Co Was motywuje do pracy?

Tematy związane z funkcjonowaniem w pracy i szkole.
Schizoborder
Posty: 203
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:20 am

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: Schizoborder » pt maja 01, 2020 8:39 am

Nikt tak z marszu swobodnie nie odnosi sukcesów. W jakiej ty bajce żyjesz? Rodzą się ludzie z talentem, nie zaprzeczę, ale to od nich zależy czy go wykorzystają czy nie oraz od środowiska i wielu, wielu innych czynników. Bez pracy nie ma kołaczy i w stu procentach się z tym zgadzam.

Schizoborder
Posty: 203
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:20 am

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: Schizoborder » pt maja 01, 2020 8:48 am

chudzielec pisze:
śr sie 03, 2016 4:57 pm

Po trzecie istnieje tylko kilka rodzajów kobiet po 30 szukających partnerów.
-panny/rozwódki z dzieckiem szukające nowego opiekuna
-brzydkie i głupie desperatki których nikt nie chciał
-ekstremalnie religijne

Pewnie by jeszcze można kilka dopisać.
Muszę to sobie gdzieś zapisać, bo po 30tce to już nie ma normalnych wolnych kobiet, same szurnięte :D :D :D

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: chudzielec » pt maja 01, 2020 9:20 am

Schizoborder pisze:
pt maja 01, 2020 8:48 am
bo po 30tce to już nie ma normalnych wolnych kobiet,
Nie powiedziałem że nie ma normalnych tylko może zbyt ostro że są w zasadzie tylko "po przejściach".
W pewnych przypadkach brak "przejść", doświadczenia już jest "przejściem".

Ja należę do takiej kategorii jak miałem naście i 20 lat to nic mi się nie chciało.
Teraz jak mam 30+ nagle chciałbym próbować tego co normalnie się robi mając 20.

Nie pamiętam jak się czułem 4 lat temu pisząc to - pewnie rozgoryczony ze sam mam właśnie te "magiczne" 30.

Ogólnie wychodzę z założenie ze mężczyźni w wieku ok 20 lat maja tyle testosteronu we krwi że są zamroczeni na większość wad kobiet. Jeśli to nie zadziałało to kobieta musiał znacznie odstawać od normy.

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: W » pt maja 01, 2020 10:19 am

Schizoborder pisze:
pt maja 01, 2020 8:39 am
Nikt tak z marszu swobodnie nie odnosi sukcesów. W jakiej ty bajce żyjesz? Rodzą się ludzie z talentem, nie zaprzeczę, ale to od nich zależy czy go wykorzystają czy nie oraz od środowiska i wielu, wielu innych czynników. Bez pracy nie ma kołaczy i w stu procentach się z tym zgadzam.

Nie pisałem o wkładaniu pracy tylko o koszcie jaki się ponosi i jego konsekwencjach. Nie pierwszy raz spotykam się, że ktoś nie rozumie tego rozróżnienia. Wykonywanie pracy może przychodzić łatwo. W szkole muzycznej było mało miejsce i dużo chętnych. Teoretycznie mając już jakąś wiedzę i praktykę miało się lepszą pozycję niż przychodząc "z ulicy". A jednak osób, które praktyki nie miały tylko miały nieco szybko zdobytej wiedzy i dostały się, nie brakowało. Poza podstawowymi predyspozycjami talent dotyczy bardziej zdolności do swobodnego przejścia krytycznych momentów, tutaj egzaminów.
Co jest większą bajką, twierdzenie, że istnieją ludzie, którym sukces łatwo przychodzi, czy twierdzenie, że wystarczy włożyć pracę aby sukces odnieść?

Schizoborder
Posty: 203
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:20 am

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: Schizoborder » pt maja 01, 2020 10:26 am

W pisze:
pt maja 01, 2020 10:19 am
Co jest większą bajką, twierdzenie, że istnieją ludzie, którym sukces łatwo przychodzi, czy twierdzenie, że wystarczy włożyć pracę aby sukces odnieść?
Pierwsze wynika z drugiego, tylko wystarczy usunąć "łatwo" i "wystarczy".

Istnieją ludzie, którym sukces przychodzi, bo wkładają pracę, żeby go odnieść.

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: W » pt maja 01, 2020 11:29 am

Schizoborder pisze:
pt maja 01, 2020 10:26 am
Pierwsze wynika z drugiego, tylko wystarczy usunąć "łatwo" i "wystarczy".

Istnieją ludzie, którym sukces przychodzi, bo wkładają pracę, żeby go odnieść.

Istnieją cztery możliwości: brak pracy brak sukcesu, wykonanie pracy osiągnięcie sukcesu, wykonie pracy brak sukcesu, niewykonanie pracy osiągnięcie sukcesu. Jakie jest prawdopodobieństwo ich wystąpienia w rzeczywistości (pomijając, że należałoby rozpatrywać je oddzielnie dla różnych kategorii działalności)?
Jak dodamy do tego "łatwo"/"niełatwo" to ilość możliwości się podwaja.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: chudzielec » pt maja 01, 2020 12:20 pm

Do każdej z tych możliwości dodaj jeszcze czynnik środowiskowy - case Janko muzykanta

Schizoborder
Posty: 203
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:20 am

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: Schizoborder » pt maja 01, 2020 1:15 pm

Chyba już wiem w czym problem. Zamiast coś zrobić, to wolicie szukać argumentów za tym, żeby nic nie robić, bo przecież i tak się nie uda, bo są lepsi. Z takim podejściem nie dziwię się absolutnie, że tkwicie w tym samym punkcie, jak mniemam, od lat. Także dalsza rozmowa nic nie wniesie ani z jednej ani z drugiej strony.

Miłego dnia życzę!

redroom
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 11, 2020 6:00 pm

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: redroom » pt maja 01, 2020 1:23 pm

chudzielec pisze:
pt maja 01, 2020 9:20 am
Ja należę do takiej kategorii jak miałem naście i 20 lat to nic mi się nie chciało.
Teraz jak mam 30+ nagle chciałbym próbować tego co normalnie się robi mając 20.
Niektórzy żałują tego, że robili to, co "normalnie się robi mając 20" i chcieliby po 30-tce być bez zobowiązań.

Semafor
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 29, 2020 12:24 pm

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: Semafor » pt maja 01, 2020 5:25 pm

Warunek osiągnięcia sukcesu dobrze prognozuje badanie na dzieciach którym się da cukierka i informuje się ich ze po 20 minutach dostaną dwa cukierki . Ci którzy czekają osiągają sukces w pracy rodzinie itd. Ja zachęcam do tego żeby nie rozpatrywać tylko działać bez względu na opinie wszystkich do czegokolwiek bo nie ma innego wyjścia choćby po to żeby przeżyć życie jakoś a nie nijak i to tylko ta różnica . Są tez powody ze niektórzy ludzie nie lubią zmian i tacy którzy potrzebują dużo bodźców . I drugie rozpatrzenie ze tacy ktorzy są wrażliwi i niewrażliwi przy czym można być niewrażliwym i nie potrzebować bodźców i być wrażliwym i potrzebować i dzięki temu się jes na ciągłej huśtawce albo na stabilnym gruncie i to jest wrodzone. Można to tez zauważyć wśród ludzi po prostu maja takie temperamenty . To tyle z teorii . Nie lubię takiego pieprzenia ale to cyfry które można uszeregować w schematy i się robi teorie . Pytanie co to temperament co to psychika itd nie zostaje ostatecznie określone i w sumie nie wiemy gdzie jest co robi ale można bawić się pojęciami zawsze wiec tak sobie piszemy tylko nie wiadomo o czym dokładnie. Czekam na jakieś przełomy neuronaukowe cały czas mecze jakieś info od neuralink albo z neuroscience . Optoneurologia - naświetlanie komórek w mózgu i blokowanie guzikiem zachowań myszy. Dla mnie to wspaniała sprawa jest o czym marzyć a w między czasie warto coś robić albo nie warto jeśli ktoś nie ma takich predyspozycji. Ale jeśli mówi się ze ktoś chce coś zrobić ale to się robiło jak się miało ileś tam lat a teraz to już nie bo coś to jest krótkowzroczność i uprzedzenie. Jakby mi kazali być opiekunka do dzieci w żłobku ci notabene schizoidzi robią bardzo dobrze (przeczytałem i zaobserwowałem) to bym to robił bo i tak nie mam nic lepszego do roboty

Semafor
Posty: 84
Rejestracja: śr sty 29, 2020 12:24 pm

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: Semafor » pt maja 01, 2020 7:08 pm

Przez przypadek kliknąłem co myśli o zaburzeniach os. A na końcu opowiada o pracy wiec akurat 6 minut
https://m.youtube.com/watch?v=nSEXadeVTms

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: W » sob maja 02, 2020 4:11 am

Schizoborder pisze:
pt maja 01, 2020 1:15 pm
Chyba już wiem w czym problem. Zamiast coś zrobić, to wolicie szukać argumentów za tym, żeby nic nie robić, bo przecież i tak się nie uda, bo są lepsi. Z takim podejściem nie dziwię się absolutnie, że tkwicie w tym samym punkcie, jak mniemam, od lat. Także dalsza rozmowa nic nie wniesie ani z jednej ani z drugiej strony.

Właśnie staram się, na ile potrafię, robić to, co przychodzi mi naturalnie, co rzadko się zdarza, w odróżnieniu od zagryzania zębów, udawania że jest w porządku, udawania że mi cokolwiek zależy, przekonywania siebie że tak jest bo inni popieprzają po ludzkim burdelu swobodnie jak kopytne po sawannie. Staram się grzebać w tej kupie fragmentów układanki żeby znaleźć coś, co pozwoli mi zgadywać co znajduje się na obrazku. Ale masz rację, ostatecznie nie ma to większego sensu. Sens bierze się z napędzanego podstawowym biologicznym programem, gonitwą za chcicami i emocjonalnym podnieceniem flow. Tylko tak jakoś, z jakiegoś urojonego lub przypadkowo rzeczywistego powodu, nie wszyscy są tak w stanie.

redroom
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 11, 2020 6:00 pm

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: redroom » sob maja 02, 2020 2:53 pm

Tak na marginesie to "niechcenie" i "nierobienie" to cecha charakterystyczna dla OS. Problem polega na tym, że jest to głęboko zakorzeniona i w zasadzie trwała cecha, więc stwierdzenie: "Zamiast coś zrobić, to wolicie szukać argumentów za tym, żeby nic nie robić, bo przecież i tak się nie uda, bo są lepsi" można porównać do radzenie osobie z depresją, żeby wyszła do ludzi czy pobiegać.

Niezgodna
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 15, 2020 8:42 am

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: Niezgodna » czw maja 14, 2020 7:53 am

Są sytuacje, że naprawdę nie masz szans na sukces. Gdy jako dziecko nie masz wsparcia rodziny, jesteś zupełnie sam. Jak mieszkasz w małej miejscowości bez pieniędzy. Jak jesteś sam to całą wypłatę z gówno pracy wydasz na utrzymanie, nie ma co odłożyć. Jak wtedy wyjechać na studia do większego miasta? Mieszkać pod mostem? Grzebać w śmietniku? Facet przy dużej determinacji bez wykształcenia znalazłby robotę na budowie (darmowe lokum w barakach). Kobiety mają trudniej (chyba że zdecydują się puszczać). W moim otoczeniu zauważam że takie biedne dziewczynki jak wyjeżdżają na studia to zazwyczaj szukają chłopaka, który pomaga im finansowo. Dla mnie to taka inna forma prostytucji. Wielu uważa to za coś normalnego. Jak mówił mój dziadek "czemuś biedny boś głupi, czemuś głupi boś biedny".

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Co Was motywuje do pracy?

Postautor: Ari » czw maja 14, 2020 8:11 am

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 9:33 am przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości