
Ostatnio zmieniony wt lip 07, 2020 4:25 pm przez chudzielec, łącznie zmieniany 1 raz.

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób z OS

Postautor: zima » wt lip 07, 2020 3:40 pm

Ludzie robią to, co im się opłaca. Dostosowywanie się do jakichś rzadkich zaburzeń, o których się nie mówi i nie będzie bojkotu jak tego nie zrobią, nie jest opłacalne.

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób z OS

Postautor: Więzień_nienawiści » śr lip 08, 2020 7:51 am

Ja powiedziałem kilku osobom ze mam to zaburzenie i żałuję. Nawet nie raczyły. przeczytać z czym to sie wiąże. Jesteśmy sami z tym i już.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości