Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Jednym z kryteriów diagnostycznych osobowości schizoidalnej jest spłaszczona uczuciowość dotycząca zarówno emocji pozytywnych jak i negatywnych wliczając w to odczuwanie przyjemności.
Fragen
Posty: 257
Rejestracja: wt cze 12, 2018 8:29 am

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: Fragen » pt lip 13, 2018 1:45 pm

Z tych przykrych spraw najtrudniejsze emocje: ból, gniew, rozpacz strach wywołują we mnie te sytuacje które kojarzą się z odrzuceniem. Zwłaszcza w ostatnim czasie gdy się odmroziły i okazało się jaka to ogromna skala. Mogą przyjść w codziennych sytuacjach, podczas oglądania filmu w którym coś mi się skojarzy, czasem nawet wywołać je potrafi coś tak nieoczywistego jak deszcz, albo wspomnienie serialu sprzed lat. Ale oczywiście najszybciej ujawniają się w sytuacjach społecznych. Ostatnio wyszłam z kina przemielona po filmie "Obietnica poranka".
Radochę sprawia mi sporo rzeczy i trudno je ciurkiem wymienić. Do muzyki wracam gdy jestem smutna. Często też wtedy zaglądam na youtube. Nie znoszę scen przemocy, zwłaszcza wobec zwierząt. Człowiek, który dręczy zwierzę budzi we mnie furię.

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: observer » pt sie 24, 2018 2:18 pm

przede wszystkim cierpienie zwierzat, glownie psow. jest mi bardzo przykro, gdy o tym czytam lub widze.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

szarak
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 04, 2018 9:55 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: szarak » wt wrz 04, 2018 10:15 pm

Ja filmy przezywam, duzo bardziej niz normalna osoba tzn potrafie sie wzruszyc do lez nawet na polskiej komedii.

lena
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 18, 2019 10:33 am

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: lena » wt cze 18, 2019 1:11 pm

Między innymi seriale, bardzo się angażuję emocjonalnie w niektóre seriale. I jest mi przykro/źle jak skończę oglądać.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: Ari » czw cze 20, 2019 8:53 am

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 6:03 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: fifikse » pn cze 24, 2019 2:31 pm

...
Ostatnio zmieniony śr mar 13, 2024 3:34 pm przez fifikse, łącznie zmieniany 1 raz.

CuowiekZebra
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 05, 2019 9:41 am

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: CuowiekZebra » pt lip 05, 2019 12:53 pm

Przede wszystkim - dragi. Bardziej powodują to, że jestem bardziej responsywny na to co się dzieje wokół i że bardziej uzewnętrzniam to co we mnie siedzi (wiadomo, nie wszystkie; Z przełomowych substancji, działających bardziej na emocje to boża emka, dobra gdy się siedzi za dużo i za bardzo we własnej głowie)

Muzyka poniekąd też działa, ale to ją dobieram pod to, co czuję aniżeli na odwrót.

Niezłym katalizatorem złości jest niezrozumienie. Mówisz coś prosto, a druga osoba nadinterpretuje, nie słucha z uwagą albo wysuwa wnioski z czapy. Nóż w kieszeni się otwiera.

Chyba poza złością i ciekawością to niewiele czuję; )

Ps. Witam wszystkich :twisted:
Nikt nie ma racji :twisted:

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: Ari » pt lip 05, 2019 1:05 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 5:56 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Vorenus
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 30, 2018 1:27 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: Vorenus » pt lip 05, 2019 1:50 pm

Takie prawdziwe emocje to jedynie krzywda zwierząt.
solus contra omnes

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: observer » sob lip 06, 2019 7:48 pm

Z tego co zauważyłem, to sporo ludzi z szeroko pojętymi problemami psychicznymi ma wysoko rozwiniętą zarówno niechęć do innych ludzi, jak i wyjątkową empatię do zwierząt.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: Inna » sob lip 06, 2019 10:47 pm

Z tego co zauważyłem, to sporo ludzi z szeroko pojętymi problemami psychicznymi ma wysoko rozwiniętą zarówno niechęć do innych ludzi, jak i wyjątkową empatię do zwierząt
Człowiek też zwierzę, to czemu tak ?

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: observer » ndz lip 07, 2019 11:02 am

Wyraziłem się nieprecyzyjnie, kolokwialnie. Pisząc zwierzę miałem na myśli wszystkie zwierzęta minus człowiek.

Dlaczego? Wystarczy rozejrzeć się w okół do jakich okrucieństw ludzki gatunek jest zdolny. Nawet większość tzw. normalnych ludzi, stroniących od jakichś poważniejszych przestępstw, jest złośliwymi, cynicznymi, egoistycznymi dupkami wobec innych.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: Inna » ndz lip 07, 2019 7:36 pm

Dlaczego? Wystarczy rozejrzeć się w okół do jakich okrucieństw ludzki gatunek jest zdolny. Nawet większość tzw. normalnych ludzi, stroniących od jakichś poważniejszych przestępstw, jest złośliwymi, cynicznymi, egoistycznymi dupkami wobec innych.
No cóż, na własne oczy widziałam w dzieciństwie jak świnka morska mojej kuzynki, zjadła swoje świeżo narodzone młode. Traumę mam do dziś ;) moim zdaniem okrucieństwo to wynik tych podstawowych, zwierzęcych zachowań. Człowiek jako istota wyższa, myśląca powinien rozwijać w sobie wyższe potrzeby jak chociażby empatia. Zgadzam się jednak z faktem, ze mieć a używać mózg to dwie różne rzeczy. Wielu ludzi ma ale nie korzysta z tego przywileju. Ja osobiście jestem za bardzo empatyczna i dostaje przez to po dupie. Do tego stopnia, ze jak ktoś przykładowo łamie rękę to mnie boli. Nie wiem skąd mi się to wzięło kompletnie

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: W » pn lip 08, 2019 12:58 am

Inna pisze:
sob lip 06, 2019 10:47 pm
Człowiek też zwierzę, to czemu tak ?

Przez kierunek zależności? Zakłamanie jest obecne tylko u ludzi? Zwierzęta nie ukrywają swojego okrucieństwa pod warstwą z taniej abstrakcji i bajek.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Czy jest coś co wywołuje u Was emocje?

Postautor: chudzielec » pn lip 08, 2019 5:26 am

Zwierzeta nie mają moralności więc wyżej opisane zachowanie jest okrutne tylko z ludzkiej perspektywy.

Empatia wydaje się obosieczna bo to właśnie dzięki niej ludzie świadomie zadają cierpienie.

Zwierzę to takie małe dziecko które nigdy nie dorośnie i nie rzuci nam wyzwania
Ostatnio zmieniony czw lip 11, 2019 7:28 am przez chudzielec, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości