Aktywność na forum

Tematy dotyczące relacji z innymi ludźmi.
chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Aktywność na forum

Postautor: chudzielec » pt mar 03, 2017 8:09 pm

Ad do tematu
viewtopic.php?p=738#p738
ZywyKamien pisze:Mi się wydaje że nie chodzi o czy się jest schizoidem czy nie - tutaj po prostu jest martwo.
W sumie to kilka razy w tygodniu wchodzę na forum sprawdzając czy nie pojawił się nowy temat.
Miałem ochotę napisać od pewnego czasu kila rzeczy ale znowu popadłem w specyficzny marazm w którym czas szybko płynie, dużo się myśli i niewiele robi.
ZywyKamien pisze:Może tych kilka osób nawet nie ma siły czy ochoty się wypowiadać bo wszystko co można było by napisać już napisano albo po prostu nie widzą potrzeby by się uzewnętrzniać. Ja już się przez kilka lat wypisałem, wygadałem, wyżaliłem i to nie jest dobre na dłuższą metę. Wystarczy.
Racja. Przez wiele lat się wyżalałem. Nie wiem czy chcielibyście czytać ciągle użalanie o złym losie, bezsilności, pewnych formach lenistwa i ekstremalnego niezdecydowania.


A jak tam u Was?

ZywyKamien
Posty: 101
Rejestracja: sob sie 20, 2016 9:33 pm

Re: Aktywność na forum

Postautor: ZywyKamien » pt mar 03, 2017 8:50 pm

Dzisiaj fora jako takie już nie pełnią takiej samej roli co jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj rolę fór przejęły grupy na Facebooku które swoją budową wyglądają jak fora ale są łatwiejsze w obsłudze bo większość ludzi co jest aktywna w sieci konto tam ma więc odpada kwestia kupowania serwera lub domeny co dla mnie stanowiło podstawę a później robienia nowego konta. Dla mnie nie było nic gorszego jak forum postawione na bezpłatnym serwerze pełne dziur i reklam. Grupy są o tyle dobre że nie ma tam żadnych problemów z wrzucaniem zdjęć czy filmów a do tego jest jeszcze kwestia Wielkiego Brata który potrafi moderować i dawać bany nawet jeśli moderacja grupy zawiedzie.

Osoby "zaburzone" które miały jeszcze parę lat temu głównie fora mają teraz dla siebie grupy na Facebooku, strony na innych portalach społecznościowych i imageboardy więc naturalnym jest że wyżej wymienione media przejmą ruch z fór. Teraz na nich siedzi głównie "stara gwardia" i osoby z autentycznymi problemami które bałyby się postować na fejsie pod swoim nazwiskiem.

fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Aktywność na forum

Postautor: fifikse » sob mar 04, 2017 7:36 pm

...
Ostatnio zmieniony sob mar 16, 2024 11:48 pm przez fifikse, łącznie zmieniany 1 raz.

ZywyKamien
Posty: 101
Rejestracja: sob sie 20, 2016 9:33 pm

Re: Aktywność na forum

Postautor: ZywyKamien » sob mar 04, 2017 7:39 pm

A ja tam nawet zaglądałem z ciekawości na schizoids.net ale czasami wymiękałem jeżeli chodzi o pokręcenie tamtejszych autorów :D

fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Aktywność na forum

Postautor: fifikse » sob mar 04, 2017 8:15 pm

...
Ostatnio zmieniony sob mar 16, 2024 11:47 pm przez fifikse, łącznie zmieniany 1 raz.

ZywyKamien
Posty: 101
Rejestracja: sob sie 20, 2016 9:33 pm

Re: Aktywność na forum

Postautor: ZywyKamien » sob mar 04, 2017 8:28 pm

Miałem taki okres, kilka lat temu, że okupowałem kilka stron powiązanych z problemami które miałem bądź też sobie wkręcałem. W końcu dałem sobie z tym spokój bo ile razy można wałkować ten sam temat? To mnie zaczęło nudzić a potem odkryłem że przygnębiający, depresyjny nastrój jaki tam dominował zaczął mi się udzielać. Inna sprawa to widoczny podział na moderację, starą gwardię ludzi którzy znali się osobiście i wiedli prym a nowych userów na których patrzyło się z góry. Nie lubię takich sytuacji gdzie klarują się kółeczka wzajemnej adoracji nie dopuszczające nikogo. I jeszcze jedna kwestia: jakoś nie trawiłem tematów "samorozwoju", "socjalizacji", "pracy nad sobą", "walki" jakie dominowały w wielu tematach, jakoś się w tym nie odnajdywałem, chociaż rozumiałem tych ludzi, ich idee do mnie nie trafiały. Ktoś na tym forum opisał to zjawisko kontrastu między ludźmi którzy może się trochę pogubili ale są w stanie wyjść na prostą a schizoidami których problem jest permanentny i jedyne co im zostaje to pogodzenie się z losem, była tam świetna analogia do bezdomnego grzebiącego po śmietnikach za jedzeniem.

umarlazkotami
Posty: 168
Rejestracja: czw sty 05, 2017 12:22 pm

Re: Aktywność na forum

Postautor: umarlazkotami » pn mar 06, 2017 6:03 pm

Ja tez zaglądam co kilka dni na to forum, ale jego mała aktywność w niczym mi nie przeszkadza. Ja lubię takie slow motion, bez presji nacisku i szybkiej odpowiedzi. Tutaj czas jest zawieszony. Można coś napisać, a potem wrócić do tego za kilka tygodni. Dobrze, że są takie stałe i niezmienne miejsca. Mogę czasem się uzewnętrznić i swoje emocjonalne trzewia troszkę odciążyć i parę osób to przeczyta. Reakcji zwrotnej jakos szczególnie nie oczekuję, poza tym, tutaj każdy wpis może mieć wymowny tytuł 'JA' . Tutaj wszyscy obijają się o siebie jak kule bilardowe, bo nie widzą siebie nawzajem. Tu każdy patrzy wewnątrz, jest taką samozasysającą się czarną dziurą. Inni sa dla niego tylko lustrem, do tego niezbyt wyraźnym.
Ale to forum to miejsce społeczne, a jesteśmy schizoidami, więc czego oczekiwać?

Fejs jest świetny, ale do kontaktów towarzyskich, czy jako narzedzie do uczestniczenia w zyciu kulturalnym, politycznym, realizowaniu hobby itd Nigdy tego, co napisałam na tym forum (np że pewnie mało mnie poruszy śmierć włąsnej matki) nie wrzuciłabym na fejsa, nawet w jakiejś zamkniętej grupie. Mimo, ze mam fikcyjne konto. To jak chodzenie po necie z pieczątką na czole. Fejs jest za bardzo ekshibicjonistyczny.

I zobaczcie, jak to forum idealnie nas obrazuje. Wręcz znikoma, martwa aktywnośc, którą sami tworzymy, przy jednoczesnych obiekcjach co do tej apatii i byc może podświadomej chęci czegoś więcej?

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Aktywność na forum

Postautor: chudzielec » pn mar 06, 2017 7:29 pm

umarlazkotami pisze:Fejs jest świetny, ale do kontaktów towarzyskich, czy jako narzędzie do uczestniczenia w zyciu kulturalnym, politycznym, realizowaniu hobby itd Nigdy tego, co napisałam na tym forum (np że pewnie mało mnie poruszy śmierć włąsnej matki) nie wrzuciłabym na fejsa, nawet w jakiejś zamkniętej grupie. Mimo, ze mam fikcyjne konto. To jak chodzenie po necie z pieczątką na czole. Fejs jest za bardzo ekshibicjonistyczny.
W zupełności się zgadzam!.

Mam fałszywe konto. W "znajomych" kilka osób z terapii grupowej i kilka innych z czasów szkoły i studiów dodanych z premedytacja.
Może coś będę od nich potrzebował kiedyś wiec warto choćby tak pasywnie podtrzymywać nic kontaktu.

Również lubię małe kameralne fora. Obecnie jestem uczestnikiem jeszcze jednego innej tematyce.
Jest prawie martwe. W zasadzi piszą 2 osoby sporadycznie.
umarlazkotami pisze:I zobaczcie, jak to forum idealnie nas obrazuje. Wręcz znikoma, martwa aktywność, którą sami tworzymy, przy jednoczesnych obiekcjach co do tej apatii i byc może podświadomej chęci czegoś więcej?
Ja czasem mam potrzebę wyrażenia w jakiś sposób swoich przemyśleń na różne tematy.
Podobno staje się wtedy nawet bardzo kreatywny.

Wiem ze zabrzmi to trochę absurdalnie ale małe grupy "zaufanych" ludzi nadają się do tego najlepiej.

ZywyKamien
Posty: 101
Rejestracja: sob sie 20, 2016 9:33 pm

Re: Aktywność na forum

Postautor: ZywyKamien » pn mar 06, 2017 8:49 pm

umarlazkotami pisze:Reakcji zwrotnej jakos szczególnie nie oczekuję, poza tym, tutaj każdy wpis może mieć wymowny tytuł 'JA' . Tutaj wszyscy obijają się o siebie jak kule bilardowe, bo nie widzą siebie nawzajem. Tu każdy patrzy wewnątrz, jest taką samozasysającą się czarną dziurą. Inni sa dla niego tylko lustrem, do tego niezbyt wyraźnym.
Ale to forum to miejsce społeczne, a jesteśmy schizoidami, więc czego oczekiwać?
Ciekawy koncept, zastanawiam się od dłuższego czasu czy to forum nie jest właśnie taką ułomną próbą stworzenia społeczności przez ludzi którzy swoim życiem całkowicie zaprzeczają temu. Nawet jakbyśmy się zapierali to i tak jesteśmy istotami społecznymi, nawet w tej szczątkowej formie potrzebujemy tego kontaktu z kimś na jakiejś płaszczyźnie.
Fejs jest świetny, ale do kontaktów towarzyskich, czy jako narzedzie do uczestniczenia w zyciu kulturalnym, politycznym, realizowaniu hobby itd Nigdy tego, co napisałam na tym forum (np że pewnie mało mnie poruszy śmierć włąsnej matki) nie wrzuciłabym na fejsa, nawet w jakiejś zamkniętej grupie. Mimo, ze mam fikcyjne konto. To jak chodzenie po necie z pieczątką na czole. Fejs jest za bardzo ekshibicjonistyczny.
Ostatnio jeden znajomy mignął mi na psychogrupie na fejsie, czasem mnie korci by się zapisać tam ale nie mam ochoty i to nawet mimo tego że znajomy ma świadomość moich problemów (sam je ma ale w lżejszej formie, mimo wszystko trzyma fason bo jest bardzo aktywny społecznie i ma wielu znajomych) i jest dla mnie wyrozumiały ale... jakoś nie potrafię.
I zobaczcie, jak to forum idealnie nas obrazuje. Wręcz znikoma, martwa aktywnośc, którą sami tworzymy, przy jednoczesnych obiekcjach co do tej apatii i byc może podświadomej chęci czegoś więcej?

Tak się zastanawiam czy miałoby sens to gdyby każdy napisał czym się interesuje i skąd pochodzi, nie wymagam miasta, wystarczy dla mnie nawet region. Może ktoś by się skusił i próbował indywidualnie nawiązywać kontakt aczkolwiek ja sam mam obiekcje co do zawiązywania znajomości z "problematycznymi" ludźmi. Raz się na tym srogo przejechałem i od tego momentu nie używam klucza problemów psychicznych jeżeli chodzi o nawiązywanie kontaktów.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Aktywność na forum

Postautor: chudzielec » wt mar 07, 2017 8:34 am

ZywyKamien pisze:Tak się zastanawiam czy miałoby sens to gdyby każdy napisał czym się interesuje i skąd pochodzi, nie wymagam miasta, wystarczy dla mnie nawet region.
Uprzedziłeś mnie.
Kilka razy o tym myślałem.Nawet miałem dziś utworzyć nieco prowokacyjny temat "zjazd forum".
Gdyby teoretycznie miało do czegoś takiego dojść zastanowiłbym się nad kolejnym poziomem zamkniętego forum.
Jednak jest tu kilka osób piszących stale.
ZywyKamien pisze: Może ktoś by się skusił i próbował indywidualnie nawiązywać kontakt aczkolwiek ja sam mam obiekcje co do zawiązywania znajomości z "problematycznymi" ludźmi.Raz się na tym srogo przejechałem i od tego momentu nie używam klucza problemów psychicznych jeżeli chodzi o nawiązywanie kontaktów.
Niestety jest to pewne ryzyko ale ja jestem ciekaw na ile jesteśmy takimi osobami jak sami to opisujemy.

umarlazkotami
Posty: 168
Rejestracja: czw sty 05, 2017 12:22 pm

Re: Aktywność na forum

Postautor: umarlazkotami » wt mar 07, 2017 4:10 pm

ZywyKamien pisze:
umarlazkotami pisze:Reakcji zwrotnej jakos szczególnie nie oczekuję, poza tym, tutaj każdy wpis może mieć wymowny tytuł 'JA' . Tutaj wszyscy obijają się o siebie jak kule bilardowe, bo nie widzą siebie nawzajem. Tu każdy patrzy wewnątrz, jest taką samozasysającą się czarną dziurą. Inni sa dla niego tylko lustrem, do tego niezbyt wyraźnym.
Ale to forum to miejsce społeczne, a jesteśmy schizoidami, więc czego oczekiwać?
Ciekawy koncept, zastanawiam się od dłuższego czasu czy to forum nie jest właśnie taką ułomną próbą stworzenia społeczności przez ludzi którzy swoim życiem całkowicie zaprzeczają temu. Nawet jakbyśmy się zapierali to i tak jesteśmy istotami społecznymi, nawet w tej szczątkowej formie potrzebujemy tego kontaktu z kimś na jakiejś płaszczyźnie.
Ja to widzę tak, że tutaj, gdzie są tylko schizoicy i gdzie sami sobie budujemy tę społeczność forumową, widąć jak na dłoni nasze ułomności. Bo nie ma tu innych osobowości, z ekstrawertycznym usposobieniem, które by nadrobiły nasze deficyty i wypełniły luki, pociągnęły tę aktywność. To forum jest bardzo prawdziwe, autentyczne.
Gdy weszłam tu pierwszy raz i zaczęłam czytać wasze posty, to ze zdumieniem stwierdziłam, że prawie pod każdym mogłabym się podpisać. I poczułam się tu bardzo komfortowo. Gdy piszę w innych miejscach, to się przyznaję, że trochę aktorzę. Schlebiam ludziom konwenansami, stosuję emotki, staram się podtrzymywać czasem kontakt, bo się boję, że mi ktoś zwieje. Normalni ludzie potrzebują bieżącego kontaktu, w miarę szybkiej reakcji zwrotnej, dynamiki rozmowy, urozmaicenia emocjonalnego (dlatego wysuwam wniosek, że na tym forum ostają się tylko prawdziwi schizoicy). Tak więc, jeśli z jakichś powodów zależy mi na kontakcie z kimś, muszę grać i się męczyć. Tutaj czuję się swobodnie. Nie mam wrażenia, że to forum odpłynie, czy umrze. I mogę sobie tu pozwolić na bycie prawdziwą sobą, na pokazanie swojego chłodu, egocentryzmu, wrażliwości, samotności, moich paradoksów: zimna i jednoczesnego altruizmu, który mam w sobie.
To forum jest dla mnie piękne. Dawno nie spotkałam tak urokliwego miejsca.
A ten 'szczątkowy kontakt' świadczy o naszej potrzebie samotności, przy jednoczesnym poczuciu dyskomfortu. Ot, truizm.
ZywyKamien pisze: Może ktoś by się skusił i próbował indywidualnie nawiązywać kontakt aczkolwiek ja sam mam obiekcje co do zawiązywania znajomości z "problematycznymi" ludźmi. Raz się na tym srogo przejechałem i od tego momentu nie używam klucza problemów psychicznych jeżeli chodzi o nawiązywanie kontaktów.
Ha, a jak my jesteśmy 'problematyczni' dla innych? Czasem współczuję moim nielicznym znajomym, a exprzyjaciołom to już bym pomnik postawiła w uznaniu za wysiłek i zaslugi. Niestety, dwa minusy tylko w matematyce dadzą plus, życie się inaczej oblicza. Ja już się pogodziłam z tym, że w pewnych sprawach jestem niereformowalna i znam siebie na tyle, ze nic, poza przyjaźń czy powierzchowny romans nie wchodzi w grę. Myślę, że to spora dojrzałość, być świadomym swoich ograniczeń.

x809
Posty: 28
Rejestracja: wt lis 24, 2015 12:00 am

Re: Aktywność na forum

Postautor: x809 » wt mar 07, 2017 4:38 pm

Może to będzie zbyt metaforyczne, ale podczas czytania tego wątku przyszło mi do głowy pewne skojarzenie. Próbując odnieść się do tego co zostało tu już napisane wyobraziłem sobie to forum jako środek dzikiej, niezaburzonej przez zewnętrzne działania puszczy. Jeśli rozejrzymy się wokół siebie to pozornie nic się nie dzieje. Jednak jeśli zaczęlibyśmy się dokładniej przyglądać, zaglądać w różne zakamarki, odchylać krzaki, gałęzie, zaglądać pod ściółkę leśną, to okazałoby się, że tam cały czas tętni jakieś subtelne życie i ma się dobrze.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Aktywność na forum

Postautor: chudzielec » ndz mar 12, 2017 12:54 am

x809 pisze:... to forum jako środek dzikiej, niezaburzonej przez zewnętrzne działania puszczy...


Ciekawa metafora taka biologiczna.

Na dole głównej strony forum po prawej stronie jest link Użytkownicy.
Po kliknięciu pokazuje się lista której krótka analiza przynosi kilka wniosków.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist

Na forum odliczając admina i jednego robota zarejestrowanych jest 81 użytkowników.

W tym:
30 nie napisało żadnego posta
Dla 11 pierwszy post był zarazem ostatnim.
Czyli połowa zarejestrowanych użytkowników nie napisała wcale lub tylko jeden post.

Pięcioro pierwszych pod względem ilości postów użytkowników odpowiada za 50% postów na forum.

ZywyKamien
Posty: 101
Rejestracja: sob sie 20, 2016 9:33 pm

Re: Aktywność na forum

Postautor: ZywyKamien » ndz mar 12, 2017 9:23 am

Ja w swojej metodologii liczyłbym tych którzy napisali co najmniej 10 postów czyli jakąś aktywność zaznaczyli. Jest to szesnaście osób (20%) które odpowiadają za 86% postów. Reguła Pareta w praktyce :)

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Aktywność na forum

Postautor: chudzielec » śr mar 15, 2017 10:21 pm

ZywyKamien pisze:Reguła Pareta w praktyce
Też o tym myślałem.

Mam pomysły na kolejne analizy:

Zainteresowanie tematem/subforum
p - ilość postów w j.w
n - ilość wyświetleń

n/p

Współczynnik ogólnej aktywności użytkownika
p - ilość postów
s - ilość słów w postach
d - ilość dni od rejestracji

(s/p) / (d+1)

Współczynnik reaktywności (jak często posty innych wywołują odpowiedź)
r - ilość dni od rejestracji
d - ilość dni od poprzedniego posta jakiegokolwiek innego użytkownika
p - ilość postów od j.w

dla n = 1 do r (właściwie tylko dla dni gdzie ilość postów >0)
suma (p * (1/d)) (im późniejsza odpowiedź tym mniejsza reaktywność)

Współczynnik aktywności
t - założone tematy
p - ilość postów
r - ilość dni od rejestracji
d - ilość dni od poprzedniego posta jakiegokolwiek innego użytkownika

dla n = 1 do r (właściwie tylko dla dni gdzie ilość postów >0)
suma ((t*2)+(p)) * d (premia za założenie tematu 2x, posty po długiej przerwie mają większą wartość)

To forum jest małe. Na większych pewnie wyniki były by ciekawsze.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości