Poczucie, że nikogo nie obchodzisz

Jednym z kryteriów diagnostycznych osobowości schizoidalnej jest spłaszczona uczuciowość dotycząca zarówno emocji pozytywnych jak i negatywnych wliczając w to odczuwanie przyjemności.
Gbur
Posty: 636
Rejestracja: pt sty 08, 2016 12:00 am
Kontakt:

Poczucie, że nikogo nie obchodzisz

Postautor: Gbur » śr paź 13, 2021 10:20 am

Macie je czasem? Jak sobie z nim radzicie ?
Popadając w narcyzm ? Próbując je zakryć nałogiem lub innym zajęciem odwracającym uwagę ? Tłumiąc je w środku i czekając aż przejdzie ? Przyczepiając się na chwilę do innych ludzi jako surogatu bezpieczeństwa ? Udając kogoś innego by stworzyć chwilowe i ulotne relacje po to by zaspokoić choć odrobinę pustki emocjonalnej ?
"Było nie ma - poszło w dym. Tylko popiół został w rękach."

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Poczucie, że nikogo nie obchodzisz

Postautor: chudzielec » śr paź 13, 2021 8:31 pm

Poczucie, że nikogo nie obchodzisz
Czyli osamotnienie?


Ostatnio od dłuższego nie czasu mam. Pogrążam się w pracy i pośrednio w hobby do tego stopnia ze nie chce wracać do domu, nie biore urlopu. Popadam w rutynę.
Gbur pisze:
śr paź 13, 2021 10:20 am
Przyczepiając się na chwilę do innych ludzi jako surogatu bezpieczeństwa ?

Jestem "przyczepiony" do współpracownika który jest o pokolenie starszy i traktuje mnie trochę jak syna.
(co nie jest emocjonalnie odwzajemnione).

Ja już chyba tak długo nie byłem (może nigdy?) w codziennej normalnej relacji z drugim człowiekiem ze nawet nie pamiętam jak to jest.

Swiffy
Posty: 50
Rejestracja: sob cze 19, 2021 1:12 pm

Re: Poczucie, że nikogo nie obchodzisz

Postautor: Swiffy » pt paź 15, 2021 10:18 pm

Gbur pisze:
śr paź 13, 2021 10:20 am
Macie je czasem? Jak sobie z nim radzicie ?
Popadając w narcyzm ? Próbując je zakryć nałogiem lub innym zajęciem odwracającym uwagę ? Tłumiąc je w środku i czekając aż przejdzie ? Przyczepiając się na chwilę do innych ludzi jako surogatu bezpieczeństwa ? Udając kogoś innego by stworzyć chwilowe i ulotne relacje po to by zaspokoić choć odrobinę pustki emocjonalnej ?
Nie, nie mam tak. Generalnie jak obchodzisz jakiś ludzi to oni czegoś od Ciebie chcą. A jak chcą to zawracają gitarrę swoimi problemami i zajmują czas który mógłby być spożytkowany inaczej.

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Poczucie, że nikogo nie obchodzisz

Postautor: observer » pn gru 27, 2021 2:15 pm

Tak, mam poczucie, że ludzie się wzajemnie nie obchodzą, a im jest ich więcej na świecie, tym wzajemny egoizm coraz mocniejszy.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości