Czy jesteście religijni?

Ogólnie o osobowości schizoidalnej.
hotaru27

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: hotaru27 » wt gru 19, 2017 10:45 pm

chudzielec pisze:
sob maja 07, 2016 4:23 pm

Tylko że czasami widzę jakby dziwne znaki, nieprawdopodobne drobiazgi. (2-3 razy w roku)
Chodzę po mieście załamany bez sensu i coś znajduje, ktoś dzwoni albo dzieje się coś dziwnego.
Czasem się później zastanawiam czy to wydarzyło się naprawdę.

Można powiedzieć że wierze w coś w rodzaju losu, przeznaczenia.
Co ma być to będzie nieważne co będę robił.
Myślę, że mam podobnie z tym, że ja uważam się za wierzącą. Wiele rzeczy w Kościele Katolickim mi nie odpowiada (w tym obecny papież), ale wierzę w chrześcijańskiego Boga, a przynajmniej staram się w niego wierzyć. Szczerze powiedziawszy nie czuję jego obecności w swoim życiu tak na co dzień, ale zdarzają mi się różne dziwne sytuacje dla mnie niewytłumaczalne w żaden inny sposób. Był czas, że nienawidziłam Boga za to, że stworzył mnie taką itp., jednak wiem, że łatwiej żyje mi się z myślą o Jego istnieniu. Wycisza moje lęki. Gdybym straciła resztki wiary, którą w sobie mam to chyba bym zwariowała. Jedynie wieczorna modlitwa pomaga mi w momentach silnego lęku w nocy. Teraz on już nie występuje, ale potrafiłam wręcz dusić się ze strachu, jakby mnie coś dławiło, zaciskało mi się na gardle od środka, cofanie się języka, niewyobrażalne przerażenie, wrażenie, że coś się do mnie zbliża, chodzi po moim pokoju, mimo, że niczego nie byłam w stanie dostrzec, raz miałam wrażenie, że coś szepcze moje imię. Brrrrr

Na początku tego roku zastanawiałam się czy nie warto byłoby pójść do spowiedzi albo chociaż do kościoła w niedzielę z samego rana i któregoś dnia patrząc przed siebie na tle zasłon zauważyłam dwie 24. Zdarza mi się widywać twarze, czaszki na różnych powierzchniach, tkaninach, ale z liczbami to był pierwszy raz, więc mnie to zaciekawiło. Podeszłam do kalendarza i 24 wypadał wtedy w niedzielę:D Miewałam też różne sny, raz zgubiłam się i wciąż wracałam pod ten sam kościół, jakbym tkwiła w jakimś labiryncie itd. Może to czysty przypadek, ale poczułam jakby coś mnie pchało do kościoła. Wyspowiadałam się, ale nie poczułam ulgi. Dawniej po zawsze czułam się tak lekko. Przez jakiś czas zmuszałam się by chodzić rano do kościoła, ale czułam się tam obco, robiło mi się słabo. Jakby Boga tam nie było. Szczerze powiedziawszy realniejszy wydaje mi się w moich rozmowach z Nim.

Co do egzorcyzmów to moja babcia jakiś czas temu twierdziła (myślę, że wciąż twierdzi:D:D:D), że by mi się przydały. Różne rzeczy brałam pod uwagę, ale ja lubię pić święconą wodę i jeść opłatki, więc chyba tak nie do końca z tym rzekomym opętaniem:D:D:D. Chociaż fajnie byłoby przejść jeden egzorcyzm i móc czuć się dobrze, normalnie, stać się nagle normalnym:D. Ale życie nie jest takie proste, czyż nie:D

Lenke
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 3:14 pm

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: Lenke » czw lut 15, 2018 8:37 pm

Nie będę oryginalna - jestem agnostykiem :)

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: observer » pt sie 24, 2018 2:44 pm

jestem agnostykiem i antyklerykalem. na dobra sprawe nie obchodzi mnie w ogole, czy bog istnieje, bo i tak nie bylbym jego poddanym i wyznawca. mam bardzo silna niechec, wrecz nienawisc do wszelkich form wladzy, poddanstwa, hierarchii i kontroli.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

KP24
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 05, 2018 2:06 am

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: KP24 » sob wrz 08, 2018 2:43 am

Jestem wierzący. Czy religijny? Z tym bywa różnie.

fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: fifikse » sob wrz 08, 2018 11:31 am

...
Ostatnio zmieniony czw mar 14, 2024 9:28 pm przez fifikse, łącznie zmieniany 1 raz.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: Ari » ndz lip 21, 2019 12:10 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 5:36 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Vorenus
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 30, 2018 1:27 pm

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: Vorenus » ndz lip 21, 2019 12:37 pm

Pochodzę w takiej mocno religijnej rodziny. Taki prymitywny ludowy katolicyzm.
Nie czuję związku z żadną religią, ale ta tematyka mocno mnie interesuje.
Chrześcijaństwo bardzo sobie cenię, ale taki w czystej postaci, nauki Chrystusa z Ewangelii.
Niestety w KK nie zostało prawie nic z tego przesłania...
solus contra omnes

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: chudzielec » ndz lip 21, 2019 12:41 pm

WastedReincarnation pisze:
ndz lip 21, 2019 12:10 pm
Religia stała mi się obojętna.
Miałem podobnie.

Można powiedzieć że uznaje dekalog ale odrzucam metafizykę

markotny
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 5:23 pm

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: markotny » ndz lip 21, 2019 3:56 pm

Czuje sie zupelnie niereligijny i zupelnie niewierzacy. Jedyna "metafizyka" jaka odczuwam to uczucie skrajnego determinizmu zycia, braku realnego wplywu na nie i poczucie iluzji wolnej woli, ktorą mozg oszukuje mnie bym nie czul sie juz zupelnie zle :-)

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: Ari » ndz lip 21, 2019 4:00 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 5:36 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

markotny
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 5:23 pm

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: markotny » ndz lip 21, 2019 4:08 pm

Ja bym sie z tego nie cieszyl. Parafrazujac wybor Neo z Matrixa, wolalbym wziac niebieska pigulke i zyc w nieswiadomosci ;-)

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: Ari » ndz lip 21, 2019 4:11 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 5:37 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: Inna » ndz lip 21, 2019 7:19 pm

Ja wierze w mój mózg :wink: Dziś kościół to politycy. Nie mam natomiast nic przeciwko wierzącym. Znam przypadki w których wiara pomogła ludziom przetrwać ciężkie chwile i stać się lepszym ludźmi.

CuowiekZebra
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 05, 2019 9:41 am

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: CuowiekZebra » pn lip 22, 2019 8:09 am

Ciężko powiedzieć. Z jednej strony nie wierzę w nic (determinizm, brak pełnej wolnej woli etc), z drugiej, jakoś mam ciągoty to wierzenia w coś. Najbliższe w co bym uwierzył to krzyżówkę wczesnego buddyzmu (jego 'mechanika') a bóstwo Chrześcijańskie.

Religijny nie jestem jednak miewam przebłyski wiary w coś (mistycyzm to za dużo powiedziane). Summa summarum jest mi to obojętne. Mój Bóg jest trollem...
ale mam nadzieję, że nie nekromantą :p
Nikt nie ma racji :twisted:

Ashwagand
Posty: 37
Rejestracja: wt lis 06, 2018 7:22 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Czy jesteście religijni?

Postautor: Ashwagand » pn lip 29, 2019 6:01 pm

Wierzę w "Wyższą" istotę lub istoty ale nie jestem osobą religijną.

Nie identyfikuję się też z żadną religią.

Nie ukrywam że żałuję ...

W dzieciństwie dobrze się czułem w kościele. W domu natomiast wierzyłem że z obrazka spogląda na mnie Jezusek czy Maryja którzy płaczą w niebie jak podjadłem kabanosa w piątek :D

Pomimo bezsensu i irracjonalności nadawało to życiu jakiś ... sens.

No i człowiek należał do jakieś wspólnoty z którą mógł się identyfikować.

W czasach szkoły średniej byłem "poszukującym" dzięki czemu w moich okolicach znają się mnie w prawie każdej świątyni, itd. Nie żałuję bo poznałem dzięki temu parę religii i wyznań. Wiem też dzięki temu że z żadną religią nic mnie nie łączy.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości