Związek dwóch osób z OS?

Tematy dotyczące relacji z innymi ludźmi.
Ari

Re: Związek dwóch osób z OS?

Postautor: Ari » pn lip 08, 2019 12:21 pm

Na tym forum powinna być taka opcja przy każdym poście, gdzie można zaznaczyć "mam tak samo" :lol:

Inna

Postautor: Inna » pn lip 08, 2019 2:03 pm

Życie nie polega na rzeczach wielkich, nie kupuje się codziennie mieszkania ani samochodu. Za to codziennie pije się np. kawę i warto taką chwilę z kimś dzielić, nawet w milczeniu jak ktoś ma ochotę, ale wspólnie, bez tv i smartfona czy gazety. Ja za czymś takim bardzo tęsknię. Choć oczywiście nie każdy musi czuć podobnie.
Lepiej bym tego nie napisała :)

W

Postautor: W » czw lip 11, 2019 2:33 am

kamill2001 pisze:
pn lip 08, 2019 12:12 pm
A zamiast dzielić się wartościami, co na pewno jest ważne, lepiej podzielić się ciastkiem i wypić z kimś kawę. Życie nie polega na rzeczach wielkich, nie kupuje się codziennie mieszkania ani samochodu. Za to codziennie pije się np. kawę i warto taką chwilę z kimś dzielić, nawet w milczeniu jak ktoś ma ochotę, ale wspólnie, bez tv i smartfona czy gazety. Ja za czymś takim bardzo tęsknię.

Tak dla ścisłości. Nic nie sugerowałem o tym, czym są te wartości. Jeżeli beztroskie, wspólne spędzanie czasu uznajesz za wartościowe, to jak sądzę masz wartość do dzielenia się. Łatwo jest mi sobie wyobrazić, że dla wielu ludzi podobna sytuacja może nie być najprzyjemniejszą.

fifikse
Kontakt:

Postautor: fifikse » ndz sie 11, 2019 12:11 pm

W pisze:
czw maja 30, 2019 5:41 am
W moim życiu nie ma nic, co uważałbym za wartościowe, żeby się tym z kimś bliskim dzielić.

mam dokładnie tak samo.

w jakimś sensie moje "wartości" albo, to, co dla mnie znaczenie ma, jest bezwartościowe tak w ogóle. jestem w stanie to obiektywnie ocenić przecież. wszystko to, co dla mnie ważne, nieważne jest dla większości. zresztą kogo obchodzi MÓJ świat (?)

z drugiej strony, myślę sobie, że to może nawet norma jest. tzn. ludzie prawdopodobnie nie mają się czym "dzielić" - w takim sensie, że każdy świat, każdego człowieka, jest taki właśnie... bezsensowny w sumie, nic nieznaczący - znaczenie rodzi się wtedy, gdy dochodzi do jakiejś tam "interakcji" - że wtedy rodzi się "sens" (że jakiś tam sens sobie wymyślamy, nadajemy/tworzymy - no jasne, że to jakieś oszustwo jest; tak czy siak, wydaje mi się, że wartościowe).

Ari

Postautor: Ari » ndz sie 11, 2019 12:38 pm

fifikse pisze:
ndz sie 11, 2019 12:11 pm
w jakimś sensie moje "wartości" albo, to, co dla mnie znaczenie ma, jest bezwartościowe tak w ogóle.
Z pewnej perspektywy bezwartościowe i bezcenne to jedno i to samo.
fifikse pisze:
zresztą kogo obchodzi MÓJ świat (?)
[stalker mode on]
Mnie :lol:
[stalker mode off]
fifikse pisze:
z drugiej strony, myślę sobie, że to może nawet norma jest. tzn. ludzie prawdopodobnie nie mają się czym "dzielić" - w takim sensie, że każdy świat, każdego człowieka, jest taki właśnie... bezsensowny w sumie, nic nieznaczący
Oj nie, ludzie mają czym się dzielić np. wiedzą, doświadczeniem, czasami nawet (szukać ich ze świeczką) jakąś mądrością.

fifikse
Kontakt:

Postautor: fifikse » ndz sie 11, 2019 3:54 pm

Ari pisze:
ndz sie 11, 2019 12:38 pm
Oj nie, ludzie mają czym się dzielić np. wiedzą, doświadczeniem, czasami nawet (szukać ich ze świeczką) jakąś mądrością.

no niby tak.

z drugiej strony, dla każdego człowieka coś innego "mądre" będzie, czy "interesujące" w ogóle; w czym innym każdy odnaleźć może "coś" ... wychodzi na to, że każdy człowiek ma swój świat, w jakimś sensie interesujący - bo dla kogoś na pewno interesujący być może.

nie wiem też na ile jest to dzielenie się (gdy już nawet dojdzie do jakiejś interakcji). skoro ludzie szukają podobnych sobie (bo tak chyba jest), to też nie bardzo doświadczają czegoś nowego dzieląc się "własnym światem" z kimś o "podobnym świecie" (to w sumie cały czas ten sam świat).

:)

Ari

Postautor: Ari » ndz sie 11, 2019 4:16 pm

fifikse pisze:
ndz sie 11, 2019 3:54 pm
nie wiem też na ile jest to dzielenie się (gdy już nawet dojdzie do jakiejś interakcji). skoro ludzie szukają podobnych sobie (bo tak chyba jest), to też nie bardzo doświadczają czegoś nowego dzieląc się "własnym światem" z kimś o "podobnym świecie" (to w sumie cały czas ten sam świat).
Dla mnie dużo przyjemniej spędza się czas z kimś kto ma podobne spojrzenie na świat, łatwiej jest się porozumieć, człowiek jakoś tak czuję się jak u siebie, jest lżej, swobodniej, można trochę odpocząć od myślenia tłumu.
Z takimi osobami można pogadać na tematy, o których nie można nawet pomarzyć będąc wśród "ludzi tłumu". Dlatego schizoidzi są mi tacy bliscy.

Próba rozmowy "schizoidalnej" z normalnym to jak rzucanie pereł świniom do koryta.