Grupa Realnego Wsparcia Schizoida

Tematy dotyczące relacji z innymi ludźmi.
chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Grupa Realnego Wsparcia Schizoida

Postautor: chudzielec » sob gru 11, 2021 8:08 pm

Myślę od jakiegoś czasu nad tytułowa idea Grupy Realnego Wsparcia Schozida (GWS)

W tematach życiowych praktycznych jak tutaj:
viewtopic.php?p=7983#p7983

Każdy kogoś zna, ma jakieś nawet minimalne zasoby społeczne, pomysły, doświadczenia życiowe.

Może to by się przydało innym z podobnymi doświadczeniami życiowymi?

viewtopic.php?p=7993#p7993

Były by z tego wzajemne korzyści? Czy raczej zbiorowisko ludzi o podobnie niskiej motywacji to zły pomysł?

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Grupa Realnego Wsparcia Schizoida

Postautor: observer » sob gru 11, 2021 9:12 pm

Chętnie pomógłbym innym, o ile byłbym w stanie. Czuję niestety, że mnie się już nie da pomóc. Nawet jak ktoś mi rzuci fajny pomysł, to go docenię, nie mam jednak motywacji, by go zrealizować, a leki, które powinny tę motywację teoretycznie wywołać, u mnie zupełnie nie działają i psychiatra już rozkłada ręce.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Grupa Realnego Wsparcia Schizoida

Postautor: chudzielec » wt maja 03, 2022 9:25 pm

Myślę ze to jednak niemożliwe. Sami musimy możemy sobie poradzić z wewnętrznymi problemami.

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Grupa Realnego Wsparcia Schizoida

Postautor: observer » śr maja 04, 2022 10:54 am

Tylko że sami też nie jesteśmy w stanie tego zrobić, przynajmniej ja.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

StormyBlue
Posty: 15
Rejestracja: czw lut 14, 2019 5:09 pm

Re: Grupa Realnego Wsparcia Schizoida

Postautor: StormyBlue » czw maja 05, 2022 9:56 am

.
Ostatnio zmieniony wt maja 31, 2022 5:21 pm przez StormyBlue, łącznie zmieniany 1 raz.

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Grupa Realnego Wsparcia Schizoida

Postautor: observer » czw maja 05, 2022 10:05 am

Tylko że alkoholicy często mają świadomość, co stracili przez alkohol (np. pracę, rodzinę) i co mogą odzyskać lecząc się. U schizoida z anhedonią wygląda to trochę inaczej, bo skąd brać motywację, skoro układ nagrody nie działa i nic nie cieszy.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Grupa Realnego Wsparcia Schizoida

Postautor: observer » wt cze 20, 2023 12:19 pm

Są tutaj osoby, które chciałyby założyć grupę wsparcia opartą na początku na czacie grupowym (np. czat na FB), a potem wraz z czasem ewentualnie coś więcej (np. spotkania wideo na Zoom)? Jak my sobie nie pomożemy, to nikt nam nie pomoże. Świat ma nas w dupie.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Grupa Realnego Wsparcia Schizoida

Postautor: zima » wt cze 20, 2023 3:38 pm

Można spróbować. Grupa OS jest już na fejsie, wystarczy stworzyć do niej konwersację na messengerze, a i Zoom jest niegłupim pomysłem.
https://legionwglowie.wordpress.com/

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Grupa Realnego Wsparcia Schizoida

Postautor: observer » śr cze 21, 2023 10:35 am

Jaka grupa na FB? Grupa utworzona dla tego forum? Czy jakaś ogólna, polska? Nigdy na nią nie trafiłem. Bo tych ogólnoświatowych to faktycznie jest trochę.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Grupa Realnego Wsparcia Schizoida

Postautor: zima » wt lip 04, 2023 11:51 am

Gdzieś było na forum o niej, tylko nie wiem gdzie. Ale, jak sam już zauważyłeś, jest to martwa grupa, więc musimy wymyślić coś innego.
Nie wszyscy mają konto na fejsie, zatem mamy inny plan. W związku z nim proszę osoby chętne do współtworzenia grupy wsparcia o kontakt ze mną w prywatnych wiadomościach. Tam podam więcej szczegółów.
https://legionwglowie.wordpress.com/


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości