Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Ogólnie o osobowości schizoidalnej.
Ashwagand
Posty: 37
Rejestracja: wt lis 06, 2018 7:22 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: Ashwagand » pn lip 29, 2019 4:32 pm

Jestem ciekawy czy powiedzieliście komuś o swojej OS?

O mnie wiedzą tylko dwie bliskie znajome z ktorymi znamy się od wielu lat.

Rodzina, tak samo jak osoby w pracy nic nie wiedzą.

redroom

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: redroom » pn lip 29, 2019 5:02 pm

Pojawia się pytanie, czy niepowiedzenie o OS jest równoznaczne z tym, że ktoś o tym nie wie? Niektórzy ludzie są świetnymi obserwatorami. Jak ktoś ze mną dłużej przebywa, ten może poznać moje cechy charakteru. A z nich wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Ashwagand
Posty: 37
Rejestracja: wt lis 06, 2018 7:22 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: Ashwagand » pn lip 29, 2019 5:13 pm

Z mojego otoczenia nikt nie potrafi wyciągnąć wniosków.

np. w poprzedniej pracy dwukrotnie usłyszałem że miałem opinię osoby która "nikogo nie lubi" :D

A tam lubiłem wszystkich z tym że nie miałem ochoty na wspólne, śniadania, grille, itd.

Nie miałem pojęcia że ludzie odczytywali to jako afront do nich samych.

Ale nie o to chodzi w moim pytaniu tylko o to przed kim zrobiliście "coming out" :)
Ostatnio zmieniony pn lip 29, 2019 5:26 pm przez Ashwagand, łącznie zmieniany 1 raz.

redroom

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: redroom » pn lip 29, 2019 5:20 pm

Informacja zwrotna w postaci bycia uznanym za osobę, która "nikogo nie lubi", może świadczyć, że właśnie takie wnioski wyciągnęli.

redroom

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: redroom » pn lip 29, 2019 5:28 pm

Ashwagand pisze:
pn lip 29, 2019 5:13 pm
Ale nie o to chodzi w moim pytaniu tylko o to przed kim zrobiliście "coming out" :)
Nie mam zdiagnozowanego OS, ale można powiedzieć, że tak, bo nie ukrywam swoich cech charakteru.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: Ari » pn lip 29, 2019 6:02 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 6:11 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: chudzielec » pn lip 29, 2019 8:55 pm

Wy wiecie.

Nie mam nikogo innego komu miałbym powiedzieć. Zresztą po co?

redroom

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: redroom » pn lip 29, 2019 9:21 pm

Ari pisze:
pn lip 29, 2019 6:02 pm
Na razie nie widzę potrzeby by dalej dzielić się tą informacją, ale nie zamierzam jej też ukrywać.
chudzielec pisze:
pn lip 29, 2019 8:55 pm
Zresztą po co?
Chociażby po to, aby nie tracić mnóstwa czasu na budowanie dystansu między sobą a otoczeniem i pozwolić sobie na spontaniczne kontakty.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: chudzielec » pn lip 29, 2019 9:32 pm

redroom pisze:
pn lip 29, 2019 9:21 pm
Chociażby po to, aby nie tracić mnóstwa czasu na budowanie dystansu między sobą a otoczeniem i pozwolić sobie na spontaniczne kontakty.
Myślę że tego typu problemy nie obchodzą ludzi poza bliskimi, rodziną.
Tak wiec sorry ale nie wypale sobie schizoidalnego znamienia na czole mówiąc o ty byle komu.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: Inna » pn lip 29, 2019 9:33 pm

Ja zdiagnozowałam mojego eks choć nie miałam wtedy pojęcia, ze coś takiego istnieje. Skleiłam do kupy kilka faktów, poczytałam i wyłożyłam karty na stół. Nie nazywał tego wcześniej ale przyznał racje, ze jest ...kotem :D Te cechy są odczuwalne w bliższych relacjach i nie trzeba być psychologiem, żeby skumać. Nie ma ich tez co ukrywać dla dobra obu stron. Ja nazwałam dlatego, żeby zrozumieć skąd pewne zachowania się biorą i jak reagować. Z drugiej strony nazywanie i przyklejanie łatki to jak samospełniające się proroctwo ( jestem kotem to muszę miałczeć). Może czasem dobrze jak ktoś spojrzy na nas przez inny pryzmat, nie tylko zaburzenia?

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: Inna » pn lip 29, 2019 9:39 pm

Chudzielec nie wypalaj nic na czole. Dla byle kogo nie warto, to fakt. Jak znajdzie się natomiast ktoś, komu zależy na bliższym poznaniu Cię to sam skuma i zapyta. Wtedy wal wprost :wink: takie moje zdanie ...

redroom

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: redroom » pn lip 29, 2019 9:41 pm

chudzielec pisze:
pn lip 29, 2019 9:32 pm
Myślę że tego typu problemy nie obchodzą ludzi poza bliskimi, rodziną.
Tak wiec sorry ale nie wypale sobie schizoidalnego znamienia na czole mówiąc o ty byle komu.
Użytkownicy forum to dla Ciebie bliscy czy rodzina? Tutaj nie chodzi o to, żeby każdej nowo poznanej mówić, że ma się stwierdzoną OS, ale starać się nie ukrywać tego, jak widzi się świat.

redroom

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: redroom » pn lip 29, 2019 9:44 pm

Inna pisze:
pn lip 29, 2019 9:33 pm
Ja zdiagnozowałam mojego eks choć nie miałam wtedy pojęcia, ze coś takiego istnieje. Skleiłam do kupy kilka faktów, poczytałam i wyłożyłam karty na stół. Nie nazywał tego wcześniej ale przyznał racje, ze jest ...kotem :D Te cechy są odczuwalne w bliższych relacjach i nie trzeba być psychologiem, żeby skumać. Nie ma ich tez co ukrywać dla dobra obu stron. Ja nazwałam dlatego, żeby zrozumieć skąd pewne zachowania się biorą i jak reagować. Z drugiej strony nazywanie i przyklejanie łatki to jak samospełniające się proroctwo ( jestem kotem to muszę miałczeć). Może czasem dobrze jak ktoś spojrzy na nas przez inny pryzmat, nie tylko zaburzenia?
Ale może to nie OS, ale po prostu lęk przed zaangażowaniem w trwały związek, opisany chociażby w książce "Mężczyźni, którzy nie potrafią kochać"?

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: Ari » pn lip 29, 2019 9:51 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 5:41 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

redroom

Re: Kto wie o Waszej osobowości schizoidalnej?

Postautor: redroom » pn lip 29, 2019 9:58 pm

Ari,

Różnica jest zasadnicza. Osoba z OS ma lęk przed zaangażowaniem w trwały związek, ale nie każda osoba z takim lękiem ma OS. Ponadto zazwyczaj osoby z takim lękiem wchodzą w związki, prowadzą aktywne życie zawodowe lub towarzyskie.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości