Ciekawe materiały

Posty niepasujące do pozostałych działów.
W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Ciekawe materiały

Postautor: W » ndz mar 08, 2020 7:39 pm

Objective: To examine the relationship between trauma in childhood and personality disorders in adulthood.
Method: A review of the literature was conducted.
Results: The reported associations between trauma and personality pathology are illuminated by the following
research findings: 1) personality is heritable; 2) only a minority of patients with severe personality disorders
report childhood trauma; and 3) children are generally resilient, and traumatic experiences do not consistently
lead to psychopathology.
Conclusions: The role of trauma in the personality disorders is best understood in the context of gene-environment
interactions.


Taking into account the effects of genes does not mean
downplaying the effects of childhood trauma. Rather, we
need to develop methods to identify children who are particu-
larly vulnerable to environmental insults (80). We need to
explain the mechanisms that determine differences between
children who are resilient and those who are not.


https://booksc.xyz/book/64778443/ac2dc4

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Ciekawe materiały

Postautor: Ari » pn mar 09, 2020 10:30 am

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 3:59 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Ciekawe materiały

Postautor: W » pn mar 09, 2020 2:59 pm



chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Ciekawe materiały

Postautor: chudzielec » ndz kwie 05, 2020 10:28 am

W pisze:
ndz mar 15, 2020 5:41 pm
Kilka wybranych wywiadów na ten sam temat:
Według mnie problem jest w "pompie entropii". Żeby utrzymać się na wysokim poziomie rozwoju musimy porządek z innych systemów pompować do tych stworzonych przez nas (alb inaczej ujmując eksportować chaos). W skrajnej formie to może wyglądać tak że będziemy istnieć w całkowicie wyizolowanym zależnym od technologii środowisku (bo trzeba pompować w jedna stronę i zapobiegać wracaniu do nas przez silna dyfuzji z różnicy stężeń).

Mimo że nie wierzyłem to naprawdę działa. Sprawdzam cały czas.
Sprzężenie zwrotne emocji twarzy #127

Semafor
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 29, 2020 12:24 pm

Re: Ciekawe materiały

Postautor: Semafor » ndz kwie 05, 2020 11:15 am

Chodzisz cały czas uśmiechnięty ? Wyobrażam sobie .

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Ciekawe materiały

Postautor: chudzielec » ndz kwie 05, 2020 11:21 am

Semafor pisze:
ndz kwie 05, 2020 11:15 am
Chodzisz cały czas uśmiechnięty ? Wyobrażam sobie .
Sztucznie się uśmiecham przed monitorem.

Semafor
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 29, 2020 12:24 pm

Re: Ciekawe materiały

Postautor: Semafor » ndz kwie 05, 2020 12:15 pm

To mnie rozbawiło

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Ciekawe materiały

Postautor: W » ndz kwie 05, 2020 3:50 pm

chudzielec pisze:
ndz kwie 05, 2020 10:28 am
Mimo że nie wierzyłem to naprawdę działa. Sprawdzam cały czas.
Sprzężenie zwrotne emocji twarzy #127

Ten gość to świetny opowiadacz. Anegdoty, przypowieści, spore hiperbole, naciąganie faktów, momentami wątpliwa logika, ale ma też parę dobrych uwag.
Ta kobieta, odpowiadając na pytania, mówi że ten pomysł pochodzi z lat 60-tych: 1:10:20
dodatkowo: 1:26:23

https://www.youtube.com/watch?v=9pc8bCDm32U

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Ciekawe materiały

Postautor: chudzielec » ndz kwie 05, 2020 4:17 pm

Semafor pisze:
ndz kwie 05, 2020 12:15 pm
To mnie rozbawiło
Bo u mnie to działa tak:
Siędze zgarbiony i spięty przed komputerem i nic mi się nie chce
Prostuje się i uśmiecham. Lepiej się czuje i nadal nic mi się nie chce.

Po epidemii przetestuje to przy ludziach.

O jest nawet cos w PL wydane:
https://www.znak.com.pl/ksiazka/jak-pow ... isa-115719

i.j
Posty: 132
Rejestracja: czw sty 09, 2020 6:52 pm

Re: Ciekawe materiały

Postautor: i.j » ndz kwie 05, 2020 10:44 pm

.
Ostatnio zmieniony pt lip 24, 2020 9:11 pm przez i.j, łącznie zmieniany 1 raz.

Semafor
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 29, 2020 12:24 pm

Re: Ciekawe materiały

Postautor: Semafor » czw kwie 09, 2020 7:53 pm


chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Ciekawe materiały

Postautor: chudzielec » pt kwie 10, 2020 8:37 pm

Ten eksperyment z wymuszonym uśmiechem prowadzi do wniosku ze można być gownem w wielu aspektach a mimo to czuć się dobrze. Przynajmniej na krótką metę. Pewnie skuteczność subiektywizacji obrazu samego siebie w świecie zależy od właściwości jednostki.

Druga sprawa problemy realne mogą wynikać z długotrwałych problemów natury wyłącznie psychologicznej. Jednak usunięcie problemu psychologicznego lub udawanie ze problemy realne nie istnieją nie prowadzi do ich realnego rozwiązania. Tworzy to ciągły dysonans między rzeczywistością subiektywna a obiektywną co zużywa energię psychiczną. Dlugotrwale Utrzymywanie się w takim stanie wymaga specyficznych właściwości umysłowych.

Z racji na gwałtownie pogarszajacy się stan zdrowia szukam czasem sposobu na zahamowanie tego procesu. Znalazłem na youtube filmy trenera który jest w moim wieku ma podobną budowę szkieletu ale przy tym wygląda jak grecki heros. Ja natomiast ledwo po 30-stce mam przekroczony cholesterol, ciągle chodzę zgarbiony, wszystko mnie boli od siedzenia czasem po 16 h na dobę. Co parę miesięcy wychodzą nowe dolegliwości.
On opowiada ze to typowe przy takiej specyfice ciała i trybie życia. Nawet dla eksperymentu sam się spał i pokazywał jak później wrócić do formy.

https://youtu.be/Sztci_RxT_k

Tylko że ja od zawsze sobie powtarzam że do niczego się nie nadaje nic mi nie wyjdzie nawet nie warto próbować a najlepiej rozwiązać wszystko przez samobójstwo. W pewnym sensie można nawet powiedzieć ze uznaje zasade im gorzej tym lepiej bo bliżej śmierci. Takie myślenie odcisnelo się wyraźnie na całym życiu wywołując problemy realnie istniejące. Nie wiem już co było pierwsze? Czy może zalążek problemu realnego spowodował myślenie które spowodowało kolejne problemy realne i to doprowadziło do pętli sprzężenia zwrotnego?

Semafor
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 29, 2020 12:24 pm

Re: Ciekawe materiały

Postautor: Semafor » pt kwie 10, 2020 9:24 pm

A nie możesz się położyć zamiast siedzieć? Przynajmniej byłoby ci wygodnie

Semafor
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 29, 2020 12:24 pm

Re: Ciekawe materiały

Postautor: Semafor » sob kwie 11, 2020 2:07 am

Chce napisać ze to co teraz myśle powstało na bazie odczuć wsobnych ze było mi przykro smutno i się zmartwiłem bo napisałeś tak wylewnie jak dla mnie . Zastanawiam się czy bierzesz leki . Pozatym czy może jest coś w czym jesteś dobry ? Zajęcie jakiekolwiek żeby zabić czas i się zmeczyc to jest pomocne dla mnie bo nie muszę myśleć i staram się dla kogoś coś robić bo nie widzę sensu dla siebie . Mam hobby Pozatym i to tez mnie pasjonuje żeby być specjalista w tej dziedzinie. Mam na myśli jakiś fach nisze która cię mogłaby przyciagnac


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości