Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Tematy związane z życiem erotycznym oraz relacjami damsko-męskimi.
Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Więzień_nienawiści » wt wrz 24, 2019 10:01 am

Witam. Mam do Was pytanie.
Czy ostrzegacie nowo poznane kobiety o waszych zaburzeniach schizoidalnych czy udajecie normalnych? Ja mam z tym problem. Zawsze udaje normalnego potem mam kłopoty przy ściągnięciu maski.
Ostatnio zacząłem ostrzegać o swoim zaburzeniu i kobiety uciekaly od razu. Traktuje kobiety trochę przedmiotowo ale na terapi kazali mi to zmienić.
Co o tym sądzicie?

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: chudzielec » wt wrz 24, 2019 1:23 pm

Ja zawsze próbuje udawać normalnego inaczej nie ma prawie żadnych szans nawet na rozpoczęcie znajomości z normalna kobietą.

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: zima » wt wrz 24, 2019 1:35 pm

Lepiej nic nie mówić, bo ludzie to opacznie rozumieją. Można być w miarę sobą, ale tego nie nazywać, wiesz o co chodzi. Wiele jest osób z zaburzeniami osobowości, w ogole z zaburzeniami, i nikt się nie przejmuje, bo nie znają tych wszystkich nazw. Lepsza jest nieświadomość i w razie potrzeby sprawianie wrażenia, że "a mam coś takiego, ale spoko, to nic wielkiego" niż powiadamianie od początku jak o jakiejś tragedii. My nie jesteśmy aż tak bardzo toksyczni, żeby ludzi przed sobą przestrzegać. Są gorsi od nas i wymagają akceptacji na siłę, więc wiesz.
A co do przedmiotowego traktowania kobiet, to musisz to zmienić, nie ma 2 zdań.

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Więzień_nienawiści » wt wrz 24, 2019 2:13 pm

Miałem kilkanaście związków i każdy wygląda tak samo. Fascynacja, duża energia aby pokazać się z innej strony a potem dystans i wielkie dramaty partnerek że są oszukane.

Tak myślę sobie praktycznie czy warto marnować energię na udawanie. Kiedyś miałem kobietę i byliśmy w związku wolnym. Nie obchodziło mnie z kim sypia i ja nie obchodziło z kim ja sypiam i co robię to był najszczesliwszy rok. Potem poznała gościa i ma z nim dziecko i rodzinę.

Kobiety niestety traktuję z góry. Stąd moje partnerki były bardzo ulegle. Kobiety silne mnie obrzydzaja. Pracowałem nad tym z terapeutą ale zawsze wracam do schematu.

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Więzień_nienawiści » wt wrz 24, 2019 2:15 pm

Co do Ciebie chudzielec to czytałem Twoje wypowiedzi na forum. Mam wrażenie że wpychasz się w rolę ofiary i dobrze Ci tam.

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: W » wt wrz 24, 2019 2:28 pm

Napisałem poniższe zanim wrzuciłeś drugi komentarz. Chyba jednak sam możesz odpowiedzieć sobie na własne pytanie.

To ciekawe zagadnienie, ze zwyczajów łączenia się w pary homo sapiens.
To zależy jaki jest dokładniej Twój cel. Jeśli chcesz zwiększyć prawdopodobieństwo czegokolwiek to lepiej nic nie mów ;), jak będziesz musiał się tłumaczyć to mów, że jesteś typem skrajnie introwertycznym ;), ale nie udawałbym przy tym kogoś kim nie jestem, z tym że jestem zdecydowanie "overt sch.". Z drugiej strony jeśli ofiara wytrzyma określenie "schizoidalny" i wikipediową samoedukację to potencjalnie masz do czynienia z materiałem wyższej jakości ;). Ilość lub jakość, wybór należy do Ciebie ;). Jak jesteś perfidny to możesz opóźniać moment jej uświadomienia i rozczarowania, ja, gdybym miał poważne zamiary, to miałbym poczucie oszustwa i manipulacji widząc swoją ofiarę nieświadomie brnącą w moje bagienko, potrzeba postawienia sprawy jasno byłaby dla mnie zbyt silna.
Ale dla mnie to tylko teoria ;)

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: zima » wt wrz 24, 2019 5:18 pm

Zgadzam się z W, bądź sobą, tylko nie nazywaj tego OS, tyle. Wady postaraj się zmienić, zalety eksponuj, no i to chyba tak w skrócie powinno wyglądać.

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: W » wt wrz 24, 2019 6:25 pm

zima pisze:
wt wrz 24, 2019 5:18 pm
Wady postaraj się zmienić, zalety eksponuj,

Jak się za długo siedzi w niestandardowych stanach to można mieć problem z określeniem co jest wadą a co zaletą ;). Przydałby się jakiś katalog ;).

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: chudzielec » wt wrz 24, 2019 8:11 pm

Więzień_nienawiści pisze:
wt wrz 24, 2019 2:15 pm
Co do Ciebie chudzielec to czytałem Twoje wypowiedzi na forum. Mam wrażenie że wpychasz się w rolę ofiary i dobrze Ci tam.
Co w tym dziwnego?
Na pewno lepiej nic nie robić niż odnosić ciągle porażki.
Więzień_nienawiści pisze:
wt wrz 24, 2019 2:13 pm
Pracowałem nad tym z terapeutą ale zawsze wracam do schematu.
To dalej wracaj a na pewno to przyniesie rezultaty odmienne od dotychczasowych.

Vorenus
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 30, 2018 1:27 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Vorenus » wt wrz 24, 2019 8:43 pm

Każda metoda jest zła.
Ja od pewnego czasu staram się budować relacje, tylko z kobietami, które też mają jakieś problemy psychiczne.
Taka osoba Cię zrozumie.
solus contra omnes

redroom

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: redroom » wt wrz 24, 2019 9:27 pm

zima pisze:
wt wrz 24, 2019 1:35 pm
A co do przedmiotowego traktowania kobiet, to musisz to zmienić, nie ma 2 zdań.
Więzień_nienawiści nie zdefiniował, co rozumie pod pojęciem "trochę przedmiotowego traktowania kobiet". Z opisu relacji mogę jedynie domniemywać, że chodzi o tzw. friends with benefits. Jeśli na taki układ godzą się dwie osoby, to ja bym nie dopatrywał się w tym przedmiotowego traktowania drugiej osoby. Sprawa wydaje mi się bardziej złożona, bo może się okazać, że zmiana podejścia jest w zasadzie niemożliwa. To jest tak, jakby osobie heteroseksualnej powiedzieć, żeby zmieniła się na homoseksualną. Być może autor tematu po prostu nie jest zdolny do budowania trwałej więzi z kobietami, inaczej mówiąc, nie jest zdolny do miłości (jakkolwiek byśmy ją definiowali). Wówczas lepiej nie kombinować z próbą zmiany i po prostu zaakceptować ten fakt. Można zaspokajać swoje potrzeby w relacjach FwB lub korzystać z usług pań do towarzystwa. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie, niż zniszczenie życia jakiejś kobiecie.

Fragen
Posty: 257
Rejestracja: wt cze 12, 2018 8:29 am

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Fragen » śr wrz 25, 2019 7:47 am

Ciekawi mnie co to znaczy że traktujesz kobiety "trochę przedmiotowo".

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Więzień_nienawiści » śr wrz 25, 2019 8:01 am

Chudzielcu polecam Ci terapie. Wiele się zmienia, musisz jedynie poszukać jakis dobrej terapii.

Jeżeli chodzi o przedmiotowe traktowanie kobiet to jest dość złożone. Z racji swoich zaburzeń a OS to jedna z nich traktowałem kobiety jako osoby niesamodzielne. Nie liczyłem się z ich zdaniem. Traktowalem jak jednostki ulomne a od partnerek oczekiwałem dostosowania się i uległości. I takie partnerki miałem. Byłem szowinista ale wynikało to z zaburzeń i uwarunkowań w trudnym dzieciństwie a nie z przekonań. Po terapiach jest inaczej chociaż wciąż wylapuje z tłumu kobiety o masochistycznym usposobieniu. Jest mi z tym ciężko.
Żeby była jasność nie jestem sadysta, kobiety z którymi jestem nie chcą odchodzić (w sumie tu jest problem też). Tylko się wycofuje po chwilach dzikich uniesień i tracę zainteresowanie.

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: zima » śr wrz 25, 2019 9:58 am

W pisze:
wt wrz 24, 2019 6:25 pm
zima pisze:
wt wrz 24, 2019 5:18 pm
Wady postaraj się zmienić, zalety eksponuj,

Jak się za długo siedzi w niestandardowych stanach to można mieć problem z określeniem co jest wadą a co zaletą ;). Przydałby się jakiś katalog ;).
No od tego jest psycholog, żeby to określał.

Fragen
Posty: 257
Rejestracja: wt cze 12, 2018 8:29 am

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Fragen » śr wrz 25, 2019 2:34 pm

Reasumując to co napisales- kobiety silne budzą w tobie obrzydzenie zaš uległe pogardę i nienawiść. Zastanawia mnie więc na czym ma dla ciebie polegać związek z drugim człowiekiem a raczej co on ci ma dawać i po co go szukasz jeśli wywołuje tobie tak nieprzyjemne uczucia?


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości