Poglądy i filozofia

Ogólnie o osobowości schizoidalnej.
Zjawa
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 18, 2019 2:38 am

Poglądy i filozofia

Postautor: Zjawa » ndz sty 05, 2020 4:46 am

Ciekawi mnie jaki maci pogląd na świat i dziwi mnie też że taki wątek jeszcze nie powstał.
Osobiście jestem nihilistą. Ogólnie nie uważam że życie ludzkie nie ma kompletnie żadnego sęsu. Nawet jeśli istnieje Bóg to albo jest totalnym sadystą albo poprostu się nudzi i jesteśmy tylko sposobem na humorystyczne zabicie czasu.
Co do poglądów politycznych skłaniam się ku anarchii ale wiem że ludzie są na tyle źli i chciwi że nigdy do powstania tego ustroju na szerszą skalę nigdy nie dojdzie.

Vorenus
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 30, 2018 1:27 pm

Re: Poglądy i filozofia

Postautor: Vorenus » ndz sty 05, 2020 12:09 pm

Politycznie - liberał. W myśl zasady, że wolność mojej pięści kończy się tam gdzie zaczyna się wolność Twojego nosa.

Duchowo - bardzo złożony temat. Im dłużej żyję, tym bardziej skłaniam się ku wierze w reinkarnację.
solus contra omnes

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Poglądy i filozofia

Postautor: Ari » ndz sty 05, 2020 1:10 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 4:06 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Schizoborder
Posty: 203
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:20 am

Re: Poglądy i filozofia

Postautor: Schizoborder » wt sty 07, 2020 10:00 am

Coś jakby liberalne poglądy, a filozofia zależna od chwili.

Więzień_nienawiści
Posty: 149
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 8:17 pm
Lokalizacja: Katowice/Wroclaw

Re: Poglądy i filozofia

Postautor: Więzień_nienawiści » czw sty 09, 2020 12:50 pm

Ja mam skrajne poglądy. Jestem marksistą z jednej strony. Uważam że jeżeli spoleczenstwo dąży do wspólnego celu jakim jest dobrobyt materialny społeczeństwa to każda jednostka powinna wziąć odpowiedzialność za mały kawałek tego przedsięwzięcia. Zarówno jednostka jak i społeczeństwo są za siebie wzajemnie odpowiedzialne i mają prawo wpływać na siebie w procesie powstawania dzieła i wymagać od siebie wzajemnie w granicach swoich możliwości i z rozwojem jednostki indywidualnie nakierowanej na dobro wspólne. Dialektyka i materializm jest mi bardzo bliski. Polecam Herberta Marcuse i jego filozofię krytyczną.

Z drugiej strony ludzie to tępe zwierzęta dla których celem jest rozpłód , jedzenie i dach nad głową i gromadzenie zbytków . Cecha najbardziej determinująca podejmowane decyzje jest egoizm to utopijny system komunistyczny jest nierealny.
Jestem poniekąd anarchokapitalista. Uważam że system anarchii całkowitej byłby bardziej naturalny, gdyby były lata 60 pewnie byłbym hipisem.

Oczywiście czegoś takiego jak bóg nie ma jest to narzędzie trzymania w ryzach plebsu i narzędzie prostego wyłączania im zachowań porządnych tj. Posłuszeństwo i zasad moralnych.

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Poglądy i filozofia

Postautor: observer » pn gru 27, 2021 8:19 pm

Nihilista egzystencjalny i egalitarysta społeczny w jednym.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości