Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Tematy związane z życiem erotycznym oraz relacjami damsko-męskimi.
Fragen
Posty: 257
Rejestracja: wt cze 12, 2018 8:29 am

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Fragen » pt paź 04, 2019 4:43 pm

No patrz Inna 😊 ja zaś po wypowiedziach więźnia zrozumiałam że on chce związku raczej teoretycznego a nie prawdziwego.
Co zaś do twego ex to wiesz czy on znika bo ma babeczki na boku czy znika bo dziecko go przeraża czy też przeraża go ze wogóle coś trzeba w związku
albo wogòle jest przerażony to co to za różnica jeśli idzie o fakty?
Fakty są takie zaś że pan znika a pani zostaje z ciażą dzieckiem koniecznością samodzielnego utrzymania go grania dwóch ról na raz (matki i ojca) mniejszą szansą na kolejny związek, samotnością, mniejszą szansą na karierę nie mówiąc o wszelkiego rodzaju dołach itp.
Ewentualne z obciążeniem emocjonalnym ( depresje poczucie winy myśli samobójcze) że ciążę usunęła lub oddała dziecko do adopcji (za te czyny wini się standardowo matkę nie ojca i jest to utrwalone nawet w języku - to matka oddała dziecko do adopcji nie zaś rodzice oddali dzuecko do adopcji lub ojciec oddal dziecko do adopcji oraz to kobieta usunęła ciążę nie oboje usunęli ciążę ).
Oraz- lub z dzieckiem które już na starcie przeżywa stratę czyli traumę czyli wymaga więcej uwagi nierzadko terapii a w okresie nastoletnim przechodzi ciężkie chwile gdy to wszystko do niego dociera, a także nie zawsze może liczyć na 100 proc mamy bo samotna mama ma znacznie więcej na głowie niż mama w szczęśliwej relacji.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Inna » pt paź 04, 2019 7:21 pm

Masz racje, wyglada na to, że obecnie Więzień chce haju nie związku. Może dlatego, że nie wie czym normalny związek jest? Doceniam, ze napisał i coś z tym robi, chce się uczyć. Większość tych niby normalnych facetów, których ja często spotykam na swojej drodze krzywdzi i w dodatku jest z tego dumna. To dla mnie jest bardziej przerażajace.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Ari » pt paź 04, 2019 7:37 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 4:42 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Inna » sob paź 05, 2019 7:45 am

Popieram :roll:

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: chudzielec » sob paź 05, 2019 11:34 am

Ari pisze:
pt paź 04, 2019 7:37 pm
bum! tego się nikt nie spodziewał! :lol:
No muszę przyznać ze ci się udało :lol:

Spostrzegawcza ostrzeże się sama.

Vorenus
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 30, 2018 1:27 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Vorenus » sob paź 05, 2019 1:55 pm

Inna pisze:
czw paź 03, 2019 10:43 pm
Z całym szacunkiem bo lubię Twoje posty, ale tu nie wiesz o czym piszesz. Dla schizoda sama myśl, że jest ktoś z kimś będziesz związany całe życie, a przez najbliższe 18 lat, też odpowiedzialny prawnie jest nie do wytrzymania. Tego się nie da zrozumieć, będąc zdrowym.
zdaje sobie sprawę, ze trudno nam zrozumieć swoje światy, ale chociaż spróbujmy ? Chyba po to tu wylewamy swoje myśli ? Swojego schizoida nie przekonałam do bycia ze mną, wiec wiem ze to jak zdobycie K2 zima. Ta wasza wrażliwość jest jednak wyjątkowa. Szkoda ja marnować. Uważam ze moglibyście dać szczęście i być szczęśliwi. P.s dziękuje i miło mi się zrobiło czytając twój post 😘
Dzięki.
Niestety sex u nas to bardzo duży problem. Na wiki jest to bardzo dobrze opisane, pewnie każdy mógłby dodać swoją własną historię bo nie ma jednego modelu schizoda, ale wątpię aby jakikolwiek schizod nie miał problemów z seksem
solus contra omnes

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Inna » sob paź 05, 2019 9:21 pm

Vorenus nic nie jest stracone. Jest problem to trzeba go rozwiązać ( nie umniejszając problemowi nikt nie mówił ze życie jest proste). A swoją drogą seks z prostytutką jak dla mnie to nie seks. Mój były schizoid dzieci nie chciał ale poza tym dawał radę, nie robiąc ich. Da się trzeba tylko chcieć :wink:

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Więzień_nienawiści » ndz paź 06, 2019 5:44 pm

Mam taką sytuację właśnie. Kobieta z pracy 10 lat młodsza zagaduje do mnie i mnie zaczepia. Chodzimy razem na lunch. Pisze z nią. Chce się dziś umówić. Wie że jestem przygnebiony ale myśli że mam depresję. I teraz jest dylemat. Fajna swieża dziewczynę zaliczyć ale z drugiej strony mogę mieć kłopoty i będę musiał włączyć w to energię.
Ona jest z bardzo katolickiej rodziny co mnie brzydzi trochę i jest inteligentna co powoduje u mnie niechęć mam ochotę ja zlać ale z drugiej strony chciałbym ją zjeść.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: chudzielec » ndz paź 06, 2019 6:12 pm

Romans w pracy nie polecam.
Ja nawet do młodszych i równolatek w pracy mówię "dzień dobry".

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Ari » ndz paź 06, 2019 7:04 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 4:42 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

W
Posty: 625
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: W » ndz paź 06, 2019 9:21 pm

Więzień_nienawiści pisze:
ndz paź 06, 2019 5:44 pm
chciałbym ją zjeść.

No właśnie, fizycznie czy emocjonalnie? (tak czy siak takie doznanie jest mi obce)

Wygląda na to, że masz niezłe powodzenie. Nie możesz więc mieć problemów z byle gadką, z wyrażeniem przynajmniej namiastek emocji i dbałości o emocjonalny stan rozmówczyni chyba też nie za bardzo? A jak u Ciebie z kontaktem wzrokowym? Nie czujesz po takich spotkaniach odgrywania nie swojej roli czy noszenia maski?

Jeżeli pakujesz się w sytuację "damned if i do, damned if i don't" to kiepsko. Co jest jeszcze trudniejsze jeśli w grę wchodzą własne chcice i potrzeby. Są dwa rozwiązania: albo opuszczenie tej sytuacji, co tutaj oznacza kontrolę nad sobą lub znalezienie prostszej metody zaspokojenia, albo zmiana sytuacji/warunków tak, aby któreś wyjście było akceptowalne, to raczej wymaga sporej kreatywności (lub ryzyka), najprościej możesz powiedzieć dziewczynie jakie są Twoje problemy ze związkami i liczyć na to, że się poświęci i przejmie na siebie część (tylko unikaj "naprawiaczek", to nie rokuje").

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: chudzielec » pn paź 07, 2019 7:01 am

Pytanie czy "jara" Cie to że ona na Ciebie leci czy chodzi wyłącznie o aspekt fizyczno-seksualny?

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Więzień_nienawiści » pn paź 07, 2019 7:55 am

Zjeść w sensie widzę kawałek niezłego mięsa. Poza tym nie ma w tym jakieś głębi, nie obchodzi mnie kim jest co lubi i jakie ma marzenia hobby itd. A nie wiem czy mam powodzenie. Po prostu przez moje ręce w korporacji przechodzi wiele kobiet.
Ale też jara mnie że jej się podobam. Ze jestem w stanie zainteresować sobą młoda kobiete. A co najgorsze w tym wizja porzucenia przeze mnie jej daje mi jakąś podniete. Trudno to opisać ale mam w sobie dużo mściwosci za to mnie w życiu spotkało. Wyladowuje to oczywiście na niewinnych zwykle kobietach. jest to złożony schemat który w terapi się ujawnił.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: Inna » pn paź 07, 2019 8:57 am

Skoro wiesz, że skrzywdzisz to tym razem zmień schemat i powstrzymaj się. Zobaczysz co się stanie ...

Jak to czytam to taki z Ciebie Gray :lol:

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Udawać czy od razu ostrzegać o schizoidalnosci

Postautor: chudzielec » pn paź 07, 2019 3:42 pm

Jakiego tam Greya poprostu zwykłego "ruchacza" który jest mocny tylko wobec słabszych i jara go ich krzywdzenie. To przed tym ostrzegaj a nie przed rzekomą schizoidalnością.
Ostatnio zmieniony pn paź 07, 2019 5:05 pm przez chudzielec, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości