Czesc,ile macie lat

Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, napisz krótki post o sobie.
observer
Posty: 507
Rejestracja: sob kwie 15, 2017 3:02 pm
Lokalizacja: woj. Lubuskie

Re: Czesc,ile macie lat

Postautor: observer » pn mar 18, 2019 11:27 am

Tak, jest to jak najbardziej możliwe, z partnerką jestem od 13 lat, jednak mam wrażenie, że moja osobowość schizoidalna rozwinęła/w pełni ukształtowała się właśnie w czasie jak już z nią byłem, a nie przed poznaniem.
"Pacjenci z osobowością schizoidalną uważają się raczej za obserwatorów świata aniżeli jego uczestników".

"Ni boga, ni pana".

GwEnDoLyN
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 19, 2019 11:00 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czesc,ile macie lat

Postautor: GwEnDoLyN » pn sie 19, 2019 11:17 pm

20 lat :wink:

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Czesc,ile macie lat

Postautor: Inna » wt sie 20, 2019 10:01 am

20 lat :wink:
To były czasy :D O boziu jaka ja stara jestem. Prawie dwa razy tyle co Ty :lol:

CuowiekZebra
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 05, 2019 9:41 am

Re: Czesc,ile macie lat

Postautor: CuowiekZebra » wt sie 27, 2019 9:47 am

Mi zostały 4 lata do dołączenia do klubu 27 :D

Nie wiem jak wy macie w kontaktach z innymi ludźmi, ale dla mnie zasadniczo wiek nie ma znaczenia w rozmowie/znajomości (jasne, jest całkiem dobrym predyktorem). Staram się podchodzić do ludzi jakbym sam chiałbym traktowany, mimo że za nimi (oczywiście) nie przepadam :)
Nikt nie ma racji :twisted:

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Czesc,ile macie lat

Postautor: Inna » wt sie 27, 2019 9:52 am

Nie wiem jak wy macie w kontaktach z innymi ludźmi, ale dla mnie zasadniczo wiek nie ma znaczenia w rozmowie/znajomości (jasne, jest całkiem dobrym predyktorem). Staram się podchodzić do ludzi jakbym sam chiałbym traktowany, mimo że za nimi (oczywiście) nie przepadam :)
Bardzo dobre podejście. No może do tego przepadania bym się przyczepiła i zastąpiła to słowo akceptuje/toleruje a nie "nie przepadam". Spróbuj częściej używać tej drugiej formy to może i Twój stosunek do ludzi się zmieni :)

CuowiekZebra
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 05, 2019 9:41 am

Re: Czesc,ile macie lat

Postautor: CuowiekZebra » wt sie 27, 2019 10:00 am

Inna pisze:
wt sie 27, 2019 9:52 am

Spróbuj częściej używać tej drugiej formy to może i Twój stosunek do ludzi się zmieni :)
Staram się, ale jak widać, nawyki pozostają :p
Nikt nie ma racji :twisted:

Inna
Posty: 730
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 9:15 pm

Re: Czesc,ile macie lat

Postautor: Inna » wt sie 27, 2019 10:15 am

Nawyk da się zastąpić/zmienić małymi krokami. Grunt, że próbujesz :)
https://dawidharacz.com/kaizen-trwala-z ... i-krokami/

CuowiekZebra
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 05, 2019 9:41 am

Re: Czesc,ile macie lat

Postautor: CuowiekZebra » wt sie 27, 2019 10:37 am

Inna pisze:
wt sie 27, 2019 10:15 am
Nawyk da się zastąpić/zmienić małymi krokami. Grunt, że próbujesz :)
https://dawidharacz.com/kaizen-trwala-z ... i-krokami/
Stosowałem, ale uzależnienie wprowadzało stagnacje. De facto teraz mam dobry moment na ponowne wprowadzenie w życie.

Ps. Nienawidzę, ale też b. lubię te forum za to, że w dowolnym wątku, temat może w ogóle zostać zmieniony i można w dowolnym miejscu rozwijać myśli. A potem to scrollować, ehh :D

...i dziękuję za link i przypomnienie!
Nikt nie ma racji :twisted:

ZywyKamien
Posty: 101
Rejestracja: sob sie 20, 2016 9:33 pm

Re: Czesc,ile macie lat

Postautor: ZywyKamien » ndz wrz 01, 2019 6:30 pm

Nazwę kaizen kojarzę ale nigdy się w nią nie wgłębiałem. Czytam o tym teraz i brzmi to dosyć sensownie. Pewno słyszeliście o postanowieniach noworocznych. Zdecydowana większość z nich wygasa po kilkunastu dniach bo są to postanowienia dosyć radykalne - "od dzisiaj...". Jak ktoś przez lata coś robił to zmiana nawyków z dnia na dzień nie przejdzie. Stopniowa zmiana nawyków brzmi dosyć ciekawie. Ja ze studiów czy ogólnie z nauki zapamiętałem tyle, że zaczynając odpowiednio wcześnie naukę i stopniowo zwiększając czas i zaangażowanie tematem osiągałem najlepsze efekty.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości