Przywitanie

Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, napisz krótki post o sobie.
Morty
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 04, 2021 7:03 pm

Przywitanie

Postautor: Morty » czw lis 04, 2021 7:35 pm

Dzień dobry wszystkim.
Po ponad 2 latach względnie regularnego wchodzenia na forum jako gość - postanowiłem się w końcu zarejestrować i przywitać. No więc kilka słów o mnie.
Diagnozę osobowości schizoidalnej mam oficjalną - od psychiatry, do którego zgłosiłem się właśnie ciut ponad 2 lata temu podejrzewając coś zupełnie innego (i dużo poważniejszego) - a okazałem się być schizoidem (zaś problem z którym bezpośrednio przydreptałem okazał się być bardziej skutkiem stresu i przemęczenia). Dopiero wtedy po raz pierwszy zetknąłem się z pojęciem osobowości schizoidalnej - a jak już o niej potem poczytałem, to stwierdziłem, że pan doktor nie miał trudnego zadania, bo jestem chyba przypadkiem dość podręcznikowym (i sam w końcu zacząłem rozumieć z czego wynikać może cała masa rzeczy w moim życiu). W skrócie - od najmłodszych lat bardzo ograniczone życie towarzyskie (a w zasadzie jego brak - jak też brak chęci do niego), żadnych związków, kontakty (i to ograniczone) utrzymuję od wielu lat jedynie z kolegami z pracy i najbliższą rodziną - a i to bez entuzjazmu. Najszczęśliwszy jestem, gdy wszyscy dają mi święty spokój - mogę się w sumie nie odzywać przez cały dzień. To co jedynie nie pasuje do schematów łączonych z osobowością schizoidalną o których wyczytałem to fakt, że jestem pracoholikiem (z tego co czytałem, jako schizoid niekoniecznie powinienem się identyfikować tak silnie z pracą) no i krytykę przeżywam bardzo kiepsko (co też nie powinno pasować do OS). No ale cóż - najwyraźniej nie jestem idealnie czystym przypadkiem.
W każdym razie za zaproponowaną mi psychoterapię uprzejmie podziękowałem - jakoś sobie z tą moją osobowością schizoidalną życie dość wygodnie (z mojego oczywiście punktu widzenia) ułożyłem - stwierdziłem, że nie mam ochoty by około 40-ki stawiać go na głowie. Z ciekawości zaglądałem sobie na to forum - a że potrzeby do zrzeszania się nigdy nie czułem, to i się nie rejestrowałem. No ale w końcu doszedłem do wniosku, że wypadałoby dać coś od siebie, a nie jedynie żerować na czytaniu co piszą inni. Tak więc witam - i pozdrawiam (gdzie postaram się pewnie coś jeszcze kiedyś napisać - ale regularności nie gwarantuję, gdyż jak już pisałem, jestem ciężkim przypadkiem milczka :D ).

Vorenus
Posty: 152
Rejestracja: śr maja 30, 2018 1:27 pm

Re: Przywitanie

Postautor: Vorenus » sob lis 06, 2021 11:07 am

Witaj

Jestem w podobnym wieku.
Jeżeli poukładałeś sobie życie, wiesz co Ci jest, nie masz innych problemów (nerwica, depresja) - to nie widzę potrzeby psychoterapii. Po prostu żyj po swojemu i bądź szczęśliwy.
solus contra omnes


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości