O czym teraz myślisz?

Posty niepasujące do pozostałych działów.
i.j
Posty: 132
Rejestracja: czw sty 09, 2020 6:52 pm

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: i.j » ndz kwie 19, 2020 1:17 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lip 24, 2020 9:00 pm przez i.j, łącznie zmieniany 1 raz.

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: W » ndz kwie 19, 2020 8:52 pm

Semafor pisze:
śr kwie 15, 2020 1:29 am
Chciałbym mieć miejsce do robienia jakichś rzeczy z drewna. Nie mam miejsca :(

To fajnie, jeśli coś Ci się chce a pełen sukces jeśli do tego jesteś w stanie coś z tym zrobić. Przez pewien okres oglądałem rożne filmiki z takimi dłubaczami, rzemieślnikami. Takie rzemieślnicze prace dobrze toleruję, myślę, że mogą być świetne dla kogoś z OS, robisz drobne rzeczy we własnym warsztacie i sprzedajesz, najlepiej przez internet za euro ;). W praktyce to niestety nie tak łatwo wygląda. Najpierw trzeba mieć dużo motywacji do uczenia się i zbierania doświadczenia, i inwestowania w warsztat i materiały, a potem albo ma się szczęście i jest się w stanie z tego utrzymać, albo i nie. Prowadzenie biznesu wymaga też sporo udzielania się społecznie. I jakoś nigdy nic do mnie nie przemówiło tak żeby wywołać dość motywacji ;).

Przypominam sobie tych gości, chociaż to już wysokobudżetowe warsztaty:
https://www.youtube.com/watch?v=wxL4ElboiuA
Tego mi się przyjemnie słucha i ogląda, gość robi wszystko na spokojnie wręcz flegmatycznie:
https://www.youtube.com/watch?v=MxuXEafuEzg

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: W » ndz kwie 19, 2020 8:54 pm

Ponoć wiosna to ciężki okres dla świrów.
Naliczyłem tutaj trzy deklaracje gorszego stanu psychicznego w ciągu ostatniego, jakoś będzie tygodnia.

Myślę sobie, i nie tylko myślę – wiem, że kompletnie nie potrafię reagować na emocjonalne potrzeby i reakcje innych, w tym właśnie takie deklaracje stanu. Nie mam żadnego pojęcia co w takich sytuacja robić i jak wyjść naprzeciw. Pustka w głowie. Nawet jeśli mogę mieć okazję do wymyślenia jakiejś reakcji, to będzie ona kompletnie nieautentyczna i/lub nieudolna, i nie do utrzymania przy potrzebie pociągnięcia ..kontaktu dalej.

i.j
Posty: 132
Rejestracja: czw sty 09, 2020 6:52 pm

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: i.j » ndz kwie 19, 2020 10:37 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lip 24, 2020 9:01 pm przez i.j, łącznie zmieniany 1 raz.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: Ari » śr kwie 22, 2020 7:28 pm

.
Ostatnio zmieniony sob cze 18, 2022 6:46 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: chudzielec » ndz kwie 26, 2020 11:40 am

https://pl.wikipedia.org/wiki/Belle_%C3%A9poque

Czy nie uważacie ze wystarczy kilka slow zmienić i mamy ostatnie 20 lecie?

i.j
Posty: 132
Rejestracja: czw sty 09, 2020 6:52 pm

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: i.j » ndz kwie 26, 2020 1:10 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lip 24, 2020 9:01 pm przez i.j, łącznie zmieniany 1 raz.

Gbur
Posty: 636
Rejestracja: pt sty 08, 2016 12:00 am
Kontakt:

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: Gbur » pn kwie 27, 2020 10:30 am

chudzielec pisze:
ndz kwie 26, 2020 11:40 am
https://pl.wikipedia.org/wiki/Belle_%C3%A9poque

Czy nie uważacie ze wystarczy kilka slow zmienić i mamy ostatnie 20 lecie?
Myslę, że nie ma czego takiego jak ogólnoswiatowa złota epoka. Zawsze gdy jedni jedli się i bawili odbywało się to kosztem innych (choć może jest parę wyjątków).

W czasach gdy zachodnioeuropejscy humanisci brandzlowali się antropocentryzmem (co nieodmiennie ostatecznie zmierza do empatycznego wyzwalania człowieka z "okowów" samokontroli) i oddawali hołdy duchowi postępu, gdyż technika wypiętrzyła im piramidy Maslowa - w Afrykańskich koloniach miliony głodujących murzynów, którym obcinano ręce za niespełnianie norm, pracowało na dobrobyt pięknej epoki.
To własnie czasy króla Leopolda II oraz pierwszych niemieckich obozów koncentracyjnych (w Namibii) .

Słyszałem, że pierwszej wojny swiatowej ponoć nikt się nie spodziewał; w epoce dobrobytu wizja, że nagle miliony młodych ludzi oderwą się od kolorowego życia i zaczną się wzajemnie zarzynać w okopach była zbyt abstrakcyjna.
"Było nie ma - poszło w dym. Tylko popiół został w rękach."

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: chudzielec » pn kwie 27, 2020 11:59 am

Gbur pisze:
pn kwie 27, 2020 10:30 am
Myslę, że nie ma czego takiego jak ogólnoswiatowa złota epoka. Zawsze gdy jedni jedli się i bawili odbywało się to kosztem innych (choć może jest parę wyjątków).
Owszem. Jednak odnoszę się do tego że wtedy Europa była centrum. Dzieliła i rządziła wszystkimi.
Nikt nie mógł jej zagrozić więc zniszczyła sama siebie.
Gbur pisze:
pn kwie 27, 2020 10:30 am
To własnie czasy króla Leopolda II oraz pierwszych niemieckich obozów koncentracyjnych (w Namibii) .
Znam te historie.
Gbur pisze:
pn kwie 27, 2020 10:30 am
W czasach gdy zachodnioeuropejscy humanisci brandzlowali się antropocentryzmem (co nieodmiennie ostatecznie zmierza do empatycznego wyzwalania człowieka z "okowów" samokontroli) i oddawali hołdy duchowi postępu, gdyż technika wypiętrzyła im piramidy Maslowa - w Afrykańskich koloniach miliony głodujących murzynów, którym obcinano ręce za niespełnianie norm, pracowało na dobrobyt pięknej epoki.
Słyszałeś o biohistorii? Cyklach miedzy v (wigor ) i c (cywilizacja)?
Bardzo to podobne do twojej konkluzji.

C and the Basis of Civilization: An Introduction to Biohistory #1
Gbur pisze:
pn kwie 27, 2020 10:30 am
Słyszałem, że pierwszej wojny swiatowej ponoć nikt się nie spodziewał; w epoce dobrobytu wizja, że nagle miliony młodych ludzi oderwą się od kolorowego życia i zaczną się wzajemnie zarzynać w okopach była zbyt abstrakcyjna.
Myślę ze spodziewano się wojny ale nikt nie przewidywał aż takiej skali. Trzeba by samemu przeczytać prasę z tamtych czasów a nie mam na to nerwów.

Narzędzie Google'a do analizy występowania słów w książkach pokazuje ze już po 1910 więcej się o tym pisało.

War

Krieg - GER

война - RUS

La guerre - FRA

redroom
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 11, 2020 6:00 pm

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: redroom » pn kwie 27, 2020 4:33 pm

Faktycznie mamy postęp technologiczny. Wprowadzenie komputeryzacji, a obecnie postępująca informatyzacja spowodowała, że ludzkość nigdy wcześniej nie dysponowała takim poziomem rozwoju technologii. Jednak podobnie jak i.j mam wątpliwości co do życia kulturalnego. W XIX wieku mamy wielu świetnych filozofów m.in. Kanta i rozwijających jego myśl Fichtego, Schellinga i Hegla. Pojawia się Marks i Engels i dzięki nim idea komunizmu. Jest i Henri de Saint-Simon, który tworzy podstawy współczesnej socjologii. To pokazuje, jaka przepaść jest między ówczesną epoką a obecną. Współcześnie mamy kryzys filozofii, praktycznie od wieku nie pojawiła się żadna nowa idea, która dałaby impuls do budowania jakiejś ideologii. A to tylko przykład w dziedzinie filozofii. Wydaje mi się, że podobnie jest ze sztukami plastycznymi, teatrem oraz muzyką.

Semafor
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 29, 2020 12:24 pm

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: Semafor » pn kwie 27, 2020 8:04 pm

Tylko literatura się trzyma świetnie. Ciekawe jak za 50 lat będą wyglądały książki od polskiego jak się uczyć o epokach to co będzie tutaj wlepione

Gbur
Posty: 636
Rejestracja: pt sty 08, 2016 12:00 am
Kontakt:

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: Gbur » wt kwie 28, 2020 9:17 am

Przepraszam, chyba wylało się ze mnie trochę zbyt dużo emocji w poprzednim pocie.

chudzielec pisze:Owszem. Jednak odnoszę się do tego że wtedy Europa była centrum. Dzieliła i rządziła wszystkimi.
Rozumiem. Mi chodziło o to, że np. Polska wtedy na tym nie korzystała (powstania, bieda, zabory). Teraz, na przełomie XX i XXI w. też aż tak dużo nie skorzystała na ogólnoswiatowym dobrobycie - więc tamta analogia, o ile pasuje do "Zachodu", to do naszego kraju trochę mniej.
Słyszałeś o biohistorii? Cyklach miedzy v (wigor ) i c (cywilizacja)?
Bardzo to podobne do twojej konkluzji.

C and the Basis of Civilization: An Introduction to Biohistory #1
Nie słyszałem, anglosaskie biologistyczne podejscie trochę mnie przeraża. Sam mam do niego jakies powinowactwo, i kiedys zagłębianie się i dłubanie w determiniźmie prawie mnie zniszczyło.
Abstrahując, te teorie są często bardzo mocno upraszczające, nawet jak na teorie jednostronne rozwoju społecznego. :wink:

Słyszałem wczesniej o teorii "Cykl życia imperiów" Glubba
https://www.youtube.com/watch?v=FcpUlUf5nbU
Pewnie to cos podobnego i opartego na podobnych podstawach ?

Myślę ze spodziewano się wojny ale nikt nie przewidywał aż takiej skali. Trzeba by samemu przeczytać prasę z tamtych czasów a nie mam na to nerwów.
Tak, spodziewano się wojny, ale chyba krótkich wojen/wojny lokalnej, wojny zeszłego typu, "z kawalerią, szabelkami i muszkietami". Ponoć wiesć o wojnie została przyjęta przez społeczeństwa nawet entuzjastycznie. Nikt nie wyobrażał sobie rzezi w okopach, karabinów maszynowych i gazów bojowych.

Znalazłem na ten temat dłuższe wypowiedzi:
https://history.stackexchange.com/quest ... y-foreseen
"Było nie ma - poszło w dym. Tylko popiół został w rękach."

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: chudzielec » wt kwie 28, 2020 6:30 pm

Gbur pisze:
wt kwie 28, 2020 9:17 am
Przepraszam, chyba wylało się ze mnie trochę zbyt dużo emocji w poprzednim pocie.
Ja tam nic takiego nie zauważyłem.
Gbur pisze:
wt kwie 28, 2020 9:17 am
Teraz, na przełomie XX i XXI w. też aż tak dużo nie skorzystała na ogólnoswiatowym dobrobycie - więc tamta analogia, o ile pasuje do "Zachodu", to do naszego kraju trochę mniej.
To co jest nazywane "zachodem" powstało w dobie wielkich odkryć geograficznych.
My tam nigdy nie należeliśmy.
Gbur pisze:
wt kwie 28, 2020 9:17 am
Słyszałem wczesniej o teorii "Cykl życia imperiów" Glubba
https://www.youtube.com/watch?v=FcpUlUf5nbU
Pewnie to coś podobnego i opartego na podobnych podstawach ?
Tak bardzo podobne. Tylko z innej perspektywy opisane.

Schizoborder
Posty: 203
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:20 am

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: Schizoborder » śr kwie 29, 2020 9:40 pm

Myślę o wielu różnych rzeczach. Na topie jest to, dlaczego osoba, na której mi zależy nie może mnie ot tak pokochać, tak jakbym chciała i dlaczego nie mam na to wpływu. Zastanawiam się dlaczego niszczę się z tego powodu. Nie wpadam na żaden pomysł. Myślę o tym czy dam radę przeżyć maj, czy wyjdę po nim na grubym minusie czy może uda mi się wyjść mniej więcej na zero. Myślę o tym jak to zrobić, żeby jakoś poczuć, że żyję w inny sposób niż próba s. Myślę czy dam radę w nowej pracy i czy 1700 starczy mi miesięcznie na przeżycie. Czuję się źle z tym, że zmieniła się pogoda i gotuję się w czapce, bardzo źle się czuję, gdy muszę zmienić sposób ubierania się na lżejszy. Zastanawiam się ile wyniesie wizyta u weterynarza, czy po tym jak moje obecne smrodki odejdą czy będę chciała i czy będzie mnie stać na adopcję kolejnych, nie wiem czy nie zakończyć przygody ze szczurami, obawiam się, że bez nich zostanę sama jak palec. Nie wiem co będzie jutro (prócz wizyty u weta ofc). Dołują mnie mocno narzekania współlokatorki o tym jak ma dużo pracy w pracy itepe., ja w ogóle nie mam pracy, czy tego nie zauważa? Czy to kolejna jednostronna znajomość jak zwykle? Ty mnie wysłuchuj i pomagaj, a ja w zamian dam ci doła? Dlaczego tacy ludzie do mnie lgną? Znowu wybieram między jedzeniem a dobrami materialnymi. Jak co roku właściwie. Co roku wszystko się pieprzy w tym okresie.

i.j
Posty: 132
Rejestracja: czw sty 09, 2020 6:52 pm

Re: O czym teraz myślisz?

Postautor: i.j » śr kwie 29, 2020 10:29 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lip 24, 2020 9:01 pm przez i.j, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość