Dziwne odczucia\halucynacje\sny itp

Ogólnie o osobowości schizoidalnej.

Czy kiedykolwiek miałeś/aś halucynacje, dziwaczne sny przechodzące w jave, omamy słuchowe?

Tak, mam bardzo czesto
2
11%
Tak, więcej niż kilkanaście razy
4
22%
Tak, sporadycznie < 10 razy
11
61%
Nie, nigdy
1
6%
 
Liczba głosów: 18

Vorenus
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 30, 2018 1:27 pm

Re: Dziwne odczucia\halucynacje\sny itp

Postautor: Vorenus » czw sty 06, 2022 6:16 pm

Ja bym to odniósł do całej mojej młodości.
Wszyscy, że to najpiękniejsze lata życia a dla mnie to był najgorszy okres w życiu. Okres, którego w zasadzie nie miałem, nie potrafiłem się wtedy odnaleźć. Rozpadły się wszystkie znajomości z dzieciństwa a nowe zbudowałem dopiero po 30.
solus contra omnes

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Dziwne odczucia\halucynacje\sny itp

Postautor: observer » czw sty 06, 2022 8:00 pm

Ja też nie mam już absolutnie żadnych znajomości z lat dziecięcych/szkolnych/nastoletnich/studenckich/wczesnej dorosłości itp.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

Gbur
Posty: 636
Rejestracja: pt sty 08, 2016 12:00 am
Kontakt:

Re: Dziwne odczucia\halucynacje\sny itp

Postautor: Gbur » sob sty 22, 2022 11:08 pm

Rzadko mam sny (albo rzadko przywiązuje do nich wagę), ale najgorsze są koszmary z zapętleniem budzenia się, które są jednocześnie snami pseudorzeczywistymi (taki termin wymyśliłem) - że śni mi się, że jestem w dokładnie tym samym miejscu w którym właśnie faktycznie śpię ( np. że leżę w pokoju na kanapie, na której rzeczywiście śpię i wnętrze tego pokoju i mieszkanie jest w tym śnie)- i nagle we śnie uświadamiam sobie, że to jest sen, po czym śni mi się że się budzę - a to jestem w kolejnej instancji tego snu. Czasem wtedy snią mi się jakieś symulowane zdarzenia niezbyt oderwane od rzeczywstości (np. niedawno śniło mi się, że pewna osoba którą znam zadzwoniła do mnie o 3 w nocy i nawet dialog z tą osobą), a czasem śnią się koszmary. Rzadko śnią mi się symulowane zdarzenia pozytywne, bardzo rzadko.

Czasem po tego typu snach mam większą klarowność tego co czuję i co normalnie jest zablokowane. Zdaję sobie sprawę z ukrytych emocji.
"Było nie ma - poszło w dym. Tylko popiół został w rękach."

observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Dziwne odczucia\halucynacje\sny itp

Postautor: observer » ndz sty 23, 2022 11:22 am

O kurcze, przypomniałeś mi o tych koszmarach z zapętleniami budzenia. Też swego czasu miałem to nagminnie, jednak, co ciekawe, nie w nocy, a już rano podczas dosypiania. Z tym że potrafiłem mieć w jednym cyklu dosłownie kilkanaście takich zapętleń. Do tego stopnia, że zaczynałem przez sen panikować, że się już nie obudzę i starałem się te przebudzenie wymusić. Gdy już wydawało mi się, że się udało, to nowa "rzeczywistość" także okazywała się snem.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości