Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Jednym z kryteriów diagnostycznych osobowości schizoidalnej jest spłaszczona uczuciowość dotycząca zarówno emocji pozytywnych jak i negatywnych wliczając w to odczuwanie przyjemności.
W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: W » czw lip 11, 2019 2:35 am

chudzielec pisze:
pn lip 08, 2019 5:26 am
Zwierzeta nie mają moralności witaj c wyżej opisane zachowanie jest okrutne tylko z ludzkiej perspektywy.

Tak teoretycznie, co z ludźmi pozbawionymi większej świadomości i rozwiniętej moralności, działającymi automatycznie, jak zwierzęta, są okrutni tylko z perspektywy tych co mają empatię? (pomijając, że okrucieństwo to pojęcie wymagające zdolności abstrakcyjnego myślenia).

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: Inna » pn sty 27, 2020 3:18 pm

A co ze wspomnieniem miłych wydarzeń/momentów? Co one w Was wywołują z perspektywy czasu ? Wracacie do nich wogóle?

redroom
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 11, 2020 6:00 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: redroom » pn sty 27, 2020 3:39 pm

Rzadko. Podobnie jak rzadko wracam do tych negatywnych, staram się koncentrować na teraźniejszości. Jeśli jednak do nich wracam, to oczywiście wywołuje pozytywne emocje. Trochę też nostalgię. Ponieważ rzadko wracam do przeszłości, to czasami bywam pozytywnie zaskoczony moją postawą z przeszłości.

Makary
Posty: 81
Rejestracja: czw paź 24, 2019 8:31 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: Makary » wt sty 28, 2020 9:05 pm

Inna pisze:
pn sty 27, 2020 3:18 pm
A co ze wspomnieniem miłych wydarzeń/momentów? Co one w Was wywołują z perspektywy czasu ? Wracacie do nich wogóle?
Wywołują smutek, rozrzewnienie, nostalgię, czasem trudną do zniesienia...

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: Inna » wt sty 28, 2020 9:34 pm

Myślałam, ze miłe wspomnienia powinny wzbudzać miłe emocje. To ma coś wspólnego z poczuciem straty (coś było i nie wróci)?

Makary
Posty: 81
Rejestracja: czw paź 24, 2019 8:31 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: Makary » wt sty 28, 2020 9:50 pm

Inna pisze:
wt sty 28, 2020 9:34 pm
Myślałam, ze miłe wspomnienia powinny wzbudzać miłe emocje. To ma coś wspólnego z poczuciem straty (coś było i nie wróci)?
Prawdopodobnie tak, może właśnie chodzi o stratę, ulotność...

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: chudzielec » wt sty 28, 2020 9:52 pm

Miłe momenty które mogą wrócić rzadziej wywołują nostalgie.
Co innego takie definitywnie zakończone w negatywny sposób.

Niestety nie jest to reguła jedynie wskazówka.

Schizoborder
Posty: 203
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:20 am

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: Schizoborder » czw lut 13, 2020 10:08 am

Śmierć zwierzęcia, mojego. Słowa.

Niezgodna
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 15, 2020 8:42 am

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: Niezgodna » czw kwie 16, 2020 6:50 am

Z emocji najczęściej widać u mnie złość. Właściwie na nic więcej mnie nie stać. Zdarza się to rzadko i trwa 2, 3 sekundy. Powodem są ludzie którzy naruszają moje granice. Innych emocji nie okazuję i to sprawia mi dużo problemów z innymi ludźmi. Na siłę próbują je u mnie wywołać. Często dręczą mnie żeby rozzłościć. Bo tylko to mogą zobaczyć.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: chudzielec » śr lis 17, 2021 10:02 am

https://kultura.onet.pl/choroba-ktora-n ... -i/hrn82kx

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksytymia
„Lekarze zdiagnozowali u mnie aleksytymię czy też inaczej: niezdolność do wyrażania uczuć. Wykluczyli zespół Aspergera, bo byłem za mały i autyzm, bo nic innego na niego nie wskazywało. Zresztą chodziło nie tyle o wyrażanie uczuć, ile o identyfikowanie ich. Bez trudu układałem zdania i rozumiałem ich znaczenie, z czym mają kłopot ludzie z uszkodzeniami takich rejonów mózgu, jak ośrodek Broki czy ośrodek Wernickego, które odpowiadają za generowanie i rozumienie mowy. Nie odczuwałem za to emocji, nie potrafiłem zgadnąć, co czują inni ludzie, miałem kłopoty z nazywaniem uczuć. Lekarze twierdzili, iż to przez to, że migdały w mojej głowie – ciała migdałowate – są niezwyczajnie małe, a połączenie między układem limbicznym i płatem czołowym nie działa tak gładko, jak powinno.”


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości