Kontakty przez internet

Tematy dotyczące relacji z innymi ludźmi.
fd09
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 12, 2014 12:00 am

Kontakty przez internet

Postautor: fd09 » ndz maja 03, 2015 4:12 am

Od ok. pięciu lat pracuję w domu przez internet. O ile jeszcze w czasach studiów miałem jakiś w miarę codzienny kontakt z innymi ludźmi na żywo, o tyle teraz "żywych" ludzi poza rodziną widuję może kilka do kilkunastu razy w roku.

Generalnie - na dzień dzisiejszy - prawie cały mój kontakt z ludźmi odbywa się przez internet.
W miarę regularnie komunikuję się z 1-3 osobami na gg/skype (czat tekstowy).
Kilka razy w roku miewam też epizody podczas, których przesiaduję na czatach internetowych, ale prawdę mówiąc sam nie wiem po co mi to. Najczęściej po prostu loguję się na czat i zostawiam go "w samopas". Czasami iteruję listę nicków i piszę do ludzi "cześć". W sumie robie to mechanicznie bez jakiegoś przemyślanego celu. Czasami zdarza się, że z kimś zacznę rozmawiać. I tu jest dopiero dziwaczna sytuacja. Najczęściej po kilku linijkach rozmowy zaczynam się sam zastanawiać po co mi ta rozmowa i do czego ona w sumie miałaby prowadzić. Tracę motywację do pisania i najczęściej po kilku linijkach rozmowa się urywa.
Czasami zdarza się też, że rozmowa się rozwinie i na koniec wymienię się z rozmówcą numerem gg. I tu kolejna dziwaczna sytuacja. Przez ostatnie kilkanaście lat zebrałem może z kilkadziesiąt takich numerów (hmm...to średnio 2-4 numery rocznie). Dużą część z nich mam na liście do dziś. Na ogół zaraz po zdobyciu nowego numeru przeprowadzam kilka jałowych rozmów bez wyraźnego celu po czym numer staje się "numerem widmo" wiszącym latami na mojej liście bez żadnej aktywności. Nie mam motywacji aby być stroną aktywną, aby pisać, aby rozwijać jakąś znajomość. A gdy się nad tym zaczynam zastanawiać to zazwyczaj właściwie nie wiem nawet po co miałbym to robić. Ponieważ kobiety poza wyjątkowymi sytuacjami są bierne wobec nieznajomych (wniosek statystyczny na podstawie kilkudziesięciu przytoczonych sytuacji), toteż gdy ja przestaję pisać, to prawie pewne jest, że już nigdy z tym kimś nie zamienię ani słowa. I tak się stało w kilkudziesięciu wspomnianych przypadkach.
Tak powstaje moja kolekcja numerów widmo, poprzedzona kilkoma, czasami kilkunastoma jałowymi rozmowami.

Zastanawiam się czy ktoś z Was nawiązuje znajomości w internecie. Jeśli tak to jak one wyglądają. Ewentualnie może ktoś ma jakieś przemyślenia na ten temat.

Luc84
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 12:00 am

Postautor: Luc84 » ndz sie 02, 2015 3:19 am

Ja wszystkie moje dotychczasowe partnerki poznałem w internecie. A tak to nie szukałem innych kontaktów przez net, bo wolę przeglądać net czy zagrać w grę :D

fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kontakty przez internet

Postautor: fifikse » śr sty 06, 2016 1:13 pm

fd09 pisze:Zastanawiam się czy ktoś z Was nawiązuje znajomości w internecie. Jeśli tak to jak one wyglądają. Ewentualnie może ktoś ma jakieś przemyślenia na ten temat.
tak sobie myśle, że moje kontakty w necie wyglądają bardzo podobnie do tych jakie tworzę w realu. tzn (real, net) nieczęsto poznaję kogoś, z kim chciałabym utrzymywać jakiekolwiek relacje, szczególnie takie bliższe, cokolwiek to znaczy (jeśi w ogóle istnieją dalekie;). jak już spotykam kogoś (real, net) ... źle. właściwie nigdy nie spotykam - samo spotkanie to zbyt mało bym mogła dążyć do czegoś więcej, zresztą ja raczej nie dążę a pozwalam (nie zawsze) dążyć innym; czasami ulegam, czasami kogoś ...lubię(?) - w sensie, że pojawiają się we mnie jakieś emocje, których w tej chwili nie określę/nie nazwę, zresztą bez znaczenia. często wtedy używam słów "zależy mi" lub też "kocham cię" <- to w cudzysłowie razy dziesięć... zakładam, że tak naprawdę nie czuję ani tego zależy, ani tego kocham (tym bardziej), tyle tylko, że nie potrafię w inny sposób wyrazić tych emocji/uczuć do danej osoby, które niewątpliwie są prawdziwe choć raczej niezbyt głębokie; typowe jest, że nie doświadczam, nigdy nie doświadczyłam czegoś co nazwałabym uczuciem jakiejś więzi - przywiązania - n awet po miesiącach, latach realcji (jak na mnie i jak dla mnie) bliskich; wszelkiego rodzaju związki, ze wszystkimi przeze mnie kochanymi, z ludźmi dla mnie (naprawdę) WAŻNYMI, potrafię przerwać w sekundę, w jednej chwili się odciąć, wszystko i wszystkich, często bez słowa - jakiegokolwiek wyjaśnienia - zostawić i odejść, po prostu ZWIAĆ.
Ostatnio zmieniony śr kwie 13, 2016 10:28 am przez fifikse, łącznie zmieniany 1 raz.

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Postautor: zima » ndz mar 27, 2016 11:52 pm

Gram w WoWa i przez to miałam swego czasu dużo kontaktów z ludźmi przez neta. W WoWie poznałam też mojego faceta. W zasadzie do mało kogo zagaduję jako pierwsza, raczej jestem osobą, która grzecznie odpowiada. Z kilkoma osobami miałam znajomość coś bliską, ale tak się stało, że nagle odcinałam się od nich z powodu, że bo tak, i teraz, szczerze, nie zagaduję do nich, bo myślę, że są na mnie o to źli :P
https://legionwglowie.wordpress.com/

qwerty1234
Posty: 49
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 12:00 am

Re: Kontakty przez internet

Postautor: qwerty1234 » pt lut 23, 2018 5:36 am

Ja rozmawiam z ludźmi tylko w internecie

naznaczony
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 11, 2018 2:22 am

Re: Kontakty przez internet

Postautor: naznaczony » wt mar 13, 2018 2:46 am

Zdarzylo mi sie wielokrotnie nawiazac internetowa znajomosc z jakimis dziewczynami, ktore pozniej nalegaly na spotkanie w realu. One przewaznie byly samotne i unikajace. Wystarczylo poswiecic im troche uwagi i okazac zrozumienie, zeby rozpalic w nich jakues uczucie. Nawet na poczatku mi sie to podobalo, bo czulem przewage i moglem prowadzic je za raczke jak chcialem. Takim dziewczynom podobala sie jedynie moja projekcja. Szybko sie nimi nudzilem, bo nie mialy w sobie nic co by mnie intrygowalo poza checia poznania kogos nowego. Pamietam jak ostatni raz kilka lat temu pisalem glupoty na czacie nabijajac sie z ludzi. Probowalem obrazic jedna dziewczyne, ktora w inteligentny sposob odbijala pileczke. Super nam sie wspolnie rozmawialo, wtedy cos do niej poczulem. Nie tylko pociagala mnie fizycznie ale co sie rzadko zdarza intelektualnie. Nadawalismy na tych samych falach. Ona sama dosc czesto, ale nie nachalnie pisala do mnie pierwsza i wielokrotnie probowala namowic na spotkanie do ktorego nigdy nie doszlo. Pamietam jak rozmawialismy ostatni raz po tym jak sie zareczyla. W blyskotliwy sposob dala mi znac,
Ze nie jest do konca przekonana co do swojego wyboru. Bylo mi wtedy przykro, ale wiedzialem, ze mimo podobienstw nasze swiaty bardzo sie roznia i na dluzsza mete nie mialo by to racji bytu.

Dzisiaj nie nawiazuje nowych znajomosci bo chyba jestem zbyt leniwy, zeby chcial mi sie szukac kogos ciekawego do rozmowy. Ostatecznie i tak prowadzi to do tego, ze u takiej osoby rodza sie potem wytworzone spolecznie oczekiwania, ktorych ja nie spelnie, wiec ostatecznie i tak predzej czy pozniej taki kontakt sie urywa.

fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kontakty przez internet

Postautor: fifikse » pt wrz 14, 2018 2:17 am

....
Ostatnio zmieniony pn gru 18, 2023 10:01 am przez fifikse, łącznie zmieniany 2 razy.

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Kontakty przez internet

Postautor: observer » pt wrz 14, 2018 12:10 pm

Ja poza rodziną też mam jedynie internetowych znajomych, przy czym nie przepadam nawet za zbyt bliskim/częstym internetowym kontaktem, jedynie takim trochę na dystans.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Kontakty przez internet

Postautor: W » sob wrz 15, 2018 8:31 pm

Tak na marginesie ;)
fifikse pisze:
pt wrz 14, 2018 2:17 am
pozostawieniem jakiegoś "śladu" (po sobie) po prostu

Dzisiaj opublikowane:
https://www.youtube.com/watch?v=lOurgjwkIGQ

fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kontakty przez internet

Postautor: fifikse » czw wrz 20, 2018 1:36 pm

...
Ostatnio zmieniony pn gru 18, 2023 10:04 am przez fifikse, łącznie zmieniany 1 raz.

Laura
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 12, 2021 7:55 pm

Re: Kontakty przez internet

Postautor: Laura » pn mar 01, 2021 1:15 pm

Nawet kontakt przez internet wpędza mnie do czarnej dziury.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości