Czy bierzecie jakieś leki?

Tematy związane z podejmowanymi terapiami i leczeniem farmakologicznym.
chudzielec

Re: Czy bierzecie jakieś leki?

Postautor: chudzielec » ndz sie 28, 2022 7:38 pm

observer pisze:
ndz sie 21, 2022 12:26 pm
Niestety, ale jeżeli chodzi o odchudzanie, to wpływ ćwiczeń jest mocno przesadzony, bo dieta redukcyjna to jest podstawa (ok. 80% sukcesu), a ćwiczenia to tylko niewielki dodatek. Da się schudnąć samą dietą bez ćwiczeń, a samymi ćwiczeniami objadając się - niestety nie.

Organizm bardzo wydajnie przetwarza pożywienie na kalorie.
Po prostu dużo jedząc można nie być w stanie fizycznie i czasowo tyle ćwiczyć żeby przepalić wszystko.

zima
Kontakt:

Postautor: zima » wt wrz 20, 2022 5:05 pm

Pisałam gdzieś tu na forum, że mam zamiar dać psychiatrze listę moich objawów, żeby mogła mnie porządnie zdiagnozować, bo i ona mówiła, i ja czułam, że u mnie to coś więcej niż natręctwa i OS. No i mam efekt:
"Podejrzenie chad? depresje psychotyczne w wywiadzie, z wywiadu mógł też być epizod mieszany? głębokie zaburzenia osobowości do dalszej obserwacji"
A wcześniejsi lekarze wmawiali mi, że mam lekką depresję, a psycholodzy, że nie jestem chora. Tia.
https://legionwglowie.wordpress.com/

observer

Postautor: observer » wt wrz 20, 2022 8:38 pm

Szczerze mówiąc, to większość z nas nie ma samej OS, tylko jakieś mieszane zaburzenia i podejrzewam, że co psychiatra to by nas zdiagnozował inaczej. W sumie to tylko etykietki, a i tak trzeba żyć dokładnie z tym ciężarem, który mamy.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

zima
Kontakt:

Postautor: zima » śr wrz 21, 2022 3:18 am

Masz rację, tylko to też kwestia dobrania odpowiednich leków. Teraz oprócz Aribitu, Trittico i litu mam Prefaxine (zastąpił Fevarin), chociaż i tak lit jest najważniejszy w mojej terapii.
A właśnie, litu mam od wczoraj dawkę 1500, a bardzo słabo mi wzrasta jego ilość w organizmie. Możliwe, że przez moją otyłość, ale nie wiem do końca. Trochę to niefajnie, że jeszcze nie działa tak jak powinien, ale co zrobić.

observer

Postautor: observer » śr wrz 21, 2022 1:40 pm

Jeżeli chodzi o Aribit to brałem kiedyś Aripiprazol pod inną nazwą i faktycznie powodował lekko większą motywację do działania, jednak bez poprawy nastroju, a do tego musiałem go odstawić, bo wzmagał psychosomatykę u mnie. Prefaxine, czyli wenlafaksyna z kolei nie dość, że nie działa na mnie, to jeszcze powodowała straszne zaparcia.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

zima
Kontakt:

Postautor: zima » śr wrz 21, 2022 3:58 pm

Ja już nie wiem, jak Aribit działa na mnie, ale strzelam, że raczej podnosi nastrój, bo z motywacją nadal mam problem. A Prefaxine muszę przetestować, ale jak mówisz o zaparciach, to zaczynam się bać.

observer

Postautor: observer » śr wrz 21, 2022 7:31 pm

Nie brałem konkretnie Prefaxine tylko inny lek z wenlafaksyną (nie pamiętam nazwy), ale niestety z powodu strasznych zaparć właśnie odstawiłem. Oczywiście na każdego to może działać inaczej, więc nie przejmuj się z góry, że u Ciebie będzie tak samo. Najwyżej odstawisz.

"Ni boga, ni pana".

observer

Postautor: observer » pn wrz 26, 2022 7:16 pm

Brał ktoś stymulanty będące pochodnymi amfetaminy? Medikinet, Adderall itd.

"Ni boga, ni pana".