PROBLEM _ Brak osób z którymi można porozmawiać.

Tematy dotyczące relacji z innymi ludźmi.
Fragen
Posty: 257
Rejestracja: wt cze 12, 2018 8:29 am

Re: PROBLEM _ Brak osób z którymi można porozmawiać.

Postautor: Fragen » sob gru 14, 2019 2:15 pm

Lepiej brzmi każdy zdrowy człowiek?

Fragen
Posty: 257
Rejestracja: wt cze 12, 2018 8:29 am

Re: PROBLEM _ Brak osób z którymi można porozmawiać.

Postautor: Fragen » sob gru 14, 2019 2:17 pm

Wręcz odwrotnie.

Makary
Posty: 81
Rejestracja: czw paź 24, 2019 8:31 pm

Re: PROBLEM _ Brak osób z którymi można porozmawiać.

Postautor: Makary » sob gru 14, 2019 2:24 pm

Fragen pisze:
sob gru 14, 2019 2:17 pm
Wręcz odwrotnie.
A może lepiej brzmi (odpowiada prawdzie): "Wielu ludzi ma potrzebę opowiedzenia innym o tym co właśnie widzieli, zobaczyli, czy przeżyli"

Fragen
Posty: 257
Rejestracja: wt cze 12, 2018 8:29 am

Re: PROBLEM _ Brak osób z którymi można porozmawiać.

Postautor: Fragen » sob gru 14, 2019 4:34 pm

Uff zatem wracajac do meritum - każdy człowiek ma biologiczną potrzebę więzi a zatem do komunikowania się z innymi ludźmi. Nie każdy natomiast potrafi lub może ją zrealizować -))

Makary
Posty: 81
Rejestracja: czw paź 24, 2019 8:31 pm

Re: PROBLEM _ Brak osób z którymi można porozmawiać.

Postautor: Makary » sob gru 14, 2019 4:42 pm

Fragen pisze:
sob gru 14, 2019 4:34 pm
Uff zatem wracajac do meritum - każdy człowiek ma biologiczną potrzebę więzi a zatem do komunikowania się z innymi ludźmi. Nie każdy natomiast potrafi lub może ją zrealizować -))
Tylko, że to już nie dotyczy zakwestionowanego zdania.

Fragen
Posty: 257
Rejestracja: wt cze 12, 2018 8:29 am

Re: PROBLEM _ Brak osób z którymi można porozmawiać.

Postautor: Fragen » sob gru 14, 2019 5:53 pm

Odwrotnie. To jest właśnie point rozmowy oraz cytowanego przez ciebie zdania.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: PROBLEM _ Brak osób z którymi można porozmawiać.

Postautor: chudzielec » ndz lut 02, 2020 10:16 pm

Jednak taka prawdziwa głęboka codzienna samotność to tragedia będąca jedynie drugą strona medalu wobec przebywania na codzień z ludźmi których nie znosimy.

Gbur
Posty: 636
Rejestracja: pt sty 08, 2016 12:00 am
Kontakt:

Re: PROBLEM _ Brak osób z którymi można porozmawiać.

Postautor: Gbur » pt mar 20, 2020 4:04 pm

chudzielec pisze:
ndz lut 02, 2020 10:16 pm
Jednak taka prawdziwa głęboka codzienna samotność to tragedia będąca jedynie drugą strona medalu wobec przebywania na codzień z ludźmi których nie znosimy.
głęboka codzienna samotność VS. głęboka codzienna samotność, którą dodatkowo trzeba maskować.
Pierwsze jest chyba lepszą opcją.

Problem jednak z zaspokojeniem pewnych potrzeb społecznych, choćby ta zwykła rozmowa - pozostaje. Najgorszy scenariusz chyba jest taki, gdy wariant drugi rozbudzi w nas jakieś mgliste aspiracje do realizowania tych potrzeb społecznych pomimo nieprzyjaznego otoczenia - to może stworzyć jakieś toksyczne uzależnienie, i powstanie pętli sprzężenia zwrotnego pomiędzy realizacją pragnienia zaspokojenia potrzeb społecznych a dostawaniem po głowie (takie toczenie syzyfowego głazu).
"Było nie ma - poszło w dym. Tylko popiół został w rękach."

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: PROBLEM _ Brak osób z którymi można porozmawiać.

Postautor: Więzień_nienawiści » pn wrz 14, 2020 1:12 pm

Masz rację Gbur. U mnie wiąże się to z nieralnym odczytem rzeczywistości. Nie odbieram rzeczy takimi jak widzą to inni. W sumie to są to urojenia na temat swoich znajomych. Że są a tak na prawdę oni mnie za takiego nie uważają. Ze mam przyjaciół i mam wyidealizowane pojęcie przyjaciela. A tak na prawdę osoby o których tak myślałem skreślają kontakt ze ma z było jakiego powodu np. gdy poznają jakąś kobietę itd. Ostatecznie wychodzi na to że jestem sam. Nawet kobiety w którą sypiam nie znam i nie obchodzi mnie co u niej itd. Mało rozumiem.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości