Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Tematy związane z życiem erotycznym oraz relacjami damsko-męskimi.
Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Więzień_nienawiści » sob wrz 28, 2019 4:24 pm

Temat ten mnie bardzo interesuje. Jak byłem w szpitalu na oddziale to na zajęciach grupowych opowiadalem o swoich związkach i o tym jakim jestem potworem. Mimo to 4 kobiety były mną zainteresowane a z dwoma miałem bliskie kontakty. Pomimo że znały szczegóły i niby im nie przeszkadzało to jaki jestem. Potem po jakimś czasie chciały mnie zmienić, czy one myślały że ja zmyslam? I chciały wyłączności na moją uwagę. Wiem że były zaburzone ale to się często powtarza. Nie wierzę w miłość lubię stan zwierzęcej ekscytacji i przekraczania granic. Teraz mówię o swoich zaburzeniach od razu i to źle się kończy.

Pink_Groke
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 26, 2019 10:05 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Pink_Groke » sob wrz 28, 2019 4:33 pm

Kobiety chyba ciągnie do zaburzonych facetów, w końcu przeświadczenie, że łobuz kocha najmocniej i miłość go zmienia. Oczywiście podaję to jako duuuże uogólnienie.

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Więzień_nienawiści » sob wrz 28, 2019 5:03 pm

Ja nie jestem łobuzem. Raczej całkowita odwrotnoscia.

redroom

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: redroom » sob wrz 28, 2019 5:10 pm

Łobuz to ktoś podły i brutalny, a nie tylko urwis i psotnik. Trochę przedmiotowe traktowanie kobiet oraz chłód emocjonalny to przejaw bycia łobuzem. Klasyczny przykład tzw. toksycznego tanga.

Fragen
Posty: 257
Rejestracja: wt cze 12, 2018 8:29 am

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Fragen » sob wrz 28, 2019 5:21 pm

Więzień nienawiści- stawiałabym na to że cię chciały uleczyć czyli uszczęśliwić i w mniej świadomy sposób zasłużyć sobie na twoją miłość. I w swoich oczach też zasłużyć, zdobyć w ten sposób poczucie wartości. Gdy stawiasz sprawę jasno element zasłużenia na uwagę nieszcześliwego taty odpada więc nie jesteś atrakcyjny.

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Więzień_nienawiści » sob wrz 28, 2019 5:27 pm

Co to oznacza to z tym tatą?

redroom

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: redroom » sob wrz 28, 2019 5:31 pm

Fragen pewnie Ci to lepiej wyjaśni, więc ja tylko napiszę, że to chodzi o to, że kobieta oczekuje od Ciebie tego, czego nie uzyskała od swojego ojca. Czy czasami nie wybierasz takich kobiet, bo czujesz że możesz kontrolować relację i być kimś ważnym?
Ostatnio zmieniony sob wrz 28, 2019 5:33 pm przez redroom, łącznie zmieniany 1 raz.

Fragen
Posty: 257
Rejestracja: wt cze 12, 2018 8:29 am

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Fragen » sob wrz 28, 2019 5:33 pm

Skrót myślowy. Wchodzę w relację z mężczyzną podobnym do taty i chce go uleczyć żeby mieć tatę. Żadna z kobiet sobie takiej opcji nie wybiera oczywiście to suma trudnych doświadczeń i niezalatwionych spraw.

Fragen
Posty: 257
Rejestracja: wt cze 12, 2018 8:29 am

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Fragen » sob wrz 28, 2019 5:59 pm

W drugą stronę facet który takiego zimnego tatę odgrywa najczęściej ma nie załatwioną traumę z własnym tatą. W ten sposób go pokonuje a raczej jego obraz z dziecinstwa . To teoria rzecz jasna.

zima
Posty: 294
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: zima » sob wrz 28, 2019 6:46 pm

Ty to musisz być ciacho, Więzień. Na brzydkiego zaburzonego tak laski nie lecą. Chociaż mogę się mylić

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Inna » ndz wrz 29, 2019 9:10 am

opowiadalem o swoich związkach i o tym jakim jestem potworem.

Może te kobiety widziały w Tobie coś więcej niż tylko potwora, którym myślisz, że jesteś ?

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Więzień_nienawiści » ndz wrz 29, 2019 6:24 pm

Nie wiem czy jestem ciacho. Dbam o siebie. Dużo czytam. Ćwiczę. Ale nie o to chodzi. Uważam że jestem przeciętny fizycznie.

W
Posty: 625
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: W » ndz wrz 29, 2019 8:19 pm

Chyba powinno się rozróżnić afekt – reakcja psychofizyczna, i emocje – są interpretacją wewnętrznego stanu, silnie zależną od kulturowego kontekstu i indywidualnego rozwoju.
Np anhedonia będzie silnie ograniczać pozytywny afekt, niekoniecznie musi zmniejszać złożoność życia emocjonalnego ale przesunie je względem „przeciętnej” do stopnia, w którym zdolność do wymiany z innymi będzie ograniczona.

W
Posty: 625
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: W » ndz wrz 29, 2019 8:37 pm

Są trzy wpływy kształtujące człowieka i jego rozwój: wrodzone (geny, epigenetyka - masz babkę, która maiła ciężkie przeżycia wojenne w czasie ciąży - będziesz mieć problem z regulacją stresu), wpływ opiekunów, wpływ dalszego środowiska (np. szkoła, rówieśnicy). Obstawiam, że każda teoria, która nie uwzględnia interakcji pomiędzy tymi wpływami jest niekompletna. Ponieważ dziecko ma ograniczone możliwości kontrolowania swojego życia i funkcjonowania, na opiekunów spada odpowiedzialność uwzględnienia wszystkich trzech, której w przypadku trudniejszego dziecka czy trudniejszego środowiska nawet "normalni" rodzice mogą nie być w stanie udźwignąć. Są ludzie, u których ciężkie dzieciństwo i nadużycia ze strony opiekunów prowadzą do spieprzonego przez zaburzenia życia, są tacy na których działa to mobilizująco, zdecydowanie inny czynnik ma tutaj decydujący wpływ.

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Więzień_nienawiści » ndz wrz 29, 2019 9:55 pm

W. To wszystko wiem z terapi i książek. teoria jest przyswojona. Ale konfrontujac sie z sytuacjami w życiu zawsze i tak wybieram schemat. Np. Są dwie kobiety jedna pracuje, jest samodzielna. Druga ma chad nie pracuje jest uległa to zawsze wybieram ta druga. Nawet po terapii.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości