Osobowość

Ogólnie o osobowości schizoidalnej.
Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Osobowość

Postautor: Ari » wt lip 16, 2019 10:49 am

.
Ostatnio zmieniony sob cze 18, 2022 7:05 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Osobowość

Postautor: chudzielec » wt lip 16, 2019 11:25 am

"JA" jako zjawisko psychologiczne to manifestacja procesów zachodzących w mózgu.
Analogicznie obraz na ekranie komputera jest emanacją procesów zachodzących w procesorze, pamięci.

Można to też rozumieć jako wielki kokpit w którym są wyświetlane rożne wskazania pomiarów fizycznych otoczenia (zmysły) i systemów wewnętrznych samego samolotu (ciało). Jest łączność z innymi samolotami, systemy ich wykrywanie i rozgłaszania własnej pozycji (umiejętności społeczne).

Steruje tym system sprzężeń zwrotnych miedzy parametrami mający utrzymać wszystko w równowadze (pilot albo AI).
To jest właśnie manifestacja "JA".

Metafora czysto materialistyczna.

W takim rozumieniu "JA" bardzo "słabo istnieje" i jest delikatne. Tak jak dane w komputerze są czymś na granicy materialności - stanem elektronów, pól magnetycznych czy fal radiowych.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Osobowość

Postautor: Ari » wt lip 16, 2019 11:48 am

.
Ostatnio zmieniony sob cze 18, 2022 7:05 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Fragen
Posty: 257
Rejestracja: wt cze 12, 2018 8:29 am

Re: Osobowość

Postautor: Fragen » śr lip 17, 2019 2:30 pm

Nie tylko schizoidów ale wszelkich zaburzeń osobowości. Zaburzenie osobowości bowiem to nic innego jak utrata wewnętrznego kontaktu z ja czyli autentycznymi emocjami. Dla przykładu- siedzę na spotkaniu i wydaje się że dobrze się bawię. Chcialam na nie iść itp. Nie wiem natomiast bo to odrzucam że potwornie się boję ponieważ noszę w sobie strach np przed oceną ośmieszeniem traumę niemowlęca itp a na dodatek jest zła na te osoby ze mi nie pomagają poczuć się lepiej. Tego jednak swiadoma nie jestem. W efekcie po spotkaniu czuję się raczej w dole niż w górze i na dodatek na następne wcale nie chce iść i jeszcze boli mnie głowa. Pójdę jednak bo np wydaje mi się rozumowo że powinnam żeby ludzie nie myśleli ze jestem dziwna a te dziwne uczucia raczej mnie ośmieszają wiec spycham je do podświadomości . To jest właśnie utrata kontaktu z ja.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Osobowość

Postautor: chudzielec » śr lip 17, 2019 4:54 pm

Nie wydaje mi się że ciągły lot przez życie na ślepo, "nie wiedzenie czego się chce" jest fajne.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Osobowość

Postautor: Ari » śr lip 17, 2019 6:41 pm

.
Ostatnio zmieniony sob cze 18, 2022 7:06 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Osobowość

Postautor: Inna » śr lip 17, 2019 9:13 pm

Jesteśmy częścią ekosystemu i każdy nawet drzewo czegoś potrzebuje. Ono żeby żyć i się rozmnażać walczy z innymi drzewami rozbudowując system korzeniowy. Walczy cały swój żywot, o tlen, miejsce, czy wodę. Niewykluczone, ze usychające „czuje” w jakimś sensie dyskomfort. Nie potrzebuje natomiast drugiego drzewa, żeby się rozmnażać a człowiek potrzebuje do tego drugiego człowieka. Tak nas natura sprytnie stworzyła i stad te nasze damsko męskie różnice. Czujesz dyskomfort, bo nie zaspokajasz potrzeby a jedynie ja wypierasz. Moje życie nabrało totalnie innych kolorów i sensu jak urodziłam córkę.

Wiesz dlaczego zebry są szczęśliwsze od ludzi ? Bo one żyją w wiecznym napięciu, ze zeżre je lew. Codziennie na jej oczach ginie koleżanka. Co robi zebra ? Po kilku sekundach zapomina o tym, ze przed chwila była świadkiem rzezi niewiniątek. Wraca na łąkę i szczęśliwa żre dalej trawę, tak jakby nigdy nic. Jak tego nie zrobi to nie będzie miała siły uciekać i następnym razem lew zeżre ją :lol:

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Osobowość

Postautor: Ari » śr lip 17, 2019 9:54 pm

.
Ostatnio zmieniony sob cze 18, 2022 7:06 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Osobowość

Postautor: Inna » śr lip 17, 2019 10:27 pm

Nigdy nie widziałem by drzewa ze sobą walczyły :lol:
To chyba cię do lasu zabrać muszę :wink:
Każde drzewo, które żyje na wolności ma tlen, miejsce i wodę pod dostatkiem.
Na jakiej podstawie tak sądzisz ? Patrz Pkt 1. Nawet te w lesie czasem rosną za blisko. Żeby jedno mogło żyć inne usycha.
Wchodzimy w sferę domysłów.
Przecież ty tez ciagle się domyślasz ze jesteś, ze żyjesz, ze chcesz albo nie. Co w tym złego ? Nic nie jest pewne na 100 % a Kopernik podobno była kobieta :lol:
Nie każdy człowiek czuje potrzebę rozmnażania się (patrz użytkownik o nazwie: WastedReincarnation)
Ta a jakoś na tindera się logowałeś i w tematach seksu bardzo się ożywiłeś :lol:
Na ogół nie wypieram swoich potrzeb.
Na ogół nie wiem jakie mam potrzeby.
Co by musiało się zdarzyć, żebyś uwierzył, ze je masz ?

Polecam książkę, która cytowała Fragen „powrót do swego wewnętrznego domu” powinieneś znaleźć tam trochę „siebie „ i odpowiedzi czemu tak jest a nie inaczej. Ja właśnie czytam. Jak skończę to dostaniesz z dedykacja 8)
Skomentowałbym, ale nie chcę się przekomarzać ;)
Urocze to twoje przekomarzanie ...
Zebry nie myślą, nawet jakby chciały, dlatego -masz rację- nie żyją w ciągłym napięciu (no chyba, że człowiek się nimi "zajmuje")
To nie myśl i zacznij żreć trawę :lol:

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Osobowość

Postautor: chudzielec » śr lip 17, 2019 10:42 pm

Zrób eksperyment i nie jedz nic przez 2-3 doby minimum a jak nie chce ci się czekać to oddech wstrzymaj ile tylko dasz rade. Tak się można łatwo przekonać ze nawet schizoid ma potrzeby i bardzo chce je realizować.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Osobowość

Postautor: Inna » śr lip 17, 2019 10:56 pm

Zrób eksperyment i nie jedz nic przez 2-3 doby minimum a jak nie chce ci się czekać to oddech wstrzymaj ile tylko dasz rade. Tak się można łatwo przekonać ze nawet schizoid ma potrzeby i bardzo chce je realizować.
👍

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Osobowość

Postautor: Ari » śr lip 17, 2019 11:08 pm

.
Ostatnio zmieniony sob cze 18, 2022 7:06 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Osobowość

Postautor: chudzielec » śr lip 17, 2019 11:19 pm

Widuje czasami ciała bez "ja" ale nigdy nie widziałem "ja" bez ciała.

Płomień świecy nie jest świecą ale bez niej nie istnieje.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Osobowość

Postautor: Ari » śr lip 17, 2019 11:38 pm

.
Ostatnio zmieniony sob cze 18, 2022 7:06 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Osobowość

Postautor: chudzielec » czw lip 18, 2019 6:26 am

W sumie przyznaje racje. Skoro nikt nigdy nie widział "ja" to istnieje tylko ciało.

Tylko czym się różni martwe ciało od żywego?


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości