Witam

Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, napisz krótki post o sobie.
Omasz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 23, 2020 10:36 am

Witam

Postautor: Omasz » ndz sie 23, 2020 10:59 am

Tomek, lat 29, Opolskie :). Na wstępie zaznaczam, że jestem dopiero po pierwszej wizycie u psychiatry. Wciąż czeka mnie ostateczna diagnoza w październiku (terminy przez tego wirusa są cudowne :) ). Staram się nie dopasowywać swoich objawów do osobowości schizoidalnej, ale streszczę jak to ze mną jest. Moja matka miała zdiagnozowaną schizofrenię kiedy miałem 7 lat... Wiadomo każdy ma swoje problemy :). Generalnie unikam spotkań rodzinnych, imprez, klubów... Okrutnie niekomfortowo czuję się kiedy jestem rzucony w wir nieznanych mi osób i jeszcze wymaga się ode mnie elokwencji i towarzyskości. Nie potrafię redagować swoich uczuć. W związkach nie potrafię zbyt długo wytrzymać... Prędzej czy później dochodzi do etapu, że nie odzywam się 2 tygodnie, bo zwyczajnie mnie to męczy... Kiedy już jakimś cudem wyjdę na imprezę to zakładam maskę i adaptuje się jak kameleon, aby tylko przetrwać. Co zabawne ludzie widzą mnie jako osobę z poczuciem humoru i wygadaną. Mi trochę przykro, bo gdybym miał być z nimi szczery musiałbym jasno podkreślić, że ich życie średnio mnie interesuje. Mam problem z określeniem uczuć drugiej osoby, tzn. po czasie dociera to do mnie że komuś jest przykro, albo że bardzo liczył na moją obecność... Często zamykam się w swoim wewnętrznym świecie, taki konstrukt co by dzień łatwiej zleciał :). Dlaczego stało się to dla mnie problematyczne ? Cóż fajnie byłoby jednak mieć kogoś obok siebie... Ale nie potrafię zbudować relacji opartej na emocjach ... Błędne koło ... Inni wymagają ode mnie emocji i zaangażowania, a ja balansuje pomiędzy olewaniem wszystkich, a zamęczaniem swoją obecnością (na siłę) ... Często ludzie pytają mnie o cel w życiu... Hmm buduję dom pod lasem. Taki swój azyl na resztę życia :P... Jeśli można to nazwać celem.

Schizoborder
Posty: 203
Rejestracja: śr gru 11, 2019 9:20 am

Re: Witam

Postautor: Schizoborder » ndz sie 23, 2020 11:52 am

Witaj


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości