Ciekawe materiały

Posty niepasujące do pozostałych działów.
Gbur
Posty: 643
Rejestracja: pt sty 08, 2016 12:00 am
Kontakt:

Re: Ciekawe materiały

Postautor: Gbur » sob lut 10, 2024 8:21 am

Elektrowstrząsy to barbarzyństwo. Czytałem kilka badań naukowych, oni do dzisiaj nie wiedzą jak to właściwie działa. Generalny mechanizm polega na wywołaniu ostrego stanu epilepsji. Ja podejrzewam, że elektrowstrząsy rozrywają LOSOWE połączenia neuronowe w mózgu i jeśli zniszczą część połączeń związanych z traumą, albo ocd to jesteś "wyleczony". Prawdziwe pranie mózgu. Czytałem wiele wypowiedzi osób, które po elektrowstrząsach mają problemy z pamięcią i innymi funkcjami poznawczymi, co potwierdza moją teorię.
W pisze:Z pewnością jest mniejszą ingerencją niż elektrowstrząsy. Ale czy taka, silna i punktowa ingerencja jest gorsza niż długotrwałe, ogólne, chemiczne wpływanie na pracę mózgu, nie mam pewności. Może jest to bardziej miejscowe LSD?
TMS jest dużo bardziej subtelne, ale nie zagłębiałem się w ten temat, mimo to przypuszczam, że nadal można to zaliczyć do mechanicznej ingerencji. Z tego co przeczytałem na szybko polega to na przyłożeniu zmiennego pola magnetycznego, które jak rozumiem działą na zasadzie indukcji elektromagnetycznej i wywołuje impulsy elektryczne w neuronach w określonej części mózgu. A, że metoda jest uznawana za bezpieczną, to te impulsy zapewne są słabe i działają pobudzająco, a nie destruktywnie jak w przypadku elektrowstrząsów.
Nie wiem co o tym sądzić, takie postymulowanie sobie mózgu bez skutków ubocznych brzmi zachęcająco, ale nie wiem czy bym się na to zgodził.
Leki psychotropowe są różne, o różnym stopniu ingerencji, również zależnym od dawki. Ale długotrwałe ich stosowanie, zwłaszcza metodą na "chybił trafił" stosowana przez wielu psychiatrów na pewno nie jest dobre.


Pytanie co chcesz tym osiągnąć ?
"Było nie ma - poszło w dym. Tylko popiół został w rękach."

W
Posty: 625
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Ciekawe materiały

Postautor: W » sob mar 09, 2024 10:34 pm



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości