Ulubione cytaty i źródła cytatów

Posty niepasujące do pozostałych działów.
Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: Inna » pn lip 08, 2019 12:31 pm

Zawsze mnie zastanawiało w jaki sposób ludzie z taką postawą, przy przeogromnej ilości rzeczy i doświadczeń które i tak ich w życiu ominą, wybierają to czego żałują. Mam cholerne wrażenie, że jest to żal przed niewykorzystaniem wszystkiego co się napatoczyło, ewentualnie żal przed niezaliczeniem tego, co zostało do głowy wdrukowane lub wynika z biologicznego programu. W tym pierwszym przypadku …nie wiem jak to nazwać, brak pokory?, budzi we mnie zdegustowanie. W drugim nie jest to żal niepodjętych decyzji, a żal wynikający z rozbieżności pomiędzy podszytymi emocjami wyobrażeniami a rzeczywistością.
Nie lepiej niczego nie żałować?
No to jestem niepokorna :) Nie żałuję niczego, co zrobiłam. Wszystko co było kiedyś stworzyło mnie taką, jaka jestem teraz. Żal, że czegoś nie zrobiłam natomiast motywuje mnie do robienia nowych rzeczy i wychodzenia poza swoją strefę komfortu. Tu się różnimy :) Ja wiecznie chce więcej od siebie, ciągle stawiam sobie nowe wyzwania. Obecnie myślę o zrobieniu prawa jazdy na motor. Zawsze jeździłam wyłacznie jako plecak. Może czas również tu stać się niezależną? Nie wiem na ile to moje potrzeby, a na ile wdrukowane ale pokonywanie siebie sprawia, że czuję się dobrze. W sensie materialnym ...pieniądze nie sa wyznacznikiem mojego szcześcia ale są elementem niezbędnym na drodze do jej osiągania. Osobiście uważam, że żałowanie przeszłości (czasu już i tak nie cofnę) demotywuje ale "żałowanie przyszłości" (chęć zrobienia czegoś, żeby nie żałować)jest silnym motywatorem do samorozwoju.

redroom

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: redroom » pn lip 08, 2019 2:35 pm

"Ludzie przychodzą i odchodzą… pojawiają się i znikają z twojego życia prawie tak jak bohaterowie ulubionej książki. Kiedy ją w końcu zamykasz, postaci opowiedziały swoją historię i zaczynasz czytać nową książkę z całkiem nowymi bohaterami i ich perypetiami. I po jakimś czasie koncentrujesz się na nich, a nie na tych z przeszłości" N. Sparks.

CuowiekZebra
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 05, 2019 9:41 am

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: CuowiekZebra » wt lip 09, 2019 8:49 am

''Yeah, well, that's just, like, your opinion, man.''
Big Lebowski
Nikt nie ma racji :twisted:

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: Ari » wt lip 09, 2019 8:56 am

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 5:45 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

CuowiekZebra
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 05, 2019 9:41 am

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: CuowiekZebra » wt lip 09, 2019 9:57 am

Dzięki :D
Często nie zasprzęglam się z życiem przez ten luz, ale ogólnie na plus.
Nikt nie ma racji :twisted:

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: Ari » wt lip 09, 2019 7:34 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 5:47 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: chudzielec » ndz lip 21, 2019 6:24 pm

Nie wyznaczyłem ci, Adamie, ani określonej siedziby, ani własnego oblicza, nie dałem ci też żadnego szczególnego zadania, abyś jakiejkolwiek siedziby zapragniesz, jakiegokolwiek oblicza, jakiejkolwiek służby - posiadł to zgodnie z życzeniem i zamysłem, i zatrzymał. Określona materia innych stworzeń jest związana prawami przeze mnie ustanowionymi. Ciebie zaś, nieskrępowanego żadnymi ograniczeniami, oddaję w twe własne ręce, abyś zgodnie ze swą wolą sam określił swą naturę. Umieściłem cię w środku świata, abyś tym łatwiej mógł obserwować cały świat. Nie uczyniłem cię ani niebiańskim, ani ziemskim, ani śmiertelnym, ani nieśmiertelnym, abyś sam w sposób wolny i godny ciebie, tworząc siebie, nadał sobie taki kształt jaki zechcesz. Będziesz mógł degenerować się do poziomu zwierząt, będziesz też mógł się odradzać i mocą swej woli wznosić się do poziomu boskiego (Mowa o godności człowieka, tłum. L. Kuczyński, w: Przegląd Tomistyczny t. V, 1992 r.). Pico della Mirandola
Pamiętam to jeszcze z lekcji polskiego w technikum. Kiedyś myślałem że to prawda i rzeczywiści można wiele osiągnąć przez kontrole siebie. Teraz wiem że to złudzenie bo człowiek degeneruje się nie wiedząc czego chce.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: Ari » ndz lip 21, 2019 6:42 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 5:37 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: chudzielec » ndz lip 21, 2019 6:49 pm

W takim rozumieniu jak wyżej to nie jestem

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: Ari » pt lip 26, 2019 3:55 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 5:40 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

observer
Posty: 509
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: observer » pt lip 26, 2019 6:09 pm

Z filmu Matrix:

"Chciałbym podzielić się z Tobą odkryciem, którego dokonałem będąc tutaj. Odkryłem to kiedy próbowałem sklasyfikować wasz gatunek. Uświadomiłem sobie, że tak naprawdę nie jesteście ssakami. Każdy ssak na tej planecie instynktownie zachowuje równowagę z otaczającym środowiskiem. Ale wy ludzie nie. Przemieszczacie się na jakiś obszar i rozmnażacie się i rozmnażacie, aż wszystkie naturalne zasoby zostaną skonsumowane. Jedynym sposobem na przetrwanie jest przemieszczenie się na kolejny obszar. Są jeszcze jedne organizmy na tej planecie, które hołdują takim zachowaniom. Wiesz jakie? Wirusy. Istoty ludzkie to choroba. Rak, który toczy tą planetę. Jesteście zarazą. A my... lekarstwem."
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: Ari » sob lip 27, 2019 4:57 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 5:40 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

observer
Posty: 509
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: observer » sob lip 27, 2019 5:05 pm

Tak, wspaniała równowaga, zepsuć, zużyć, zniszczyć, zabić, co się tylko da, a przy tym płodzić kolejne gówniaki bez żadnego opamiętania, które będą jeszcze gorsze. Ludzkość to zaraza.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: Ari » sob lip 27, 2019 5:24 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 6:12 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

observer
Posty: 509
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Ulubione cytaty i źródła cytatów

Postautor: observer » sob lip 27, 2019 5:43 pm

A gdzie ja napisałem, że nie jestem? Pisałem o ludzkości jako całości, więc o mnie też. Ludzie zniszczyli planetę, zatruli środowisko, doprowadzili do globalnego ocieplenia, niemal wyczerpali wszystkie naturalne surowce i już im chodzi po głowach czerpanie ich z planetoid czy księżyca, wybili niesamowite ilości gatunków zwierząt, wycięli niesamowite ilości lasów, naprodukowali miliony ton śmieci i odpadów, które walają się wszędzie, w tym po morzach i oceanach, a do tego wszystkiego mają się za pępek świata i jeszcze tworzą jakieś żałosne religie usprawiedliwiające to, że wszystko ma im służyć. Dla mnie ludzkość to rak, dokładnie tak jak w tym cytacie. Mam nadzieję, że ludzkość sama się zniszczy, zanim zdoła opuścić tą planetę i zniszczyć następną.

Poza tym, ja swoją cegiełkę do wymarcia ludzkiej rasy dokładam w ten sposób, że nie mam i nie zamierzam mieć bachorów. Co z tego, skoro "wszyscy muszą mieć bombelki", które będą taką samą zarazą, jak oni sami.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość