Przykrości od randomów

Tematy dotyczące relacji z innymi ludźmi.
Schizoborder
Posty: 203
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:20 am

Przykrości od randomów

Postautor: Schizoborder » śr sty 15, 2020 9:38 am

Wczoraj się popłakałam w pracy. Przyszła pewna kobieta i tak po prostu zaczęła mnie pouczać i rugać. Już nie pamiętam nawet za co, bo się wyłączyłam i gdy sobie poszła, to uciekłam na zaplecze. Jestem osobą, która nie da sobie w kaszę dmuchać, więc skąd taka reakcja? Czy to dlatego, że była ona kobietą? Odpalił się schemat z dzieciństwa? Tak jak zawsze po mnie wszystko w pracy spływa, tak ta sytuacja mnie rozwaliła na tyle, że prawie godzinę się uspokajałam. Czy też spotkaliście się z takim czymś? Jak sobie poradzić? Czy jedyną opcją jest dać upust swoim emocjom gdzieś w jakimś zaciszu?

PS: nie wiem jaki tytuł nadać, więc dałam taki.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Przykrości od randomów

Postautor: chudzielec » śr sty 15, 2020 11:05 am

Nie wiem dlaczego tak u Ciebie było.

Dla mnie ogólnie wszystko co nieprzewidywalne i zaskakujące jest przykre.

Raz na jakiś dłuższy czas gdy już myśle że jestem jak kamień i mam na wszystko wyj... nadchodzi coś

redroom
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 11, 2020 6:00 pm

Re: Przykrości od randomów

Postautor: redroom » śr sty 15, 2020 4:13 pm

Czy to dlatego, że była ona kobietą? Odpalił się schemat z dzieciństwa?
Możliwe, że ta kobieta była podobna do innej kobiety, która kiedyś wyrządziła Ci krzywdę i zakodowałaś sobie to w podświadomości. Możliwe też, że zachowała się podobnie do kogoś, kto Cię kiedyś skrzywdził, co sobie zakodowałaś w podświadomości. Czyli tak, możliwe, że odpalił Ci się schemat z dzieciństwa. Możliwe również, że kumulowałaś w sobie negatywne emocje, a jej zachowanie po prostu sprawiło, że czara goryczy przelała się.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Przykrości od randomów

Postautor: Inna » śr sty 15, 2020 7:10 pm

Nawarstwić się mogło kilka rzeczy. A czy przypadkiem nie byłaś przed miesiączka? U mnie takie emocjonalne skoki są właśnie na kilka dni przed. Najlepiej wtedy działa czekolada, ulubiony film i łóżko :lol: wyryczeć się tez czasem dobrze, działa oczyszczająco.

Schizoborder
Posty: 203
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:20 am

Re: Przykrości od randomów

Postautor: Schizoborder » czw sty 16, 2020 8:52 am

Nie, spokojnie, to nie przed miesiączką. Wszystkie opcje są prawdopodobne. Wyryczałam się, odpaliła się chęć zemsty i gdy następnym razem ktoś sobie na za dużo pozwoli, to nie będę stać biernie :twisted:

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Przykrości od randomów

Postautor: Ari » czw sty 16, 2020 9:13 am

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 4:04 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Przykrości od randomów

Postautor: Więzień_nienawiści » czw sty 16, 2020 4:44 pm

Schizoborder pisze:
śr sty 15, 2020 9:38 am
Wczoraj się popłakałam w pracy. Przyszła pewna kobieta i tak po prostu zaczęła mnie pouczać i rugać. Już nie pamiętam nawet za co, bo się wyłączyłam i gdy sobie poszła, to uciekłam na zaplecze. Jestem osobą, która nie da sobie w kaszę dmuchać, więc skąd taka reakcja? Czy to dlatego, że była ona kobietą?
Może dlatego że w głębi serca jesteś kruchym, delikatnym, bardzo wrażliwym maleństwem?

Schizoborder
Posty: 203
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:20 am

Re: Przykrości od randomów

Postautor: Schizoborder » czw sty 16, 2020 6:01 pm

Oj tak, bardzo reaktywnym maleństwem :/

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Przykrości od randomów

Postautor: chudzielec » pt sty 24, 2020 7:58 pm

Niedawno ktoś zupełnie niespodziewanie mnie strasznie wyprowadził z równowagi komentarzem na FB.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Przykrości od randomów

Postautor: Inna » sob sty 25, 2020 7:15 am

Czego dotyczył komentarz, który tak Cię wkurzył ?

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Przykrości od randomów

Postautor: chudzielec » sob sty 25, 2020 10:23 am

Nieistotne.

Na mój głupi komentarz który w zamierzeniu miał być śmieszny ktoś odpisał: lepiej się zabij.

redroom
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 11, 2020 6:00 pm

Re: Przykrości od randomów

Postautor: redroom » sob sty 25, 2020 6:23 pm

Reakcja gniewem jest usprawiedliwiona, bo taki komentarz z pewnością narusza Twoje subiektywne granice, ale i obiektywne. Każdy czułby się co najmniej wkurzony, gdyby przeczytał skierowany do siebie komentarz o takiej treści. Oznacza to, że jednak masz dostęp do emocji.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Przykrości od randomów

Postautor: Inna » ndz sty 26, 2020 9:12 am

To pokazuje tylko jacy ludzie są bezmyślni, bo konsekwencje głupoty mogą być nieodwracalne. Niestety na głupotę nie ma lekarstwa, wiec trzeba się nauczyć ja ignorować. Moje motto to nie przejmuj się rzeczami na które nie masz wpływu

Fragen
Posty: 257
Rejestracja: wt cze 12, 2018 8:29 am

Re: Przykrości od randomów

Postautor: Fragen » ndz sty 26, 2020 11:29 am

Nie mamy ani wpływu ani wiedzy na temat głowy drugiego człowieka więc nie warto się nią przejmować i uważać że może nas osądzać.
Dla mnie ten komentarz mówi o tym w jakim stanie był ten człowiek a nie jest ani oceną ciebie ani twoich uwag wcześniejszych. Z tej perspektywy można człowiekowi nawet współczuć że własne ciągoty samobójcze wyrzuca na innych bo tak sobie z nimi nie poradzi.

redroom
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 11, 2020 6:00 pm

Re: Przykrości od randomów

Postautor: redroom » ndz sty 26, 2020 12:54 pm

Inna, Fragen, nie wiem, czy ignorowanie lub staranie się nie przejmować to dobry pomysł. W końcu to dość drastyczny atak na naszą osobę i o ile nie jesteśmy anonimowi, to warto zwrócić takiej osobie uwagę, że nie życzymy sobie takich komentarzy. Czasami można się starać wyjaśniać, jeśli to tylko głupota; a czasami odpłacić pięknym za nadobne.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości