Cześć

Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, napisz krótki post o sobie.
Zjawa
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 18, 2019 2:38 am

Cześć

Postautor: Zjawa » śr gru 18, 2019 2:44 pm

Jestem Piotr
Zdiagnozowano u mnie schizoida i dwóbiegunówke około w miesiące temu.
Zalogowałem się na tym forum bo źle czuję się z samym sobą.
Interesuje się genetyką oraz biochemią mózgu z naciskiem na substancje psychoaktywne których używam raczej żadko.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Cześć

Postautor: Inna » śr gru 18, 2019 6:21 pm

W kupie raźniej ... miło Cię poznać 😊

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Cześć

Postautor: Ari » śr gru 18, 2019 9:05 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 4:07 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Zjawa
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 18, 2019 2:38 am

Re: Cześć

Postautor: Zjawa » śr gru 18, 2019 11:12 pm

Kompletnie nie potrafię wyrażać emocji. Jestem w wieku w którym ludzie znajdują sobie partnerów. A ja kompletnie nie potrafię się otwożyć mimo że bardzo tego chce. Poprostu brakuje mi bliskości, tej jedynej której mógłbym pokazać jak widzę świat.

Ari
Posty: 1004
Rejestracja: pt maja 31, 2019 9:44 pm

Re: Cześć

Postautor: Ari » czw gru 19, 2019 1:02 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2022 4:08 pm przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Cześć

Postautor: Inna » czw gru 19, 2019 9:24 pm

Kto wyznacza ten wiek, w którym się tych partnerów wybiera ? Ja będąc w Twoim wieku, a nawet nieco wcześniej, wybrałam głupio. Może czasem warto poczekać, poobserwować czy nabyć doświadczenia i wtedy zdecydować świadomie ? Nie wiem co lepsze. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że udręczenie się myślami co by było gdyby, nie ma sensu. Jest jak jestem a naszym zadaniem jest zmieniać siebie na tyle by nasz świat był lepszy. Jak Twój świat będzie dla Ciebie dobry, to reszta tez się ułoży.

fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Cześć

Postautor: fifikse » pt gru 20, 2019 2:54 am

...
Ostatnio zmieniony ndz lut 25, 2024 3:14 pm przez fifikse, łącznie zmieniany 1 raz.

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Cześć

Postautor: zima » pt gru 20, 2019 6:31 pm

Inna pisze:
czw gru 19, 2019 9:24 pm
Kto wyznacza ten wiek, w którym się tych partnerów wybiera ? Ja będąc w Twoim wieku, a nawet nieco wcześniej, wybrałam głupio. Może czasem warto poczekać, poobserwować czy nabyć doświadczenia i wtedy zdecydować świadomie ? Nie wiem co lepsze. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że udręczenie się myślami co by było gdyby, nie ma sensu. Jest jak jestem a naszym zadaniem jest zmieniać siebie na tyle by nasz świat był lepszy. Jak Twój świat będzie dla Ciebie dobry, to reszta tez się ułoży.
A ja powiem, że lepiej zacząć wcześniej, żeby się nauczyć na własnych błędach i wiedzieć, kogo się wystrzegać. Cudze błędy nie pomogą ze względu na dużą indywidualność przypadków. Mój przykład - ja zaczęłam dopiero w wieku 24 lat, kiedy moi rówieśnicy już byli w którymś z kolei związku i w wieku przypadkach wreszcie ostatecznym. Teraz mam 32 lata i nie wiem, co zrobić. Chociaż u mnie winę też ponosi zbyt długie trwanie przy byłym niestety. Pierwszy związek podobno zwykle idzie do śmieci i po prostu trzeba przez niego przejść, żeby później wybrać właściwie.
Z drugiej strony otoczeniem i jego presją nie powinniśmy się przejmować, to jest prawda. Bo być z kimś, kogo się tylko lubi, żeby nikt nie kładł nam do głowy, że się ociągamy z szukaniem partnera, jest totalnie bez sensu. Nic na siłę, ale wiem, że to łatwo powiedzieć.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Cześć

Postautor: chudzielec » sob gru 21, 2019 10:24 am

Inna pisze:
czw gru 19, 2019 9:24 pm
Kto wyznacza ten wiek, w którym się tych partnerów wybiera ?
Zaczynając później ma się mniej czasu na naukę bo otoczenie (rówieśnicy) ucieka do przodu.
Teraz tak sobie myślę że dzieci i młodzież że pozwolę sobie tak powiedzieć naszego pokroju trzeba zachęcać, "terapeutować" czy nawet stręczyć do nawiązywania kontaktów z ludźmi tak jak uczy się mycia zębów czy jedzenia nożem i widelcem. Nie nauczywszy się pewnych rzeczy w wieku lat nastu czy nawet dwudziestu paru lat później pewne ścieżki są ominięte i poopada się w otchłań starokawalerstwa/panieństwa na zawsze pozostając zarośniętym, emocjonalnie nie rozdziewiczonym do głębszych relacji z ludźmi.

Nie rozumie tego normalny człowiek który tymi ścieżkami w swojej prawdziwej młodości chodził i nie rozumiesz tego i Ty Inna.
Potrafisz zapewne pojąc rozumem jednak nie sadze ze w pełni zrozumiesz. Inną drogę wybrałaś.

Psychologia rozwoju człowieka doroslego
zima pisze:
pt gru 20, 2019 6:31 pm
Mój przykład - ja zaczęłam dopiero w wieku 24 lat, kiedy moi rówieśnicy już byli w którymś z kolei związku i w wieku przypadkach wreszcie ostatecznym. Teraz mam 32 lata i nie wiem, co zrobić. Chociaż u mnie winę też ponosi zbyt długie trwanie przy byłym niestety. Pierwszy związek podobno zwykle idzie do śmieci i po prostu trzeba przez niego przejść, żeby później wybrać właściwie.
Ja wcale nie zacząłem a już jest niemal za późno. Lata płyną jak miesiące. Energii coraz mniej. Lęki rosną jak drzewa.
Jak dęby potężne nie trzydziestoletnie jak ja ale 300 letnie pomniki przyrody których wyciąć nie tylko trudno ale wręcz nie wypada.
Wkrótce już niemal tak zrosną się ze mną jak guz zrasta się z mózgiem stanowiąc jedność niemożliwe do odróżnienia.

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Cześć

Postautor: zima » ndz gru 22, 2019 2:07 am

Ponoć faceci mogą czekać z tym do 50-tki. Może jest to jakieś pocieszenie, tylko ogarnąć się trza.

Schizoborder
Posty: 203
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:20 am

Re: Cześć

Postautor: Schizoborder » ndz gru 22, 2019 10:54 am

Trza z domu wychodzić i podpatrywać chociaż. Nikt nie wie, że sobie w domku siedzisz i czekasz na miłość swojego życia.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Cześć

Postautor: chudzielec » ndz gru 22, 2019 2:01 pm

Chciałbym ale mi się nie chce.
Zjawa pisze:
śr gru 18, 2019 2:44 pm
Interesuje się genetyką oraz biochemią mózgu z naciskiem na substancje psychoaktywne których używam raczej żadko.
Genetyka ogólnie?

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Cześć

Postautor: Inna » pn gru 23, 2019 6:47 am

Zgodzę się z wami, ze mózg jest bardziej chłonny do nauki im jest młodszy. W każdym jednak wieku uczymy się nowych rzeczy, wiec powiedzenie tak już mam i się nie da, to zwyczajne pójście na łatwiznę i wymówka, żeby nie próbować.

zima
Posty: 287
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Cześć

Postautor: zima » pn gru 23, 2019 7:09 am

No ja nie piszę, że nie próbuję nic zmienić czy sie uczyć. Całe moje życie to próbowanie i nauka. A że dalej tkwię w dołku, to już jest sprawa tego, że mnie ciągle ktoś do niego wrzuca, a potem patrzy i się cieszy.

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Cześć

Postautor: Inna » pn gru 23, 2019 7:18 am

Sama się wrzucasz kochana twierdząc, ze twój ból kogoś może cieszyć.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości