Polecane książki

Posty niepasujące do pozostałych działów.
CuowiekZebra
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 05, 2019 9:41 am

Polecane książki

Postautor: CuowiekZebra » pt lip 12, 2019 1:51 pm

Dorwałem od znajomego Kindla i teraz mogę czytać jak człowiek bibliotekę pdfów z komputra. Pomyślałem, że na bank znajdzie się ktoś, kto podzieli się intrygującą lekturą, a dam też coś od siebie ;)
Nie będę się rozpisywał, bo nie potrafię a z pewnością ktoś napisał recenzję lepiej, więc... szukajcie :D

Obcy Camusa - 10/10, dawno nie rezonosowałem z żadną książką. Chyba obowiązkowa lektura dla wszystkich tutaj, tym bardziej, ze czyta się na raz ;)

Pułapki myślenia Kahenmana - jeśli interesowaliście się głębiej błędami poznawczymi itp to książka raczej daje przykłady i delikatnie rozszerza pojęcie na ten temat (i pochodne). Szczerze, to generalnie nic nowego czego bym nie wiedział, ale moim zdaniem warto było poświęcić czas na nią.

She has a secret, D. Weiss - książka o kobietach cierpiących na erotomanię. Wciągająca lektura, zmuszająca do przeczytania fragmentów raz jeszcze i zastanowienia się nad nimi. Czytałem z czysto personalnych podbudek i zmieniło mi trochę podejście do seksu jako takiego, ale też do niektórych ludzi.

Polityka Ekstazy, Timothy Leary - jeśli lubicie temat dragów i psychodelików, to książka jest na temat kwasu głównie, trochę nauki, trochę bajdurzenia. Trzeba przefiltrować niektóre momenty. Lekkie.

Polecam jeszcze Sołżenicyna, Vonnerguta, Philip K. Dicka i oczywiście Lema (mimo ze za scifi jakoś nie przepadam, wiekszosc wydaje mi sie oderwana od przyszłości, fantazje z czapy jakieś :d)
Teraz czytam Braci Karmarazow i o surrealiźmie (póki co skończyłem na okladce).

Poszukuję książek o kulturze, sztuce, neurobiologi, jakiś nieprzefilozofowanych książek o filozofii (Obcy wg mnie łapie się w tę kategorię). Wyskakujcie z tego co macie!
Nikt nie ma racji :twisted:

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Polecane książki

Postautor: Ari » pt lip 12, 2019 1:59 pm

.
Ostatnio zmieniony sob cze 18, 2022 7:15 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Ashwagand
Posty: 37
Rejestracja: wt lis 06, 2018 7:22 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Polecane książki

Postautor: Ashwagand » pt lip 12, 2019 6:26 pm

Z dziedziny (pop)neurobiologii mogę polecić książkę Dean Burnett - "Happy Mózg. Skąd bierze się szczęście i co mózgowi do tego".

Jest trochę lania wody ale można się czegoś ciekawego dowiedzieć o działaniu naszego mózgu i tego czym jest szczęście(z biologicznego punktu widzenia).

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Polecane książki

Postautor: Inna » ndz lip 14, 2019 8:43 am

Lśnienie Kinga - trochę grozy

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi Dale Carnegie -trochę nauki

Pokolenie Ikea Piotr C. -Na luzie

Vorenus
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 30, 2018 1:27 pm

Re: Polecane książki

Postautor: Vorenus » pn lip 15, 2019 12:57 pm

Super temat.
Czytam nałogowo, więc co jakiś czas będę wrzucał opinie o książkach.

Na pewno warto przeczytać wszystko co napisał Sergiusz Piasecki. Niesamowita postać i świetny pisarz.
solus contra omnes

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Polecane książki

Postautor: observer » ndz lip 21, 2019 11:10 am

Kiedyś pasjonowała mnie fantastyka, dziś bardziej interesuje mnie czytanie "realnych rzeczy". Ostatnia moja książka to "Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko". Dobry tytuł dla tych, którzy mają złe zdanie o ludzkim gatunku oraz alergię na traktowanie go jak pępka świata.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

Vorenus
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 30, 2018 1:27 pm

Re: Polecane książki

Postautor: Vorenus » ndz lip 21, 2019 12:58 pm

Dziewczyny z Wołynia - Anna Herbich-Zychowicz

Fantastyczna praca. Prawdziwe historie kilku kobiet, który udało się przeżyć w dzieciństwie rzeź wołyńską.
solus contra omnes

CuowiekZebra
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 05, 2019 9:41 am

Re: Polecane książki

Postautor: CuowiekZebra » pn lip 22, 2019 8:22 am

observer pisze:
ndz lip 21, 2019 11:10 am
Kiedyś pasjonowała mnie fantastyka, dziś bardziej interesuje mnie czytanie "realnych rzeczy". Ostatnia moja książka to "Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko". Dobry tytuł dla tych, którzy mają złe zdanie o ludzkim gatunku oraz alergię na traktowanie go jak pępka świata.
Czuję się kupiony!
Nikt nie ma racji :twisted:

Ardealba
Posty: 71
Rejestracja: pt mar 16, 2018 10:11 am

Re: Polecane książki

Postautor: Ardealba » śr lip 24, 2019 10:53 am

"Krivoklat" - Jacek Dehnel; o pasji, (nie)szaleństwie, szpitalach psychiatrycznych, sztuce i jej znaczeniu dla człowieka. Z przymrużeniem oka.
Życie jest straszne, a potem się umiera.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Polecane książki

Postautor: Ari » czw lip 25, 2019 8:18 pm

.
Ostatnio zmieniony sob cze 18, 2022 7:15 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Polecane książki

Postautor: chudzielec » sob lip 27, 2019 7:52 pm

Zależy co kto lubi.

Z S-F przeczytałem i mogę polecić:

Cykl Prawdopodobieństwo
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nancy_Kre ... %C5%84stwo

Pierwszy tom chyba najlepszy. Kolejne jakby napełniane dodatkowymi feministycznymi wątkami na silę.

Cykle radio Darwina i Droga tego autora:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Greg_Bear

Z randomów wyciągniętych z półki podczas wizyty u kuzynki przeczytałem:
Rzeźnia numer 5 - Kurt Vonnegut
Co się zdarzyło na wyspie Jersey

Teraz zupełnie niedawno przeczytałem jednym tchem:

Zdobywcy. Jak Portugalczycy zdobyli Ocean Indyjski i stworzyli pierwsze globalne imperium

a aktualnie czytam:

Burning the Sky: Project Argus, The Most Dangerous Scientific Experiment in History

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Polecane książki

Postautor: W » sob sie 24, 2019 1:16 pm


fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Polecane książki

Postautor: fifikse » ndz sie 25, 2019 4:13 pm

...
Ostatnio zmieniony pn lut 26, 2024 10:16 pm przez fifikse, łącznie zmieniany 1 raz.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Polecane książki

Postautor: Ari » ndz sie 25, 2019 5:04 pm

.
Ostatnio zmieniony sob cze 18, 2022 7:15 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Polecane książki

Postautor: fifikse » ndz sie 25, 2019 5:22 pm

...
Ostatnio zmieniony pn lut 26, 2024 10:15 pm przez fifikse, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości