Dziwactwa i objawy

Ogólnie o osobowości schizoidalnej.
chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Dziwactwa i objawy

Postautor: chudzielec » śr kwie 29, 2020 5:45 pm

jeniknal pisze:
śr kwie 29, 2020 5:10 pm
mocnej pojedynczej drgawki.
U mnie to raczej jakby uwolnienie napięcia. Jakby zerwanie napiętej struny.

Schizoborder
Posty: 203
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:20 am

Re: Dziwactwa i objawy

Postautor: Schizoborder » śr kwie 29, 2020 9:26 pm

Och, ja często mam tak, że myślę o czymś innym, gdy ktoś coś gada, ale żeby ładnie i zgrabnie wybrnąć, to zmieniam temat. Dziwactwa? Za każdym razem gdy wchodzę do pokoju lokatorki, to latam wzrokiem po wszystkim, ale nie po niej, ma za dużo pierdół, dzbanków i innych ozdób. Potrafię mówić do niej jednocześnie latając wzrokiem po tym wszystkim, właściwie zawsze latam wzrokiem i gdy oczekuję odpowiedzi zatrzymuję się na oczach :). Dalej jakieś dziwności? Gapię się bez skrępowania na ludzi i wszystko, przestałam się z tym ukrywać i unikać, taka moja natura. Mam czasami pierdolca, coś w stylu obsesyjnej perfekcyjności, ale tylko jeśli chodzi o moje rzeczy, innych nie tknę. Mam coś w stylu nawet nie wiem jak to nazwać, wyładowania padaczkowego? pierdolca aktualnej chwili? wyżycia się?, że jak coś robię, to wpadam w dziwny stan, chwilowa psychoza, nie potrafię tego opisać, robię to gdy jestem sama, nikt tego jeszcze nie widział. Jak byłam mała to się jawnie masturbowałam. Nie wiedziałam, że to to. Tzw. skakanie pozwalało mi rozładować napięcie, myślę, że gdyby mi ktoś uświadomił co robię, to może przestałabym, kto wie. Jak teraz zdaję sobie z tego sprawę, to jest to dla mnie dziwne, nikogo nie obeszło, co dziecko robi? Do mnie to niedawno dotarło, a teraz to trochę roztrząsam. Jeszcze dziwności... Ja mogę się gapić w oczy, ktoś inny mi nie może, spuszczam wzrok. To wszystko na ten moment.

i.j
Posty: 132
Rejestracja: czw sty 09, 2020 6:52 pm

Re: Dziwactwa i objawy

Postautor: i.j » śr kwie 29, 2020 10:53 pm

.
Ostatnio zmieniony śr lip 29, 2020 11:47 am przez i.j, łącznie zmieniany 1 raz.

Niezgodna
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 15, 2020 8:42 am

Re: Dziwactwa i objawy

Postautor: Niezgodna » czw kwie 30, 2020 12:31 pm

Nie mam problemu z patrzeniem w oczy. Kiedy z kimś rozmawiam to nie zwracam uwagi na wygląd ale zapamiętuję niektóre fragmenty rozmowy, takie bardziej szczególne. Nie pamiętam koloru ubrania, czy była w spodniach czy w sukience, fryzury, imion nowo poznanych osób itp. Ale pamiętam np. że powiedziała "nie lubię mojego brata","nigdy nie byłam w Krakowie". Takie informacje zapamiętuję na lata. Zdarza się że to im wypominam jak później mówią coś innego.
Pamiętam tylko kilka osób z którymi chodziłam do liceum. Wpadło mi do ręki zdjęcie że szkoły i tylko kilka imion pamiętam o reszcie zapomniałam że wogóle byli w mojej klasie. Może cztery osoby z imienia, nazwisk nie pamiętam. Na 38 osób.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Dziwactwa i objawy

Postautor: Ari » czw kwie 30, 2020 12:37 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 1:29 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Niezgodna
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 15, 2020 8:42 am

Re: Dziwactwa i objawy

Postautor: Niezgodna » czw kwie 30, 2020 3:32 pm

Też tak mam.

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Dziwactwa i objawy

Postautor: observer » wt gru 28, 2021 11:20 am

Takim śmiesznym dziwactwem, które mam już od dawna, ale w sumie coraz rzadziej jest to, że w "zabawie" (mam świadomość, że to fikcja) wyobrażam sobie, że jakaś konkretna osoba mnie właśnie obserwuje (nieważne, czy metafizycznie, czy przez jakieś urządzenie) i przez chwilę staram się zachowywać tak, jak ta osoba chciałaby mnie widzieć, przypodobać się jej. Idiotyczne to :-P. Szczególnie że w życiu realnym nie bardzo mnie obchodzi, co kto o mnie myśli.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości