Wnioski genealogiczne

Ogólnie o osobowości schizoidalnej.
chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Wnioski genealogiczne

Postautor: chudzielec » pn sie 22, 2016 10:44 pm

Z rozpaczy i braku dalszych perspektyw podjąłem się 3 miesiące temu poszukiwania genealogiczne.
Po pierwsze było to związane z moim zaginionym ojcem. Po drugie szukałem kogoś z kim mógłbym się utożsamić.

Wśród kilkudziesięciu osób zmarłych i żyjących znalazłem trzy podobne do mnie i śmiem stwierdzić do niektórych uczestników tego forum.(ojca i 2 dalszych kuzynów)

Niestety muszę z pełna stanowczością stwierdzić że ich los obserwowany z zewnątrz jest przerażająca przestrogą.

ZywyKamien
Posty: 101
Rejestracja: sob sie 20, 2016 9:33 pm

Re: Wnioski genealogiczne

Postautor: ZywyKamien » ndz paź 29, 2017 10:22 am

Niedawno odkryłem że jest kilka osób w rodzinie ze strony ojca (babcia, moja kuzynka, siostrzenica i bratanek ojca) z problemami psychicznymi.
Babcia - paranoje, podejrzliwość
Kuzynka - schizofrenia
Siostrzenica ojca - paranoje
Bratanek ojca - głęboki problem alkoholowy
Wychodzę z założenia że dla wspólnego dobra słabe geny powinny spaść z puli dlatego przerażająca wizja tego by się nie rozmnażać dociera do mnie z całą swoją mocą. Na szczęście to mi nie grozi bo nie miałbym nawet z kim się rozmnażać.

chudzielec
Posty: 1252
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 6:12 pm

Re: Wnioski genealogiczne

Postautor: chudzielec » czw lis 02, 2017 11:16 am

Badania genealogiczne i poznawanie historii regionu również w aspekcie społecznym mogą być ciekawe ale dam Ci praktyczną rade.

Trzeba dążyć do zmiany przyszłości. Poznanie przeszłości może to ułatwić ale nie zawsze.
W moim przypadku rozwikłanie (znikniecie) rodzinnych tajemnic doprowadziło do powstania próżni której nie mogę wypełnić.
Nie zmieniło natomiast w istotny sposób mojego zachowania. Trzeba się koncentrować na zmianie zachowania - terapia behawioralna.

ZywyKamien
Posty: 101
Rejestracja: sob sie 20, 2016 9:33 pm

Re: Wnioski genealogiczne

Postautor: ZywyKamien » czw lis 02, 2017 11:22 am

Nie chcę się chwalić bo nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie a poza tym łatwo by było mnie odszukać po tym w internecie ale kiedyś hobbystycznie zajmowałem się genealogia a teraz historią lokalną tak na marginesie studiów.

Czasem jednak lepiej żeby pewne kwestie pozostały nieodpowiedzialne. Im mniej człowiek wie tym lepiej śpi.

hotaru27

Re: Wnioski genealogiczne

Postautor: hotaru27 » śr gru 13, 2017 12:19 am

Moja rodzina też jest nieźle sfiksowana.

Ojciec schizofrenik i alkoholik.
Matka alkoholiczka z zaburzeniami osobowości na pewno (nie jestem pewna co to dokładnie, ale jest między nami trochę podobieństw co bardzo mi się nie podoba)
Dziadek i jego siostra to chyba byli najwięksi wariaci w rodzinie. Dziadek nawet próbował zabić mojego ojca.
Kilkoro krewnych popełniło samobójstwo.
Wielu ma bardzo trudne charaktery lub problemy z alkoholem. Ewentualnie jedno i drugie.

Też czuję, że nie powinnam mieć dzieci. W końcu istnieje duże prawdopodobieństwo, że stałyby się podobne do mnie lub nawet gorsze. W moim wykonaniu byłaby to hodowla wariatów. No, ale choćbym chciała to i tak nie nie miałabym z kim tych dzieci mieć. Jedna z zalet bycia singlem:D


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości