Cześć,

Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, napisz krótki post o sobie.
jfff
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 30, 2016 9:11 pm

Cześć,

Postautor: jfff » sob kwie 02, 2016 10:56 pm

Osobowość schizoidalną zdiagnozowałem u siebie dosłownie kilka dni temu. Wcześniej podejrzewałem, że mogę mieć Aspergera, jednak jest to zdecydowanie OS. Oczywiście muszę przyznać, że czasami jest ciężko, ale ogólnie chyba jestem zadowolony z bycia schizoidem :)
Za tydzień kończę 32...

fifikse
Posty: 309
Rejestracja: pn sty 04, 2016 12:00 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Cześć,

Postautor: fifikse » pn kwie 04, 2016 11:45 am

...
Ostatnio zmieniony pn kwie 15, 2024 5:42 pm przez fifikse, łącznie zmieniany 1 raz.

nonkan
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 8:42 am

Re: Cześć,

Postautor: nonkan » ndz kwie 10, 2016 8:52 am

jfff pisze:Osobowość schizoidalną zdiagnozowałem u siebie dosłownie kilka dni temu. Wcześniej podejrzewałem, że mogę mieć Aspergera, jednak jest to zdecydowanie OS. Oczywiście muszę przyznać, że czasami jest ciężko, ale ogólnie chyba jestem zadowolony z bycia schizoidem :)
Za tydzień kończę 32...
Dlaczego podejrzewałeś zespół Aspergera? Ja nie mam wielu cech ZA (np. prozopagnozji, opóźnienia rozwoju mowy (chociażby niedużego), idiosynkratycznie wyczulonych zmysłów, "upośledzenia" zdolności rozumienia znaczeń ukrytych), a jednak od kilku lat mam taką diagnozę, która według mnie do mnie pasuje.

Kategoryzacja zaburzenia schizoidalnego i zespołu Aspergera sugeruje, że osoby z osobowością schizoidalną lepiej sobie radzą w życiu niż osoby z zespołem Aspergera (ta pierwsza kondycja jest w mniej poważnie wyglądającej kategorii w ICD-10 (zaburzenia osobowości), a ta druga jest w kategorii o "mocno" brzmiącej nazwie "całościowe zaburzenia rozwoju").
F84.5, F2x, F42.2, obecnie renta socjalna i umiarkowany stopień niepełnosprawności

jfff
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 30, 2016 9:11 pm

Re: Cześć,

Postautor: jfff » ndz kwie 10, 2016 1:40 pm

nonkan pisze:Dlaczego podejrzewałeś zespół Aspergera?
Kilka lat temu zrobiłem sobie test na ZA i wyszło mi tak jakoś "na granicy". Czytając opis na Wikipedii też co najwyżej połowa mi pasowała. Natomiast z opisu OS zgadza się duża większość (80-90%). Myślę, że muszę mieć jakiś procent tej schizoidalności. Zresztą wszystkie definicje dotyczą modelowych przypadków, które w rzeczywistości nie występują - każdy jest indywidualny.
fifikse pisze:dlaczego jesteś zadowolony z bycia schizoidem?
co w tym takiego fajnego?
Właściwie od kiedy pamiętam obserwuję ludzi (tzw. "normalnych" :wink: ) z boku, z dystansu i mam wrażenie, że żyją oni w jakimś dziwnym amoku, zbiorowej halucynacji, czy jak to nazwać. Nie interesuje mnie większość rzeczy, które ich zajmują, nie rozumiem ich motywacji, a gry społeczne które prowadzą są dla mnie odpychające. Kiedy sobie uświadamiam, że nie jestem częścią tego dziwnego Matrixa (albo jestem tylko w minimalnym stopniu), to czuję olbrzymią ulgę. Daje to niesamowite poczucie wolności.

Chociaż nie wiem czy dobrze to wiążę z byciem schizoidem...

nonkan
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 8:42 am

Re: Cześć,

Postautor: nonkan » ndz kwie 10, 2016 2:15 pm

Ja też na testach odnośnie ZA mogłem nie uzyskiwać zbyt wysokich wyników. Pewne elementy z charakterystyki ZA też do mnie nie pasują.

Nie powiedziałbym o sobie, że obserwuję "normalnych" ludzi z boku. Ale pewne rzeczy, które oni nierzadko robią, to dla mnie bezsens i głupota (np. picie napojów alkoholowych, zwł. "dla wspólnej zabawy").
F84.5, F2x, F42.2, obecnie renta socjalna i umiarkowany stopień niepełnosprawności

jfff
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 30, 2016 9:11 pm

Re: Cześć,

Postautor: jfff » ndz kwie 10, 2016 3:29 pm

Ja lubię spokojne spotkania przy piwie z ludźmi, z którymi mam o czym porozmawiać (niewielu takich jest). Mocnego alkoholu od jakiegoś czasu w ogóle nie toleruję (natychmiastowy ból głowy już po jednym łyku). Typowych imprez, w których chodzi o picie, tańczenie i śmianie się z niczego, nienawidzę. Ewentualnie może być „podpieranie ściany” na metalowym koncercie (z tzw. subkulturą metalową również nie czuję żadnego związku). Generalnie nie lubię dużych zbiegowisk ludzi i preferuję spędzać czas w swoim pokoju lub gdzieś na łonie natury.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości