Jak poznać dziewczynę/kobietę

Tematy dotyczące relacji z innymi ludźmi.
W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: W » ndz kwie 19, 2020 8:50 pm

i.j pisze:
pn kwie 13, 2020 11:11 pm
Hmmm... A nigdy nie pomyslales sobie, że chciałbyś mieć dtugiego człowieka, bliskiego sobie?

Na to mogę różnie odpowiedzieć.
Nie jestem wolny od fantazji, ale nie są na tyle nachalne, żeby zmotywować mnie do aktywnego działania w tym kierunku, a co dopiero zrobić ze mnie desperata. Gdybym mógł wybrać jedną realistyczną fantazję do spełnienia z całkowitym poświęceniem innych, fantazje o bliskości nie znalazłyby się w czołówce mojego wyboru.
Interesuje mnie dlaczego w moim przypadku to nie działa „naturalnie” i jakie mój przypadek ma miejsce wśród innych ludzkich przypadków. Potrzeba zrozumienia co to jest i jak na mnie wpływa, a nie szukanie sposobu na zmianę. Pewnie powinienem się koncentrować na tym jakby to mogło działać a nie odwrotnie.
Kompletnie nie potrafię sobie wyobrazić jakby to miało się zrealizować i ..działać w praktyce. Mam skromne doświadczenia i też kompletnie nie potrafię zrozumieć ..empatycznie, szamotaniny ludzi, którą chcąc nie chcąc w jakimś stopniu obserwuję. Więc pewnie w jakimś stopniu jest to brak motywacji bez pozytywnych doświadczeń i brak umiejętności.
Bajka – coś ze sobą niesie, ale to nie jest realizowalne w rzeczywistości.


i.j pisze:
pn kwie 13, 2020 11:11 pm
W a Ty kiedys wierzyłeś w mozliwosc wzajemnego zrozumienia? I czy Ty siebie w 100% i w kazdej sytuacji rozumiesz? ...

Chyba nie. Może bardziej wierzyłem w dążenie do zrozumienia, ogólnie. Teraz bardziej wierzę w budowanie wspólnej, zgodnej z rzeczywistością tylko w dostatecznym stopniu, narracji. Mam też wątpliwości czy wola rozumienia jest niezbędna, choć pewnie dla osiągnięcia pozytywnych efektów w terapii par czy rodzin jest to podstawa.
Podejrzewam, że dążenie do zrozumienia prowadzi w pewnym momencie do znacznego komplikowania się różnych problemów. Dobre jest gdy pozwala lepiej czuć się z samym sobą i akceptować indywidualność innych, ale to raczej działa tylko do pewnego momentu, dalej trudno jest pewne rzeczy traktować jednoznacznie albo w pełni poważnie.

Radmar321
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 11, 2021 2:39 pm

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: Radmar321 » czw lut 11, 2021 3:17 pm

U mnie osobowość schizoidalna przejawia się potężnym lękiem przed bliskością. Jak wiem że podobam się jakiejś dziewczynie to coraz bardziej unikam kontaktu z nią bo się boję. Nigdy nie byłem w żadnym związku (mam 28 lat) a miałem już chyba ze 4 okazje. Zawsze w pracy. Nie wiem jak mam ją poderwać, a ona też mi się podoba. Nie wiem co mam jej powiedzieć i unikam rozmowy na ten temat. Wszyscy pracownicy na mojej zmianie i w brygadzie o tym wiedzą, patrzą się na mnie dziwnie i unikają mojej obecności. Jakby się mnie bali. Rozumiem że każdy dziwny człowiek przez społeczeństwo jest odbierany jak świr albo zboczeniec. Chciałbym żeby dziewczyna sama mnie poderwała i zaprosiła na randkę. Czy takie kobiety w ogóle istnieją? :( :cry:
Najgorsze jest to niezrozumienie zaburzeń osobowości przez ludzi z otoczenia.

hotaru27

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: hotaru27 » ndz lut 14, 2021 5:05 pm

Radmar321 pisze:
czw lut 11, 2021 3:17 pm
U mnie osobowość schizoidalna przejawia się potężnym lękiem przed bliskością. Jak wiem że podobam się jakiejś dziewczynie to coraz bardziej unikam kontaktu z nią bo się boję. Nigdy nie byłem w żadnym związku (mam 28 lat) a miałem już chyba ze 4 okazje. Zawsze w pracy. Nie wiem jak mam ją poderwać, a ona też mi się podoba. Nie wiem co mam jej powiedzieć i unikam rozmowy na ten temat. Wszyscy pracownicy na mojej zmianie i w brygadzie o tym wiedzą, patrzą się na mnie dziwnie i unikają mojej obecności. Jakby się mnie bali. Rozumiem że każdy dziwny człowiek przez społeczeństwo jest odbierany jak świr albo zboczeniec. Chciałbym żeby dziewczyna sama mnie poderwała i zaprosiła na randkę. Czy takie kobiety w ogóle istnieją? :( :cry:
Najgorsze jest to niezrozumienie zaburzeń osobowości przez ludzi z otoczenia.
Pewnie, że takie kobiety istnieją, w mniejszości, ale jednak, pytanie tylko czy Twoje lęki pozwoliłyby Ci w ogóle na taką randkę się zgodzić i się na niej pojawić. Umiałeś rozmawiać z atrakcyjnymi dla Ciebie dziewczynami na neutralne tematy czy wtedy też ogarniał Cię strach? Jak szybko pojawiała się u Ciebie chęć ucieczki i unikania kontaktu? Jeśli jakaś się Tobą zainteresuje na tyle by wyjść z inicjatywą to przecież też możesz się przerazić. Skąd przekonanie, że taka relacja ma większe szanse?

Większość ludzi stroni od dziwaków tak jakby to była jakaś choroba zakaźna:D. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest zaakceptować siebie, poprawić co się da i otoczyć się podobnie nieszkodliwie zwariowanymi przyjaciółmi/znajomymi by mieć do kogo usta otworzyć, gdy już człowieka najdzie na rozmowę i spotkanie z kimś twarzą w twarz.

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: W » ndz lut 14, 2021 7:57 pm

hotaru27 pisze:
ndz lut 14, 2021 5:05 pm
wyjść z inicjatywą

Tak przy okazji. A jak na Twoich randkach, Hotaru, rozkłada się inicjatywa?

hotaru27

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: hotaru27 » pn lut 15, 2021 4:10 pm

W pisze:
ndz lut 14, 2021 7:57 pm
hotaru27 pisze:
ndz lut 14, 2021 5:05 pm
wyjść z inicjatywą

Tak przy okazji. A jak na Twoich randkach, Hotaru, rozkłada się inicjatywa?
Hmm różnie. W sumie to, gdy poznam kogoś ciekawego dla mnie w aplikacji randkowej i pisze nam się fajnie to często hamuję samą siebie żeby tego faceta nie zaprosić na pierwszą randkę, bo mam wrażenie, że w oczach mężczyzny to źle wygląda. Przyjaciele też mi zazwyczaj doradzają trzymać się bardziej na dystans. Zazwyczaj czekam aż ktoś pierwszy do mnie napisze, ale to też nie jest regułą. Jeśli pierwsza randka wypadnie dobrze to czasem już w trakcie pożegnania zapraszam mężczyznę na drugą żeby się zrewanżować, ale to też nie zawsze tak wygląda. Mojego ostatniego byłego pierwsza złapałam za rękę, bo tak mi się podobał, że chciałam już:D. To było nasze trzecie spotkanie. W sumie to chyba się czuł trochę zdominowany i dziś inaczej bym to rozegrała. Skończyło się tak, że zaczął się izolować jakby sam był bardziej schizoidalny ode mnie. Chciał żebyśmy zwolnili tempo, wystawił mnie i na wesele koleżanki musiałam jechać sama. Wkopał mnie w dodatkowe koszty i czułam się jak idiotka, bo wszyscy wiedzieli, że mnie olał. Na drugi dzień z nim zerwałam pod wpływem emocji, ale on pewnie i tak by to zrobił. Nawiązywałam jeszcze z nim kontakt, pisałam, że tęsknię itd. ale miał to gdzieś albo pisał cynicznie/sarkastycznie, więc ta moja inicjatywa chyba raczej zgubna jest w skutkach... Od sierpnia nie poznałam nikogo kto działałby na mnie tak jak on. Ma sporo wad, ja zresztą też, ale i tak chciałabym z nim być. Problem w tym, że on ze mną nie. Ewentualnie jest zbyt dumny by przyznać, że mu zależy.

A co do innych randek. Zazwyczaj kończy się na pierwszej na którą to ja jestem zapraszana. Często chcę płacić za siebie, ale większość facetów mi na to nie pozwala, a ja się z nimi o to nie kłócę. Jeśli gość mi się podoba to jest kontynuacja randkowa, jeśli jest fajny, ale mnie nie kręci to po jakimś czasie proponuję przyjaźń. Nic nadzwyczajnego. Zawsze byłam fanką symetrii w relacji.

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: W » pn lut 15, 2021 5:58 pm

A w trakcie rozmowy i przy ustalaniu co będziecie robić?

hotaru27

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: hotaru27 » pn lut 15, 2021 8:35 pm

W pisze:
pn lut 15, 2021 5:58 pm
A w trakcie rozmowy i przy ustalaniu co będziecie robić?

Pytasz czy wtedy dominowałam i nim rządziłam:D? Lubię, gdy facet proponuje miejsca spotkań, ma jakieś swoje pomysły. Niestety dojeżdżał do mnie z innego miasta, więc, gdy docierał zazwyczaj było już późno i zostawały nam głównie spacery i rozmowy przy piwie w knajpach albo jakieś wieczorne wydarzenia kulturalne, które w czasach pseudopandemii niestety rzadko się odbywały. W rozmowie raczej on dominował niż ja.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: chudzielec » pn lut 15, 2021 9:07 pm

Mimo że ja sam nie wykazuje wiele inicjatywy to czułbym się źle gdyby kobieta wykazywał jej zbyt wiele.

Wogóle w życiu nie lubie nowości, działania i zmian co się przejawia również w aspekcie relacyjnym. Chciałbym być w jednej ale udanej relacji.

A pandemia czy raczej sposób jej zwalczania faktycznie wprowadza wiele chaosu i zamyka możliwości socjalizacji.

hotaru27

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: hotaru27 » wt lut 16, 2021 12:03 am

No i ja chyba właśnie tak działam na tych na których mi zależy. Odpycham chcąc przyciągnąć, a przyciągam chcąc odepchnąć:D. Jeśli jakikolwiek kiedykolwiek mnie kochał to tylko taki, którego to ja odrzuciłam. Inicjatywa i szczerość to w moim przypadku gwóźdź do trumny.

Gdy mi zależy to bardziej sama podrywam niż jestem podrywana, a mężczyźni tego nie lubią. Przynajmniej Ci, których spotykałam do tej pory:D.

Edit: Chyba zakochuję się jak osoba wysoko wrażliwa. Inaczej już tego nie potrafię wytłumaczyć. Albo mam coś z Borderline.

Radmar321
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 11, 2021 2:39 pm

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: Radmar321 » pt lut 26, 2021 2:14 pm

hotaru27 pisze:
wt lut 16, 2021 12:03 am

Gdy mi zależy to bardziej sama podrywam niż jestem podrywana, a mężczyźni tego nie lubią. Przynajmniej Ci, których spotykałam do tej pory:D.

Ja to lubię i szukam tylko takiej kobiety bo jak już napisałem wcześniej mam potężne leki przed bliskością. Totalnie sobie z tym nie radzę. Ludzie się ze mnie śmieją. A jak chce powiedzieć że mam zaburzoną osobowość to mi nie wierzą

Radmar321
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 11, 2021 2:39 pm

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: Radmar321 » pt lut 26, 2021 2:17 pm

chudzielec pisze:
pn lut 15, 2021 9:07 pm
Mimo że ja sam nie wykazuje wiele inicjatywy to czułbym się źle gdyby kobieta wykazywał jej zbyt wiele.

Wogóle w życiu nie lubie nowości, działania i zmian co się przejawia również w aspekcie relacyjnym. Chciałbym być w jednej ale udanej relacji.
Ja już się tak przyzwyczaiłem do samotności, że nie spotykam się tylko z najbliższą rodziną. A tak to siedzę sam w domu i oglądam tv albo słucham muzyki

Radmar321
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 11, 2021 2:39 pm

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: Radmar321 » pt lut 26, 2021 2:24 pm

hotaru27 pisze:
ndz lut 14, 2021 5:05 pm
Radmar321 pisze:
czw lut 11, 2021 3:17 pm
U mnie osobowość schizoidalna przejawia się potężnym lękiem przed bliskością. Jak wiem że podobam się jakiejś dziewczynie to coraz bardziej unikam kontaktu z nią bo się boję. Nigdy nie byłem w żadnym związku (mam 28 lat) a miałem już chyba ze 4 okazje. Zawsze w pracy. Nie wiem jak mam ją poderwać, a ona też mi się podoba. Nie wiem co mam jej powiedzieć i unikam rozmowy na ten temat. Wszyscy pracownicy na mojej zmianie i w brygadzie o tym wiedzą, patrzą się na mnie dziwnie i unikają mojej obecności. Jakby się mnie bali. Rozumiem że każdy dziwny człowiek przez społeczeństwo jest odbierany jak świr albo zboczeniec. Chciałbym żeby dziewczyna sama mnie poderwała i zaprosiła na randkę. Czy takie kobiety w ogóle istnieją? :( :cry:
Najgorsze jest to niezrozumienie zaburzeń osobowości przez ludzi z otoczenia.
Pewnie, że takie kobiety istnieją, w mniejszości, ale jednak, pytanie tylko czy Twoje lęki pozwoliłyby Ci w ogóle na taką randkę się zgodzić i się na niej pojawić. Umiałeś rozmawiać z atrakcyjnymi dla Ciebie dziewczynami na neutralne tematy czy wtedy też ogarniał Cię strach? Jak szybko pojawiała się u Ciebie chęć ucieczki i unikania kontaktu? Jeśli jakaś się Tobą zainteresuje na tyle by wyjść z inicjatywą to przecież też możesz się przerazić. Skąd przekonanie, że taka relacja ma większe szanse?

Większość ludzi stroni od dziwaków tak jakby to była jakaś choroba zakaźna:D. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest zaakceptować siebie, poprawić co się da i otoczyć się podobnie nieszkodliwie zwariowanymi przyjaciółmi/znajomymi by mieć do kogo usta otworzyć, gdy już człowieka najdzie na rozmowę i spotkanie z kimś twarzą w twarz.
Na poziomie inteligentnym umiem rozmawiać z dziewczynami w miarę dobrze, ale one nie chcą tak że mną rozmawiać. Chcą żebym je podrywał a ja nie umiem :(. Muszę iść na jakąś terapię uspołeczniającą czlowieka. Ktoś musi mi wprost powiedzieć co mam takiej dziewczynie powiedzieć żeby ją poderwać. Poza tym boję się odrzucenia i wyśmiania bo nie mam doświadczenia żadnego w związkach.

hotaru27

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: hotaru27 » pt lut 26, 2021 6:48 pm

Radmar321 pisze:
pt lut 26, 2021 2:14 pm
Ja to lubię i szukam tylko takiej kobiety bo jak już napisałem wcześniej mam potężne leki przed bliskością. Totalnie sobie z tym nie radzę. Ludzie się ze mnie śmieją. A jak chce powiedzieć że mam zaburzoną osobowość to mi nie wierzą
Ok, w takim razie załóżmy, że zapraszam Cię na randkę. Zgodziłbyś się:D? Jeśli jesteś z Krakowa lub okolicy to możemy się spotkać i pogadać. Żaden ze mnie psycholog, ale w razie czego może jakieś moje spostrzeżenia trochę Ci pomogą przełamać lęki🤔?

A tak swoją drogą to nic dziwnego, że masz kłopot z relacjami romantycznymi skoro nawet takich zwyczajnych znajomości z ludźmi nie utrzymujesz. Wiem, że to brzmi banalnie, ale wychodzenie do ludzi naprawdę pomaga do pewnego stopnia. Nikt Ci nie każe udawać ekstrawertyka, ale warto mieć przyjaciół lub chociaż dobrych znajomych.

A terapii warto spróbować, zwłaszcza, jeśli przeszkadza Ci stan, w którym aktualnie się znajdujesz.

Radmar321
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 11, 2021 2:39 pm

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: Radmar321 » pt lut 26, 2021 10:26 pm

hotaru27 pisze:
pt lut 26, 2021 6:48 pm
Radmar321 pisze:
pt lut 26, 2021 2:14 pm
Ja to lubię i szukam tylko takiej kobiety bo jak już napisałem wcześniej mam potężne leki przed bliskością. Totalnie sobie z tym nie radzę. Ludzie się ze mnie śmieją. A jak chce powiedzieć że mam zaburzoną osobowość to mi nie wierzą
Ok, w takim razie załóżmy, że zapraszam Cię na randkę. Zgodziłbyś się:D? Jeśli jesteś z Krakowa lub okolicy to możemy się spotkać i pogadać. Żaden ze mnie psycholog, ale w razie czego może jakieś moje spostrzeżenia trochę Ci pomogą przełamać lęki🤔
OK możemy się spotkać, ja jestem z Wałbrzycha ale mogę do Ciebie podjechać w przyszły weekend?

hotaru27

Re: Jak poznać dziewczynę/kobietę

Postautor: hotaru27 » pt lut 26, 2021 11:18 pm

Radmar321 pisze:
pt lut 26, 2021 10:26 pm
OK możemy się spotkać, ja jestem z Wałbrzycha ale mogę do Ciebie podjechać w przyszły weekend?
Mnie pasuje. No to do zobaczenia:D.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości