W jakim celu piszecie na forum?

Ogólnie o osobowości schizoidalnej.
KAMIL
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 08, 2018 10:35 am

W jakim celu piszecie na forum?

Postautor: KAMIL » czw wrz 20, 2018 6:30 pm

Witam!

Zastanawiam się, dlaczego udzielacie się na forum, jakie potrzeby Was do tego skłaniają? Ja osobiście chcę poradzić sobie z problemem schizoidalnym, tzn. pragnę poprawić swoje funkcjonowanie w środowisku społecznym. Chcę mieć możliwość wchodzenia w bliższe relacje.

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: W jakim celu piszecie na forum?

Postautor: observer » czw wrz 20, 2018 7:22 pm

Ciężko powiedzieć tak naprawdę. Gdy dowiedziałem się, że jestem schizoidem od psychiatry (wcześniej nie wiedziałem nawet, że taki termin/jednostka chorobowa istnieje) zacząłem szukać na ten temat w internecie i znalazłem m.in. to forum. Najpierw długo czytałem, bo byłem ciekawy, jak w życiu radzą sobie ludzie o podobnej osobowości do mojej. Niedawno zacząłem pisać, ale w sumie sam nie wiem dlaczego, może chciałem zostawić jakiś ślad, może napisać jak to wygląda z mojej perspektywy, a może to coś w rodzaju poszukiwania ludzi chociaż trochę podobnych do mnie (zawsze miałem kłopot z dopasowaniem się do jakiejkolwiek grupy).
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: W jakim celu piszecie na forum?

Postautor: fifikse » czw wrz 20, 2018 7:27 pm

...
Ostatnio zmieniony czw mar 14, 2024 9:23 pm przez fifikse, łącznie zmieniany 1 raz.

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: W jakim celu piszecie na forum?

Postautor: zima » pt wrz 21, 2018 5:17 pm

Ja chciałam należeć do jakiejś grupy.

fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: W jakim celu piszecie na forum?

Postautor: fifikse » pt wrz 21, 2018 8:19 pm

...
Ostatnio zmieniony czw mar 14, 2024 9:22 pm przez fifikse, łącznie zmieniany 1 raz.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: W jakim celu piszecie na forum?

Postautor: chudzielec » pt wrz 21, 2018 8:36 pm

Czasem lubię podyskutować intelektualnie, poznać zdanie innych na pewne moje myśli lub po prostu gdzieś się wyżalić jednocześnie uświadamiając sobie że jest wiele osób podobnych do mnie. Raz to przygnębia a raz trochę podbudowuje.
Ostatnio zmieniony czw sty 03, 2019 1:53 pm przez chudzielec, łącznie zmieniany 1 raz.

Pepeiks
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 01, 2019 5:12 pm

Re: W jakim celu piszecie na forum?

Postautor: Pepeiks » śr sty 02, 2019 11:57 pm

ja w sumie jeszcze nie próbowałam w ten sposób, żeby nawiązać kontakt z kimś podobnym... Inne niestety nie przetrwały relacje jak już gdzieś z kim próbowałam nawiązać kontakt (w jakiejś grupie ludzi :p )

Brittany
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 07, 2019 3:56 pm
Lokalizacja: Znienacka :D

Re: W jakim celu piszecie na forum?

Postautor: Brittany » wt sty 08, 2019 4:32 am

Ja pisze na forach, bo lubie, i chce zawrzec jakies znajomosci netowe :)

W
Posty: 624
Rejestracja: sob lip 04, 2015 12:00 am

Re: W jakim celu piszecie na forum?

Postautor: W » pt sty 18, 2019 3:01 am

KAMIL pisze:
czw wrz 20, 2018 6:30 pm
Zastanawiam się, dlaczego udzielacie się na forum, jakie potrzeby Was do tego skłaniają?

Zastanawiałem się nad tym. Wydaje mi się, że głównie z dwóch przyczyn:
- dlatego, że mogę tutaj, w pewnym stopniu, przetestować bezpiecznie kim jestem
- dlatego, że istotnie skorzystałem z wrzucanych i podsuwanych przez ludzi tu i ówdzie, w różnych obskurnych miejscach internetu, treści, i mogę się teraz w pewnym sensie odwdzięczyć podsuwając to co i tak przeglądam, dlatego praktycznie „zawładnąłem” „ciekawymi materiałami”.

Natalia
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 27, 2019 11:47 am

Re: W jakim celu piszecie na forum?

Postautor: Natalia » ndz sty 27, 2019 6:40 pm

Szukam podbudowania poprzez udowodnienie sobie, ze istnieja jeszcze ludzie inteligentni majacy wglad w siebie a nie piszczacy na widok piwska przy barze. Milo byloby spotkac szczerych chamow jak ja. Mialabym mozliwosc, by zeszla ze mnie nieco odpowiedzialnosc za nonkonformistyczne postawy wzgledem innych, ignorujace sporadycznie przebijajace sie przejawy empatii, nazywanie rzeczy po imieniu, dawanie rzeczowych informacji zwrotnych wprawiajacych innych w dyskomfort emocjonalny.

fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: W jakim celu piszecie na forum?

Postautor: fifikse » ndz mar 03, 2019 9:03 pm

...


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości