Czy bierzecie jakieś leki?

Tematy związane z podejmowanymi terapiami i leczeniem farmakologicznym.
zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Czy bierzecie jakieś leki?

Postautor: zima » sob gru 10, 2022 3:16 pm

Może tak być. Mój brat też narzeka, że leki na niego nie działają i naprawdę nie wiemy, jak mu pomóc. Nie wiem czy operacje, elektrowstrząsy lub inne pomysły byłyby dobre w Twoim, brata albo i moim przypadku, ale to też w sumie żadna radość być poddawanym czemuś takiemu. Już nie mówiąc o możliwych przeciwwskazaniach.
https://legionwglowie.wordpress.com/

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Czy bierzecie jakieś leki?

Postautor: observer » sob gru 10, 2022 11:09 pm

To znaczy, leki działają na mnie tylko w kwestii zmniejszenia moich objawów psychosomatycznych. Nie działają w ogóle w kwestii poprawy nastroju. Działał tylko trochę Medikinet, ale za krótko, w falujący sposób i chyba zaczynałem się już uzależniać (to pochodna amfetaminy). Lekarz polecił odstawić, zresztą i tak nie było sensu przy takim krótkim działaniu - ok 1-2 godziny. Rozmawiałem z lekarzem o elektrowstrząsach - odradzał. Powiedział, że efekty są niewielkie, krótkotrwałe, a same elektrowstrząsy mają objawy uboczne takie że przez kilka dni człowiek jest bardzo dziwny i nie kontaktuje. Operację tylko skwitował uśmiechem, zresztą ja sam nie wyobrażam sobie tego.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Czy bierzecie jakieś leki?

Postautor: zima » sob gru 10, 2022 11:28 pm

No to wielka lipa. Chyba pozostaje się dalej męczyć i czekać aż opracują jakieś nowe leki albo metody leczenia. Co zrobić innego?
https://legionwglowie.wordpress.com/

Gbur
Posty: 636
Rejestracja: pt sty 08, 2016 12:00 am
Kontakt:

Re: Czy bierzecie jakieś leki?

Postautor: Gbur » sob kwie 29, 2023 2:36 pm

Elektrowstrząsy kojarzą mi się z lobotomią. Jak czytałem kiedyś badania to sami nie wiedzą na czym polega pozytywny mechanizm działania :D Podobno polega to na wywołaniu sztucznego ataku padaczkowego. Ale nie mogę się pozbyć intuicyjnego przeświadczenia, że polega to na rozrywaniu losowych połączeń nerwowych na chybił-trafił. Jak ci rozerwie połączenia w mózgu odpowiedzialne za traumatyczne wspomnienia to masz farta, jak ci skasuje połączenia przechowujące jak masz na imię, albo uszkodzi zdolności poznawcze, to masz pecha.

Ja chciałem tylko napisać, że L-tyrozyna na mnie działa, biorę pigułkę i mam przez jakiś czas większą motywację do działania (jakiegokolwiek działania), może podnosi nawet trochę pewność siebie.
"Było nie ma - poszło w dym. Tylko popiół został w rękach."

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Czy bierzecie jakieś leki?

Postautor: observer » sob cze 03, 2023 1:27 pm

Czy ktoś z Was brał leki z grupy SSRI/SNRI i ma wrażenie, że to pogłębiło jego anhedonię? Na internecie jest coraz więcej ludzi, którzy tak twierdzą, a i ja widzę, że jest ze mną coraz gorzej.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Czy bierzecie jakieś leki?

Postautor: observer » wt cze 13, 2023 11:30 am

Czy ktoś próbował mikrodawek psylocybiny na anhedonię?
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości