Spotkanie?

Tematy dotyczące relacji z innymi ludźmi.
Ari

Spotkanie?

Postautor: Ari » wt cze 04, 2019 6:07 pm

Miewałem czasami takie wyobrażenia (i nadal mam), że gdzieś na świecie są tacy ludzie podobni do mnie, wśród których mógłbym czuć się swobodnie, mógłbym być prawdziwym sobą.

Kiedy wszedłem na to forum to odnisłem takie wrażenie, że właśnie ich znalazłem.

Są to tylko i wyłącznie moje przypuszczenia ale jest tylko jeden sposób by to sprawdzić...

Nie wiem ile jeszcze użytkowników tu zagląda, ale chcę się zapytać, czy ktoś z was miałby chęć się gdzieś spotkać by pogadać sobie i chociaż trochę się poznać (oczywiście bez żadnych zobowiązań).
Jestem poprostu bardzo ciekawy poznania jakiejś osoby lub osób z podobnym do mojego rodzajem/zaburzeniem osobowości.
Nie mówię, że odrazu, możemy wcześniej pogadać online jak ktoś woli.
Jak ktoś jest chętny to niech pisze tutaj albo wyśle mi prywatną wiadomość.
Ostatnio zmieniony sob cze 08, 2019 12:25 pm przez Ari, łącznie zmieniany 3 razy.

Vorenus

Re: Spotkanie?

Postautor: Vorenus » wt cze 04, 2019 8:55 pm

Cześć.
Ja bym nie miał nic przeciwko spotkaniu.
Może jest ktoś z Krakowa?
solus contra omnes

Ari

Postautor: Ari » śr cze 05, 2019 12:00 pm

Ja jestem z lubelskiego, ale myślę, że moglibyśmy się jakoś dogadać.

markotny

Postautor: markotny » czw cze 06, 2019 11:50 pm

Ja kiedyś byłbym za. Teraz podchodzę neutralnie. Jestem w miejscu z które miałbym "za daleko". Ale wpisuje się żeby było wam raźniej ;-)

chudzielec

Postautor: chudzielec » sob cze 08, 2019 9:05 am

Jaki sens ma mieć spotkania z innymi osobami schizoidalnymi?

observer

Postautor: observer » sob cze 08, 2019 10:29 am

Być może poczucie, że "nie jestem sam"? Choć ja mam to szczęście, że na co dzień mam do kogo gębę otworzyć.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

Ari

Postautor: Ari » sob cze 08, 2019 12:21 pm

observer pisze:
sob cze 08, 2019 10:29 am
Być może poczucie, że "nie jestem sam"? Choć ja mam to szczęście, że na co dzień mam do kogo gębę otworzyć.
Ja też nie czuje się całkowicie wyalienowany, ale raczej nie miałem styczności z innymi schizoidalnymi.
chudzielec pisze:
sob cze 08, 2019 9:05 am
Jaki sens ma mieć spotkania z innymi osobami schizoidalnymi?
Tutaj ciekawość nadaje sens.

chudzielec

Postautor: chudzielec » sob cze 08, 2019 7:39 pm

Ja wiem że nie jestem sam ale nie poprawia mi to nastroju.
WastedReincarnation pisze:
sob cze 08, 2019 12:21 pm
Tutaj ciekawość nadaje sens.

No może trochę ale chyba raczej schizoidzi są nudni w relacjach bo nie ma o czym gadać z nami "normalny".
A jak się dwie osoby spotkają nie zainteresowane kontaktem to raczej nie będzie udane.

Infirmus

Postautor: Infirmus » sob cze 08, 2019 7:58 pm

A czemu te niezainteresowane kontaktem osoby piszą na forach internetowych? :wink:

A swoją drogą - jakoś to forum ostatnio przerażająco żywe. Czeżby lato i cykl Calvina zaczął w chloroprastacch lepiej zachodzić?

Ari

Postautor: Ari » sob cze 08, 2019 8:18 pm

chudzielec pisze:
sob cze 08, 2019 7:39 pm
A jak się dwie osoby spotkają nie zainteresowane kontaktem to raczej nie będzie udane.
W sumie możesz mieć rację, może głupio by było spotkać się, wymienić 4 zdania i dalej siedzieć w ciszy.

Pewnie właśnie tak by się skończyła konfrontacja moich wyobrażeń z rzeczywistością (jak to zwykle bywa), no ale czasami mam chęć zrobić coś by na chwilę wyjść ze strefy komfortu, a ciekawość od zawsze jest dla mnie najlepszym motorem napędowym.

Może nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka.
Może ktoś tutaj czuje się podobnie jak ja, jeżeli nie - to też fajnie 8)
Infirmus pisze:
sob cze 08, 2019 7:58 pm
A czemu te niezainteresowane kontaktem osoby piszą na forach internetowych? :wink:
Np. żeby wymienić się informacjami, doświadczeniami, bez konieczności spotkań face-to-face, tak ogólnie działają fora internetowe ;)

chudzielec

Postautor: chudzielec » sob cze 08, 2019 9:52 pm

No w sumi wiecie ja się mogę spotkać z kazdym i gdziekolwiek dlatego ze mam już wyjebane na lęki które niszczą mi życie 0d tylu lat.

Ari

Postautor: Ari » sob cze 08, 2019 11:08 pm

Temat-rzeka do rozmowy na takim spotkaniu jest - osobowość schizoidalna.
Poza tym każdy z nas ma swoją historię/doświadczenia, którymi może się podzielić jeżeli chce.

Mamy w pewnych kwestiach przewagę nad "normalnymi" co możemy wykorzystać.
Myślę, że wielu z nas pewnie ma normy społeczne gdzieś, więc nikt się nie zdziwi jeżeli ktoś poprostu sobie pójdzie bez do widzenia w losowym momencie spotkania, albo poprostu nie będzie się odzywał. Chłód i dystans emocionalny będzie mile widziany, obojętność również :lol:

Jeżeli coś nie wypali potraktujemy sytuację tak jakby nie miała miejsca.

W

Postautor: W » ndz cze 09, 2019 12:57 am

Infirmus pisze:
sob cze 08, 2019 7:58 pm
WastedReincarnation pisze:
sob cze 08, 2019 8:18 pm
W sumie możesz mieć rację, może głupio by było spotkać się, wymienić 4 zdania i dalej siedzieć w ciszy.

Ja raczej jestem kiepski w improwizowanej wymianie. Pisanie pozwala mi poskładać zdania, upewnić się, że maja jakiś sens (choć też bywa z tym różnie).
Z drugiej strony powstrzymuję się z wyjawianiem tutaj szczegółów. Ze względu na minimalne prawdopodobieństwo, że ktoś z mojego otoczenia będzie na tyle bystry aby tutaj trafić, skojarzyć szczegóły lub użyte zwroty. Normki mają spore problemy z przyswajaniem trudnej rzeczywistości.

Ja jestem z południowego zachodu. W sumie nie mam nic przeciwko spotkaniu, nawet gdyby miało być nieudane. Ostatnio mam jednak intensyfikację sytuacji z pracą i w weekendy będę raczej odsypiał, i nie zdecyduję się na kilka godzin samej podróży.

zima
Kontakt:

Postautor: zima » sob cze 22, 2019 9:04 pm

Ja, dopóki nie osiągnę normalnej wagi, nie chcę się nikomu pokazywać, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Później - może? Ale raczej byłabym za tym, żeby spotkać się w kilka osób niż we dwie, tak może będzie raźniej. Kiedyś byłam na zlocie nieśmiałych i było całkiem spoko, więc organizacja czegoś takiego nie jest chyba złym pomysłem, problem jest tylko z odległościami dzielącymi zainteresowanych.

observer

Postautor: observer » ndz cze 23, 2019 9:25 pm

zima, postaraj się nie przejmować wagą, ja przytyłem na antydepresantach już prawie 40 kg i będąc na diecie co najwyżej nie grubnę dalej (a jak sobie na coś pozwolę to od razu grubnę) :). Najgorsze jest to, że poza zanikiem objawów psychosomatycznych to psychicznie w ogóle nie czuję się lepiej.
Wiem, że to trudne, ale czasami pokazanie takiego przysłowiowego "środkowego palca" celebryckim kanonom piękna i sztucznej ludzkiej hierarchii społecznej nieco pomaga.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".