Opinia innych na wasz temat

Tematy dotyczące relacji z innymi ludźmi.
Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Opinia innych na wasz temat

Postautor: Więzień_nienawiści » czw lut 18, 2021 7:47 am

Mam takie pytanie.
Czy zdajecie sobie sprawę jak jesteście odbierani przez otoczenie i ludzi z którym się na codzień stykacie?
Do mnie czasem dochodzi że ludzie z otoczenia odbierają mnie jako pesymistę, czasem fatalistę.

Po terapii w szpitalu wyciągnąłem kilka przydatnych wniosków. Np taki żeby nie narzekać do ludzi bo tak na prawdę nikogo nie obchodzi Twój los. Ciężko jest nie narzekać jeżeli jest się niezadowolonym z tego jak życie wygląda i wyobrażenia i oczekiwania co do niego są nieosiągalne.
Do założenia wątku skłoniło mnie kilka ostatnich wydarzeń w których spotkałem osoby ultraoptymistyczne. Ich wnioski były bardzo dziecinne i oczekiwania realnie odklejone od ziemi ale jednak poczułem że jest im łatwiej.
I od razu nasuneła mi się refleksja o tym jak odbierają mnie ludzie w otoczeniu.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Opinia innych na wasz temat

Postautor: chudzielec » czw lut 18, 2021 8:47 am

Więzień_nienawiści pisze:
czw lut 18, 2021 7:47 am
Czy zdajecie sobie sprawę jak jesteście odbierani przez otoczenie i ludzi z którym się na codzień stykacie?
Zdaje sobie sprawe. Odbierają mnie jako ciągle narzekającego i bujającego w obłokach pesymistę.
Więzień_nienawiści pisze:
czw lut 18, 2021 7:47 am
Po terapii w szpitalu wyciągnąłem kilka przydatnych wniosków. Np taki żeby nie narzekać do ludzi bo tak na prawdę nikogo nie obchodzi Twój los. Ciężko jest nie narzekać jeżeli jest się niezadowolonym z tego jak życie wygląda i wyobrażenia i oczekiwania co do niego są nieosiągalne.
Owszem trudno ale jak słusznie zauważyłeś inni to maja gdzieś bo każdy myśli przede wszystkim sobie i działa w celu obrony własnej wewnętrznej psychicznej równowagi.
Więzień_nienawiści pisze:
czw lut 18, 2021 7:47 am
Do założenia wątku skłoniło mnie kilka ostatnich wydarzeń w których spotkałem osoby ultraoptymistyczne. Ich wnioski były bardzo dziecinne i oczekiwania realnie odklejone od ziemi ale jednak poczułem że jest im łatwiej.

Niezgodna
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 15, 2020 8:42 am

Re: Opinia innych na wasz temat

Postautor: Niezgodna » ndz lut 21, 2021 6:54 am

Mnie uważają za pesymistę, a nawet w depresji. Otaczam się prostymi ludźmi więc ich wiedza ogólna nie jest na zbyt wysokim poziomie. Gdy rozmawiają ze mną czują się gorsi, głupsi. Często słyszę od nich,, a ty to wszystko wiesz, na każdy temat,,. Staram się coraz mniej wypowiadać na jakieś tematy, udaję że nie wiem, chociaż wiem. Uważają mnie za dziwaka. Ze względu na to że nie dbam o swój wygląd, nie interesuje mnie moda , myślą że to z powodu depresji. Nie są w stanie zrozumieć że można mieć to wszystko gdzieś tak naprawdę. Większość ludzi obchodzi jak postrzegają go inni, mnie nie. I to jest dla nich nie do ogarnięcia, myślą że udaję.

Vorenus
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 30, 2018 1:27 pm

Re: Opinia innych na wasz temat

Postautor: Vorenus » ndz lut 21, 2021 6:57 pm

Mnie różnie odbierają.

Znajomi dobrze - tu cieszę się szacunkiem, nawet pewnym uznaniem. Tyle, że grono znajomych budowałem sam od lat.
Rodzina jako dziwaka - ale z rodziną konsekwentnie staram się ograniczać zrywać kontakty.
Lepiej się czuję w towarzystwie obcych osób niż rodziny.
solus contra omnes

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Opinia innych na wasz temat

Postautor: W » pt lut 26, 2021 7:47 pm

Nie mam konkretnych informacji zwrotnych poza rzadkimi uwagami w domu o powadze mojej miny albo że marudzę, co w mniejszym lub większym stopniu odbiega od moich wewnętrznych wrażeń i intencji. Nie wiem co o mnie myślą w pracy, jedynie obserwuję w ich reakcjach że coś jest na rzeczy, ale nie wiem co. Czy wyglądam jak przypadek ciężkiej depresji, jestem słabo kontaktowy, oderwany, szczególnie przez problem z kontaktem wzrokowym (staram się na ile mogę), onieśmielam, może wydaję się lekceważący przez brak zainteresowania i reakcji na stany emocjonalne u innych, nie wiem, pewnie wszystko naraz. Mam trochę wrażenie, że inni nie bardzo wiedzą co ze mną robić, są niepewni, albo traktują niezupełnie poważnie (te swobodniej sobie poczynające typy). Nie wiem co jest bardziej prawidłowe, czy moja zewnętrzna prezencja świadczy o moim stanie i inni to odbierają, ale ja jestem oderwany, nieświadomy, przyzwyczajony do tego co się ze mną dzieje, czy też moje wewnętrzne wrażenia są prawidłowe a zewnętrzna prezencja jest błędnie odbierana. Bez wątpienia jest z tym jakaś spora rozbieżność. Wydaje mi się, że ludzie odbierają jako narzekanie gdy staram się brać pod uwagę wszystkie wątpliwości jakie przychodzą mi do głowy i zwracają moją uwagę, ale też mam do tego mało okazji. (Oni raczej preferują napieprzać wprost na pałę do wyznaczonego celu, bez roztrząsania szczegółów niepasujących do ich emocjonalnej oceny sytuacji)

Laura
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 12, 2021 7:55 pm

Re: Opinia innych na wasz temat

Postautor: Laura » pt maja 21, 2021 6:35 pm

Myślę, bynajmniej zorientowałam się w moim przypadku, że mnie obserwują, chcą wiedzieć więcej, nie wynika to z jakiejś chęci przyjaźni, tylko popatrzenia. Unikam jak mogę tych kontaktów. Na pytania odpowiadam uprzejmie i miło, żeby mi dali spokój. Zasłaniam się zabieganiem. Moja siostra to specjalistka od rozdrapywania moich ran, z nią nie jestem w stanie już rozmawiać, bo potem muszę długo do siebie dochodzić.

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Opinia innych na wasz temat

Postautor: observer » sob gru 11, 2021 11:21 am

Mam całkowicie gdzieś opinię innych na mój temat pod jednym warunkiem: że nie są mi oni w stanie zaszkodzić. Gdy z jakiegoś powodu są w stanie, to przejmuje się tym bardzo i czuję strach.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Opinia innych na wasz temat

Postautor: chudzielec » sob gru 11, 2021 4:11 pm

Mam dokładnie tak samo.
Ważne jest tylko to co negatywne, co stwarza zagraża.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości