Macie jakieś hobby?

Ogólnie o osobowości schizoidalnej.
zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: zima » czw paź 21, 2021 12:34 pm

W sumie na punkcie moich hobby mi za bardzo odbija i nakupuję pełno rzeczy, a potem one leżą. Teraz kupiłam formę do robienia domina z żywicy (która mi się już zresztą wyrobiła), zrobiłam kilka kompletów, a sprzedał mi się ino jeden. I co ja z tym fantem robię? Planuję zakup form do szachów...

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: observer » sob gru 11, 2021 11:10 am

Zazdroszczę osobom, które mają jakiekolwiek hobby. Mnie wszystko męczy, wydaje mi się bezcelowe i bezwartościowe.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: observer » sob gru 11, 2021 11:11 am

zima pisze:
czw paź 21, 2021 12:34 pm
sprzedał mi się ino jeden
Próbujesz zarabiać na rękodziele? Pytam, bo to jeden z moich nielicznych pomysłów na to, by coś zarobić...
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: zima » sob gru 11, 2021 2:55 pm

observer pisze:
sob gru 11, 2021 11:11 am
Próbujesz zarabiać na rękodziele? Pytam, bo to jeden z moich nielicznych pomysłów na to, by coś zarobić...
Tak, jako działalność nierejestrowa. Teraz już przyda się aktualizacja poprzedniego posta, bo kompletów domino już trochę poszło, najlepiej natomiast schodzą mi podstawki pod telefon/tablet.
W sumie nie jest łatwo z tym zacząć, trzeba umieć w reklamę albo mieć znajomych, którzy ogarną ją za Ciebie. Mi bardzo pomogło parę osób i teraz, przynajmniej chwilowo, nie narzekam na brak zamówień.
Ciekawa jestem jak będzie z szachami, bo z powodu kosztów wytworzenia brałabym za nie dużo - aż 200 zł.
W każdym razie na początek najlepiej zacząć od tego, co będzie wymagać małego nakładu finansowego z Twojej strony, a wiesz, że będzie na to spory popyt. No i warto szanować siebie, swoją pracę i nie sprzedawać tego zbyt tanio.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: chudzielec » sob gru 11, 2021 3:16 pm

Niby mam hobby którym jest radiotechnika (radio programowe) i cyfrowe przetwarzania sygnałów.
Jednak często nie robię nic tygodniami w tym temacie.

Jakiś czas temu robiłem na mała skale dropshiping.
Zamawiałem z Chin 2-3 razy więcej niż potrzebowałem rożnych części elektronicznych, przejściówek, kabli.
Nadmiarowe sprzedawałem na allegro po minimalnych cenach krajowych co zazwyczaj było 30-50% drożej niż kupiłem.
Tym sposobem to co zostawało dla mnie było "za darmo" a czasem pojawiał się tez drobny zysk.

Niestety to wszystko leży i nic mi się nie chce z tym robić.

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: observer » sob gru 11, 2021 3:52 pm

Słyszałem o nierejestrowanej, całkiem dobra opcja, by zarobić max. te 1400 zł (chyba tyle jest obecnie). Jak Ci pomogli wystartować to rzeczywiście dobrze, ja w sumie jedyny pomysł, jaki bym miał to wystawianie tego na jakichś allegro\olx\innych serwisach :\

Dropshipping zawsze mnie przerażał, głównie dlatego, że trzeba nawiązywać bezpośrednią dyskusję z klientem, czasami też mają pretensje różne itp.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: chudzielec » sob gru 11, 2021 4:02 pm

observer pisze:
sob gru 11, 2021 3:52 pm
Dropshipping zawsze mnie przerażał, głównie dlatego, że trzeba nawiązywać bezpośrednią dyskusję z klientem, czasami też mają pretensje różne itp.
Tak ale na szczęście może z 10% klientów sprawia problemy.
Trzeba se z góry nastawiać na to że będzie źle raz na jakiś czas.

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: zima » sob gru 11, 2021 5:22 pm

observer pisze:
sob gru 11, 2021 3:52 pm
Słyszałem o nierejestrowanej, całkiem dobra opcja, by zarobić max. te 1400 zł (chyba tyle jest obecnie). Jak Ci pomogli wystartować to rzeczywiście dobrze, ja w sumie jedyny pomysł, jaki bym miał to wystawianie tego na jakichś allegro\olx\innych serwisach :\

Dropshipping zawsze mnie przerażał, głównie dlatego, że trzeba nawiązywać bezpośrednią dyskusję z klientem, czasami też mają pretensje różne itp.
Ogólnie te 1400 zł to nie jest zarobek, a przychód, więc nie jest to takie super, ale na początku i tak nie zrobisz więcej. Można też ogłaszać się na fejsie. Zakładasz tam stronę, dołączasz do wszystkich możliwych grup do sprzedaży rękodzieła (dobre są takie, które pozwalają na zamieszczanie linka do strony w ogłoszeniu) i wtedy możesz szaleć. Siostra się tak dorabia, bo ona ma małą firmę, więc warto.

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: observer » sob gru 11, 2021 7:05 pm

Tak, to prawda, przychód. Z tego, co czytałem, to od 2022 ma być już 1505 zł. Wszystko zależy od tego jakie są koszta materiałów w stosunku do wycenionych produktów gotowych. Ja to się zastanawiałem na dwoma branżami: tekstylia (mam pewne doświadczenie w szyciu), drewno (nie mam żadnego, ale wydaje mi się, że to by lepiej schodziło, bo mniej osób to robi). Tak, na FB też się można reklamować niby, ale można też wyłapać bana czy jakąś blokadę (od samego FB) itp.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: zima » sob gru 11, 2021 11:09 pm

observer pisze:
sob gru 11, 2021 7:05 pm
Ja to się zastanawiałem na dwoma branżami: tekstylia (mam pewne doświadczenie w szyciu), drewno (nie mam żadnego, ale wydaje mi się, że to by lepiej schodziło, bo mniej osób to robi).
No z drewnem może pójść lepiej, chociaż to też kwestia ceny gotowego produktu. Wiesz jak to w Polsce.
observer pisze:
sob gru 11, 2021 7:05 pm
Tak, na FB też się można reklamować niby, ale można też wyłapać bana czy jakąś blokadę (od samego FB) itp.
Może za spamowanie albo coś podobnego. Ani ja, ani moja siostra, bana nie dostałyśmy, więc nawet nie bardzo wiem, o co chodzi. Chyba bym musiała poczytać :shock:

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: observer » ndz gru 12, 2021 10:05 am

Z tekstyliami za to taki plus, że można to robić w domu. Z drewnem to trzeba w jakiejś komórce, bo się wióry sypią i ogólny bałagan. No i większy problem przy załatwianiu surowca. a największy z motywacją :(

Co do FB to ja słyszałem, że często nakłada bany na domenę, czyli jak np. reklamujesz swoją stronę z konkretnym adresem, to potem już tego nie możesz robić. Ale nie wiem w sumie.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: zima » ndz gru 12, 2021 8:20 pm

observer pisze:
ndz gru 12, 2021 10:05 am
Z tekstyliami za to taki plus, że można to robić w domu. Z drewnem to trzeba w jakiejś komórce, bo się wióry sypią i ogólny bałagan. No i większy problem przy załatwianiu surowca. a największy z motywacją :(

Co do FB to ja słyszałem, że często nakłada bany na domenę, czyli jak np. reklamujesz swoją stronę z konkretnym adresem, to potem już tego nie możesz robić. Ale nie wiem w sumie.
No to w takim razie tekstylia górą.
Jeśli chodzi o fb, to nie ogarniam.

A moje świeżo upieczone szachy wyglądają tak:
Obrazek

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: observer » ndz gru 12, 2021 9:10 pm

Naprawdę bardzo ładnie to wygląda, tak niezwykle, jak na szachy (choć nigdy fanem szachów nie byłem).
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: zima » ndz gru 12, 2021 9:38 pm

Dzięki :) ja nawet nie umiem grać w szachy tak szczerze mówiąc, ale ponoć są popularne, a przynajmniej bardziej niż domino :P

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Macie jakieś hobby?

Postautor: observer » pn gru 13, 2021 10:09 am

Ja też niespecjalnie, ostatni raz grałem jako dziecko.

Szczerze mówiąc, to niezbyt też lubię tę grę. Kojarzy mi się z takim komputerowym analizowaniem wielu kombinacji do przodu. Nie mnie jednak potrafię docenić ładnie wykonany komplet. Widzę, że ludzie sprzedają takie na OLX, próbujesz tam też?
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość