Psychoterapia

Tematy związane z podejmowanymi terapiami i leczeniem farmakologicznym.
Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Psychoterapia

Postautor: Ari » pt sie 30, 2019 3:47 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 4:16 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Psychoterapia

Postautor: chudzielec » pt sie 30, 2019 5:48 pm

Ari pisze:
pt sie 30, 2019 3:47 pm
To nie jest prawda. Gdyby tak było to nie powstał by żaden nowy wynalazek, ludzie by się nie rozwijali.
A ile to powstaje zupełnie oryginalnych nowatorskich pomysłów?
Wszystko jest remiksem przeszłości.
Ari pisze:
pt sie 30, 2019 3:47 pm
chudzielec pisze: ↑
pt sie 30, 2019 3:37 pm
Usługodawca.

Co zmieni etykietka którą jej nadasz?
Zapytaj się Innej o co chodzi. Nie chce mi się tłumaczyć.

hotaru27

Re: Psychoterapia

Postautor: hotaru27 » pt sie 30, 2019 6:57 pm

Chudzielec, jesteś strasznie na "nie". Miewam fazy mocno depresyjne, nie tak dawno miałam nawrót myśli samobójczych, więc rozumiem. To, że kiedyś tam z terapią nie wypaliło to jeszcze nie znaczy, że teraz też się nie uda. Nikt Ci nie każe zastępować kontaktów z innymi ludźmi tym z psychologiem. Tu nie o to przecież chodzi. Wiem, jak ciężko się zmotywować do działania. Mnie osobiście więcej niż terapia dało zmuszanie się do wychodzenia do ludzi, doświadczania, próbowania czegoś nowego. Głupi badminton potrafi poprawić humor:D. Sama wciąż się miotam, ale nie widzę innego rozwiązania niż konfrontacja z rzeczywistością. Wszystko inne strąca mnie w odmęty mojego wewnętrznego chaosu.

hotaru27

Re: Psychoterapia

Postautor: hotaru27 » pt sie 30, 2019 7:01 pm

Chudzielec, jesteś strasznie na "nie". Miewam fazy mocno depresyjne, nie tak dawno miałam nawrót myśli samobójczych, więc rozumiem. To, że kiedyś tam z terapią nie wypaliło to jeszcze nie znaczy, że teraz też się nie uda. Nikt Ci nie każe zastępować kontaktów z innymi ludźmi tym z psychologiem. Tu nie o to przecież chodzi. Wiem, jak ciężko się zmotywować do działania. Mnie osobiście więcej niż terapia dało zmuszanie się do wychodzenia do ludzi, doświadczania, próbowania czegoś nowego. Głupi badminton potrafi poprawić humor:D. Sama wciąż się miotam, ale nie widzę innego rozwiązania niż konfrontacja z rzeczywistością. Wszystko inne strąca mnie w odmęty mojego wewnętrznego chaosu.

Poza tym warto też wykorzystywać nadarzające się okazje. Wczoraj koleżanka z pracy pytała czy chcemy wybrać się z nią do salonu sukien ślubnych. Powiedziałam, że tak. A wiesz dlaczego? Główną motywacją było dla mnie to, że nigdy w takim nie byłam:D. Sama pewnie nigdy nie założę czegoś takiego. Z jednej strony trochę mi smutno, ale cieszę się, że mogłam uczestniczyć w jej chwili szczęścia. Dziś chcę się też zmusić do pójścia w pojedynkę do klubu dla les:D. Też po to by sprawdzić, zobaczyć, szukać odpowiedzi.

hotaru27

Re: Psychoterapia

Postautor: hotaru27 » pt sie 30, 2019 7:05 pm

Nie mogę usunąć tego wcześniejszego posta:D wybaczcie:D ten drugi jest pełniejszy:D może z kompa mi się uda

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Psychoterapia

Postautor: Ari » pt sie 30, 2019 7:37 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 4:15 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Psychoterapia

Postautor: chudzielec » pt sie 30, 2019 8:01 pm

Wyobraź sobie ze musisz komuś płacić za rozmowę, namiastkę przyjaźni i przy tym dobrze wiesz ze dla drugiej strony jest to czysto służbowe.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Psychoterapia

Postautor: Ari » pt sie 30, 2019 8:03 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 4:15 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Psychoterapia

Postautor: chudzielec » pt sie 30, 2019 8:39 pm

Wyobraź sobie że jeśli chcesz z kimś porozmawiać płacisz za rozmowę, namiastkę przyjaźni i przy tym dobrze wiesz ze dla drugiej strony jest to czysto służbowe.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Psychoterapia

Postautor: Ari » pt sie 30, 2019 9:35 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 4:15 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Psychoterapia

Postautor: Inna » pt sie 30, 2019 11:54 pm

Chudzielec jakie remiksy do cholery? Czy kiedyś ludzie latali w kosmos, mieli auta z systemem głośnomówiącym i chmury w telefonach?

Podobnie z doświadczeniami. Każde nowe doświadczenie jest na wagę złota. Każde jest Twoje i nikt inny nie doświadczy go tak jak Ty. Jesteś wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Buduj swoją rzeczywistości tak jak chciałbyś żeby ona wyglądała. Schizoidalność i ponadprzeciętna wrażliwość daje ci przewagę. Większość wynalazców, artystów czy naukowców to ludzie z problemami natury psychicznej. To sprawia ze są zdolni do postrzegania świata ponad schematami.

Zamiast twierdzenia, ze wszystko jest do bani zobacz, ze Twoja schizoidalność doprowadziła Cię tez na forum gdzie masz ludzi którzy o Ciebie walczą. Gdyby nie Wy ja sama pewnie popadałabym w depresje a wybrnęłam z Tego. Ty tez dasz radę. Daj sobie pomoc, bo teraz popadasz w błędne koło swoich twierdzeń. Zrób mały krok i spróbuj z psychologiem a to otworzy Cię na kontakty z innymi. Nie ten to inny ale próbuj i znajdź swoją drogę ...

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Psychoterapia

Postautor: Inna » pt sie 30, 2019 11:55 pm

Nie musisz płacić ... my jesteśmy za darmo :wink:

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Psychoterapia

Postautor: Inna » sob sie 31, 2019 7:50 am

Poza tym warto też wykorzystywać nadarzające się okazje. Wczoraj koleżanka z pracy pytała czy chcemy wybrać się z nią do salonu sukien ślubnych. Powiedziałam, że tak.
O właśnie wystarczy częściej używać słowa tak niż nie. Przypomniał mi się film Yes Mam https://youtu.be/M3ar1tBj_Zk. Lektura obowiązkowa !

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Psychoterapia

Postautor: Ari » sob sie 31, 2019 8:02 am

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 4:15 pm przez Ari, łącznie zmieniany 2 razy.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Psychoterapia

Postautor: chudzielec » sob sie 31, 2019 9:05 am

Ari pisze:
pt sie 30, 2019 9:35 pm
Chcesz przyjażni? A poczyniłeś jakieś kroki ku temu by ją z kimś zawrzeć?
Żadnych.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości