Próg pobudzenia

Ogólnie o osobowości schizoidalnej.
chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Próg pobudzenia

Postautor: chudzielec » wt sty 21, 2020 1:47 pm

Mam taka teorie że przeciwne skrajności mogą dawać w praktyce ten sam efekt .
W przypadku niskiego progu pobudzenie efekty mogą być bardzo podobne jak przy wysokim.

Przykładowo można unikać silnych wrażeń zmysłowych i nowości bo sprawiają zbyt dużo emocji i doprowadzają do przestymulowania lub wręcz "przeciwnie nic nas nie porusza" przekroczenie progu jest zbyt kosztowne.

Ja lubię jeść ostro przyprawione potrawy, słuchać bardzo głośno muzyki najlepiej po paru drinkach a i seks jest tak słabym doznaniem że uznaje go za nie warty podejmowanego wysiłku.

Z drugiej strony nie lubię wszelkich nowości (z powodu lęku?)

https://terapiaspecjalna.pl/artykul/zab ... fatycznych
Dzieci „podwrażliwe” mogą być ospałe i bierne, słabo i z opóźnieniem reagujące na zmiany sensoryczne w otoczeniu. Takie przypadki wśród dzieci afatycznych zdarzają się rzadko. Częściej można spotkać „podwrażliwych” poszukiwaczy bodźców. Są oni nadruchliwi, wszystkiego chcą dotknąć i doświadczyć. Poszukują intensywnych doznań, by osiągnąć właściwy poziom pobudzenia układu nerwowego. Spotykamy też dzieci, które – mając niski próg pobudzenia – są nadwrażliwe na bodźce, szczególnie dotykowe czy słuchowe.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Próg pobudzenia

Postautor: Inna » wt sty 21, 2020 9:14 pm

Ja lubię jeść ostro przyprawione potrawy, słuchać bardzo głośno muzyki najlepiej po paru drinkach a i seks jest tak słabym doznaniem że uznaje go za nie warty podejmowanego wysiłku.

Z drugiej strony nie lubię wszelkich nowości (z powodu lęku?)
Nie bardzo kumam co ma piernik do wiatraka ?

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Próg pobudzenia

Postautor: chudzielec » śr sty 22, 2020 9:08 am

Inna pisze:
wt sty 21, 2020 9:14 pm
Nie bardzo kumam co ma piernik do wiatraka ?
Ja też :lol:

Dlatego się zastawaniem czy nic mi się nie chce dlatego że wszystko zbyt łatwo mnie pobudza lub wręcz przeciwnie zwyczajna aktywność mnie nie kręci a nadzwyczajne nie chce mi się podejmować ze względu na lęki i związane z ich przełamywaniem koszty psychiczne.

Efekt dwóch skrajnych przyczyn jest taki sam. Nic mi się nie chce poza leżeniem całymi dniami w łózko i słuchaniem audiobooków.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Próg pobudzenia

Postautor: Ari » śr sty 22, 2020 11:53 am

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 4:04 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Próg pobudzenia

Postautor: chudzielec » śr sty 22, 2020 12:25 pm

W dużym stopniu to zależy od odpowiedzi jednak najpewniej nic nie zrobię jak zwykle.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Próg pobudzenia

Postautor: Inna » śr sty 22, 2020 7:42 pm

Najtrudniej zrobić pierwszy krok potem leci z górki. Zrób cokolwiek innego niż dotychczas to już będziesz o krok dalej :D


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości